Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Paní z ambasády II. - vstřícnost !

Paní z ambasády II. - vstřícnost ! 15 roků 4 měsíců #1234

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
To, co tady bylo popisováno o vízovém oddělení indoambasády, je stav, který odpovídá spíše minulosti. Nyní je atmosféra o poznání vstřícnější.

Mohu potvrdit ze své zkušenosti a několika dalších zdrojů.

I výše uvedené řádky zřejmě sehrály svojí roli, a to k lepšímu. Jestli byl někdo na tomto fóru nepřiměřeně kritický vůči paní K. z vízového oddělení, tak se jakožto zástupce provozovatele tohoto diskusního fóra omlouvám, nicméně za názory a nálady čtenářů přímo neručíme.

Indonéský úředník bude vždy byrokrat, kterého vždy zajímá zejména založení správného papíru na správné místo a méně už praktická aplikace předpisů. Však také mezi ambasádním úřednictvem není nikdo takový, kdo by někdy někam samostatně cestoval a musel sám (bez úředního servisu) čelit podobným předpisům, které nyní vydává a administruje.

Nicméně zdá se, že se blýská na lepší časy. ČR a SR jsou mezi 11 zeměmi, které mají získat režim tzv. visa-on-arrival (VOA), to znamená zaplacení 25 USD za měsíční vízum na indonéském bodě vstupu (musí to být VOA point, několik málo hraničních přechodů není...).

Dále se už teď zlepšilo udělování víz, pokud zažádáte např. o 15 dní, dostanete automaticky 30 a pokud zažádáte o 35 dní, dostanete 60. To vám dává v době flexibilně měnitelných letenek možnost zůstat v zemi déle a tento krok je zřejmě z hlediska samotné Indonésie významnější, než propagační tanečky z indonéské ambasády.

Žádný turista a "cestovatel" zkrátka nemiluje boj s vízy a zejména opakované prověrky a úřední řízení spojená s výpisy z účtu, itineráři apod. (tyto zatím zrušeny nebyly).

Doufejme, že želví tempo pozitivních změn usnadňující návštěvu Indonésie bude nadále pokračovat, protože už to je mimořádný úspěch. (V Indonésii je totiž želví tempo jakýchkoliv změn tempem překotným. Normální tempo je hlemýždí.)

Nějaké komentáře kolegů?

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 14 roků 9 měsíců od Tok.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Paní z ambasády 15 roků 2 měsíců #1257

• Cílková
  • Cílková's Avatar
  • Fresh Boarder
Právě čtu na stránkách ambasády, že čeští občané již mohou žádat o vízum po příletu do Indonésie. Znamená to, že se zcela vyhneme byrokracii zde v Praze? Máte s tím někdo prosím nějakou zkušenost? A nevíte, zda se to povedlo i Slovenské republice? Krásný den. Veronika

Re: Paní z ambasády 15 roků 2 měsíců #1258

• Cílková
  • Cílková's Avatar
  • Fresh Boarder
Tak si odpvídám sama :D, protože jsem se právě dovolala na velvyslanectví v Bratislavě a pro Slováky to platí také. Omlouvám se, jestli jsem objevila Ameriku :-)- Já sama jsem tuto informaci na fóru nenašla, tak třeba někomu pomůže i tento odkaz. V

Re: Paní z ambasády 15 roků 2 měsíců #1259

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ano, máš úplnou pravdu. Tuto informaci máme potvrzenou ústně, nikoliv však písemně (ač jsem ambasádu Indonésie v Praze žádal o potvrzující informaci již před 3 týdny) a teprve jsem se ji chystal zveřejnit, i když se jedná o měsíc starou informaci. V tomto smyslu budeme aktualizovat klíčové informace na našem webu.
Stručně: O vízum do 30 dnů již není třeba žádat v Praze, stačí na oficiálních hraničních bodech v Indonésii. 7denní vízum stojí 10 USD, 30-denní stojí 25 usd. Je to bez však informace záruky.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.387 seconds