Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Lze dostat víza až na letišti?

Lze dostat víza až na letišti? 15 roků 1 měsíc #1260

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Na ioutdoor.cz jsem se dozvedel, ze je snad uz mozne ziskat viza primo na letisti pri vstupu do Indonesie. Muze to nekdo potvrdit? Zdroj je celkem duveryhodny, udajne o tom informovali Jeglikovi z N.Penidy. www.ioutdoor.cz/aktuality/novinky-odjinud/vizum-do-indonesie
Poslední Úprava: 14 roků 8 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Lze dostat Viza az na letisti? 15 roků 1 měsíc #1261

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Samozřejmě, platí to od června 2007. Akorát to nikdo řádným způsobem neoznámil. Na stránkách indonéské ambasády akorát nějakou chvíli visí jedna poněkud schovaná tisková zpráva.

Tok
administrator Tenggara

Re: Lze dostat Viza az na letisti? 15 roků 1 měsíc #1271

• fajner
  • fajner's Avatar
  • Fresh Boarder
tak to je super zprava
docela se mi to ted hodi

Odp.:Lze dostat Viza az na letisti? 14 roků 8 měsíců #1327

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Má někdo z Vás zkušenost s kupováním víza na letišti? Fronty u přepážek jsou většinou značné, tak mne napadá, jestli přeci jen není lepší nechat si vízum udělat na ambasádě a ušetřit tím malinko času čekání na víza a pak na pasovou kontrolu. Poradí někdo jak to v praxi funguje?

Odp.:Lze dostat Viza az na letisti? 14 roků 8 měsíců #1334

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Samotného by mne to zajímalo. Už jsem v Indošce nebyl víc než půlrok, naposled měsíc před zavedením "letištního víza".

Myslím, že fronty budou zejména tehdy, přiletíš-li velkým letadlem ve frekventovaném čase se spoustou dalších zahraničních turistů. Pokud přiletíš z KL někdy dopoledne, budeš mít asi tu "VOA" budku skoro sám pro sebe.

Ale pokud někdo získal víza na letišti, zajímalo by mě též, jaká byla fronta a zda to šlo hladce.

V Praze se podle mne vyplatí žádat o vízum jen nad dva měsíce, nebo pokud máš času nazbyt na dvě cesty na ambasádu těsně před odletem a taky peněz nazbyt.

Vízum v Praze stojí totiž dvojnásobek toho, co na letišti v Indonésii (900 Kč vs. 25 USD). Přepočítej si 450 Kč rozdílu na několik slušných večeří v Indonésii. V Praze tedy NEVÝHODNÉ, pokud jedeš do 30 dnů !!

(Pozn.: Dávejte si pozor, na správné spočítání dnů, počítá se každý načatý den, takže když přiletíte ve 23.15 a zaseknete se na formalitách, razítko dostanete už další den, což Vám sežere 1 den z platnosti víza. Ti imigrační šmejdi neminou jedinou záminku získat od Vás pokutu, samozřejmě bez jasného potvrzení.)

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 14 roků 8 měsíců od Tok.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.299 seconds