Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Dva měsíce v Indonésii- zajímavá etnika (Papua..)

Dva měsíce v Indonésii- zajímavá etnika (Papua..) 14 roků 7 měsíců #1377

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
TOK - Pokud by ses chtěla poradit o konceptu tvé cesty, založ příspěvek typu "Dva měsíce v Indonésii- zajímavá etnika" v rubrice RÁDCE, zvlášť pokud máš dostatek času. Rubriky jednotlivých ostrovů jsou spíše pro podrobnější diskusi. Doufám, že se k tomuto tématu vyjádří kromě mě i jiní.
Díky Toku,
průvodce budu brát určitě, přece jen se může člověk v neobydlených oblastech lehce ztratit.

Co od své cesty očekávám? No určitě velmi zajímavou přírodu a lidi. Zajímám se o výstup na Mt. Elit a trek v okolí. Když bych stála jen o "autentické zážitky a fotografie", tak jdu na trek s Jahodou a ne sama bez cestovky. Teď nevím, co myslíš s tím průvodcem, ale průvodce Indonésie jsem ještě ani nečetla, tak nevím co tam píšou...(je teprv objednaný z Amazonu).

Co myslíš tou koncepcí cesty? Já myslela, že let z Bali do Jayapury a pak z Bali do Medanu není problém. Ale je pravda, že letenky na přelety chci kupovat až na místě, takže to nedokážu až tak dobře posoudit. Máš nějaké špatné zkušenosti s koupí letenek v Indonésii? Nebo myslíš, že letenky na místě neseženu a mám si je koupit přes web? Popřípadě přes jaký web do Jayapury? Ostatní přelety mám s Airasia a Cebu Pacifik.

Chápu, že pro některé lidi jsou 2 měsíce na cestování krátká doba, ale pro nás studijící a pracující je to opravdové maximum co si můžeme dovolit... a navíc si myslím, že 4 místa co jsem si z Indonésie vybrala by se za 2 měsíce měli dát zvládnout (navíc např. na jednom z míst - Lombok -Mt. Rinjani jen 3 dny). Takže zbývají 3 místa na necelé 2 měsíce, to by se snad mohlo dát zvládnout, nebo kolik míst doporučuješ ty?

Velmi si cením Tvých rad, protože jsi zcestovalý touto zemí (je vás tady takových na webu více) narozdíl ode mne, když jsem tam byla jen jednou a to jen Jáva a Bali. Takže prosím o rady a teď, když už vím info o Floresu, negativní hodnocení Siberutu již také proběhlo, tak bych si vážila rad ohledně Papui a Mt. Rinjani od kohokoliv :)
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1378

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Vidím, že jsi to mé doporučení s tím názvem vzala doslova :)

Co se týče Lomboku - Rinjani, tak na kopci jsem zatím nebyl, ale více informací o výstupu je zde.

Co se týče Siberutu, tak opravdu nevím... nechtěl jsem říct, že už není "in" nebo něco takového. Jen se mi (a asi i Aldovi) zdálo, že přelétávat ze Siberutu přes Jávu na Papuu je takové zvláštní, když by sis mohla vybrat geograficky o trochu "kompaktnější" oblast.

Například Bali-Lombok-Flores- ... - Papua se zastávkou někde na Molukách či Sulawesi a z Manada pak nahoru na Filipíny, nebo obráceně.

Myslím, že Indonésii by měl člověk prozkoumat nejen z autobusu a letadla, ale také z vody - je to přece jen největší souostroví světa. Člověk by přišel o určitý rozměr poznání (pokud tedy o to stojí).

Na místě se samozřejmě vnitrostátní letenky koupit dají, pokud není zrovna místní vysoká sezóna (Lebaran - konec Ramadánu, Nový rok, školní prázdniny, apod.) Do Jayapury online letenku nekoupíš. Já mám naštěstí v Indonésii část rodiny, takže s objednáváním letenek v případě potřeby problémy nehrozí :)

Domorodý průvodce se asi hravě sežene, ovšem je vhodné se vyhnout provařeným typům, zvláště v určitých oblastech.

A na závěr... 4 měsíce je dosti dlouhá doba na rozumné poznání Indonésie i Filipín. Dost možná se tam budeš ještě vracet.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1379

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ok, díky. Prosím Tě, nevíš jaká společnost létá Manila - Denpasar? Já našla na Cebu pacific jen Manila - Jakarta. Znáš ještě nějaké společnosti mimo o Air asia? - ty tam také neletí. Jakartě bych se ráda vyhnula...

Lodě určitě využiji mezi Bali - Lombokem a Floresem a na Filipínách taky.

Nevíš náhodou např. od svých kamarádů, kde se dá koupit mapa Papui?

A nemáš náhodou nějaké zkušenosti s vařičem na cestách? Myslím jako zda kupovat tady nebo v Indonésii - zda se dá ta náplň převážet letadlem nebo ne.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1380

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Denpasar - Manila: jediná low-cost možnost je přes Jakartu nebo přes KL s Air Asia / Cebu Pacific, KL - Manila pak i jiné společnosti. Denpasar - Manila nelétá ani Garuda a asi ani PAL (Philippine Airlines).

Máš možnost též DPS- Makassar - Manado a pak tuším každé pondělí (bez záruky) do Davaa na Mindanau a pak Manila. To ale asi nebude nejlevnější, zato možná zajímavější.

Mapa Papua - zatím nevím. Kamarádi nějakou mapu ke GPS asi mají.

Vařič... asi benzíňák, ale mohou být problémy i tak. Průvodci na treku umějí rozdělat všude oheň a uvařit. Já nikdy žádnej vařič neměl.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1381

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Aha, já právě četla různě od lidí, že berou s sebou vařič - takový ten malinký. Akorát to nebylo nikde na foru, takže se nemám koho zeptat. To myslíš, jako že se rozdělá oheň a na tom třeba nějaká konstrukce a může se vařit polévka? Myslela jsem, že může být v džungli problém sehnat suché dřevo, nebo ne? Nejsem si totiž úplně jistá zda toho průvodce nakonec budeme mít. Zatím nejnižší nabídka co se mi podařilo sehnat je 1400 USD/osobu za 10 denní trek:( , což je fakt dost... I když těžko posoudím jaké tam jsou ceny, ale dle zkušeností z Malaysie, tak tedy treky tolik nestály, tak nevím.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1382

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Hmm... často na treku nemáš možnost během dne vařit a večer a ráno jíš někde ve vesnici.

Pokud spíš opravdu "v lese", tak neni problém vzít mačetu a v minutě obstarat závěs na kotlík. Kotlík a/nebo hlubokou pánev je samozřejmě dobrý táhnout s sebou, když je to na víc dní skutečně mimo lidskou přítomnost (což je málokdy). Dají se uvařit nudle, rýže, kasava, kafe... uvidíš, že ti bude stačit málo.

Suchý dřevo - pokud neleje nonstop, většinou se to nějak dá, při troše šikovnosti.

Průvodce - myslím, že je možné sehnat průvodce za 3-10 dolarů na den. Průvodci na vícero dní rádi chodí ve dvou. S tím je nutné počítat. Je možné je taky využít jako nosiče, dle dohody. Člověk s báglem na zádech je neohrabanej a i když batoh nese průvodce, pořád je o dost rychlejší.

Na Seramu jsme například dělali denní etapy asi 10-15 km, přičemž průvodci jsou za den v těžkém terénu schopni ujít 3x tolik.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.
Time to create page: 0.360 seconds