Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Překročení doby platnosti víza - trest? pokuta?

Re: Překročení doby platnosti víza - trest? pokuta? 15 roků 1 měsíc #1282

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Ja jsem v r. 2001 prekrocil pobyt v Indonesii oproti platnosti visa o 2 dny, diky machinacim s letenkou a byl jsem odhodlan zaplatit kolem tech 35 usd na osobu a den. Riskl jsem to a prosel v Denpasaru vsemi kontrolami bez jakehokoli problemu.

Tim nechci toto reseni nikomu doporucovat, jen hlasim svou zkusenost. Bylo to v dobe, kdy ambasada vydavala visa presne dle zakoupenych letenek + tusim 3 dny. Ja si protahl pobyt o tyden a skutecne jsem prosel bez poplatku i jinych problemu. Dnes je vsak situace uplne jina diky tomu, ze pokud nejedes na vice nez 2 mesice muzes si stanovit delku trvani visa prakticky sam.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Překročení doby platnosti víza - trest? pokuta? 15 roků 1 měsíc #1283

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jenom bych upřesnil, délku trvání víza si stanovit sám nemůžeš, dostaneš buď měsíc nebo dva, opět podle letenky (ano, vízum na 30 dní pravděpodobně dostaneš v Praze stále, ale kdo by to dělal, když se to dá levněji a bez námahy na indonéském letišti).

Pokud dnes žádáš o 38 dní, dostaneš 60 dní, dříve bys dostal přibližně 40 dní.

Bohužel musíš při žádosti nad 30 dní stále dokládat originál letenky, což je pruda, protože se tím připravuješ o flexibilitu. A když je tvoje cesta plánovaná např. na 28 dní, ale chceš dvouměsíční vízum kvůli případnému prodloužení pobytu o týden či dva, musíš se dopustit skutečně jistých machinací a je otázka, zda je levnější letenky dovolí.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.354 seconds