Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Lékařská péče, hygiena v Indonésii

Lékařská péče, hygiena v Indonésii 14 roků 8 měsíců #1324

• Tereza
  • Tereza's Avatar
  • Fresh Boarder
Tak jsem si koupila průvodce po Indonesii.
Jsou tam detailne popsana vsechna nebezpeci, ktera tam hrozi. Treba ze se mam sprchovat pokazde, kdyz prijdu z ulice, nebo ze strevni parazite se dostavaji do tela pokozkou na chodidlech. Docela jsem se zalekla,je to tam opravdu tak zdravi nebezpecne?
Nestihnu take ockovani proti zloutence B. Neni to prilis riskantni?
Poslední Úprava: 14 roků 8 měsíců od Tok.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Lékařská péče, hygiena v Indonésii 14 roků 8 měsíců #1325

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj... příspěvek jsi nazvala "lékařská péče a hygiena", ale na to první se tu neptáš.
Tak tedy, pouze stručně k hygieně: když přijdeš z ulice, budeš zřejmě ulepená od potu, nebo z tebe ještě trocha potu doslova "poteče", případně (v rušnějším městě) na tobě bude vrstvička černého drolícího se prachu. Takže sprcha či "mandi" po indonésku (s polévacím kyblíčkem) bude v tvém vlastním zájmu a přijde vhod. Ovšem nikomu není právo na zpocenost upíráno. Trochu jsem v této oblasti narážel v mé vlastní indonéské rodině (když ještě nebyla mou rodinou) a má nastávající manželka mne nutila mýt se během dne dvakrát-třikrát denně - indonéské nosy jsou na bílý pot asi jinak citlivé :-)

Ad kožní nemoci chodidel: doporučuju obzvlášť hnusné koupelny nejprve řádně propláchnout, nebo si do nich vzít sandály.

Ad žloutenka B: já nejsem očkovaný dosud, očkování na žloutenku A mám 11 let staré, a velkou hlavu si z toho nedělám. Pokud se člověk nechová nijak zvlášť rizikově, žloutenka nijak příliš nehrozí. Horší je horečka dengue, malárie, případně tyfus... ale z této trojice jsem měl jenom jednu nemoc a to ještě díky tomu, že jsem byl v Indo. dlouho a trochu jsem si o to koledoval.

V období dešťů pozor na prevenci proti komárům (i ve dne) - dengue.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.307 seconds