Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Kam do JV Asie?

Kam do JV Asie? 15 roků 5 měsíců #1230

• glogloman
  • glogloman's Avatar
  • Fresh Boarder
Chtel bych letet s pritelkyni do J.V. Asie ! Bude to poprve do teto casti sveta. A tak resim dilema , ktere zeme mam navstivit? Lakaji nas 2 mozne cesty. Thajsko, Laos Kambodza nebo Malajsie, (neco v okoli treba Borneo ,ale neni podminkou) a urcite Thajsko.
Ktera z moznosti je podle Vas zkusenych cestovatelu pro nas lepsi,kdyz letime poprve do Asie? Co bude nejlepsi z techto zemi videt! Casove ,videl bych to tak na 3 tydny az 1 mesic a mam predstavu o fin. limitu asi 55-65tis. Kc. A taky bych se chtel zeptat na doporuceni v jakem obdobi je nejlepe letet? Vim ze monzunove obdobi zacina asi v dubnu a konci nekdy listopadu. Budu vdecny za kazdou radu :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Kam do JV Asie? 15 roků 5 měsíců #1231

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj, za místní nepočetnou komunitu děkuju za dotaz. Dal jsi velice širokou otázku :-) Než ti jí začnu nějak dlouze rozebírat, zkus se podívat po místních příspěvcích, třeba tě nějak inspirují. Nebo popadni nějaký solidní průvodce na JV Asii a studuj, čeká tě cca 1000 stran, ovšem v úvodu je to hezky shrnuto :-)

To samozřejmě neznamená, že se vyvlíkáme z dotazu, ale bude dobré specifikovat, jaké máte zájmy. V obecné rovině se nikdy neseknete, JV Asie je jedna z nejpopulárnější oblastí pro cestování a ukrývá známé i méně známé poklady. Tady na tomto fóru máme kupříkladu v oblibě Indonésii, která je přibližně tak rozlehlá a rozmanitá, jako zbytek JV Asie dohromady (když to trošku přeženu).

Můžeš na svou první cestu letět do Singapuru nebo Kuala Lumpur a zpět z Bangkoku a mezitím projet mnoho zajímavých (více či méně turistických) míst.

3-4 týdny jsou jak nic. 55 až 65 tisíc na jednoho včetně letenky je na královský život, ovšem na dva je to celkem slabé, ale i tak by se to dalo realizovat, podle toho, kolik Vám zbyde po koupi letenky.

A sezóna? Zvolte si, KDY máte čas a podle toho si zvolíte cíl své cesty. Kupříkladu takové Thajsko a Indonésie se podnebím/ monzuny docela liší.

Buď jak buď, něco zajímavého si určitě vyberete, teď jen trochu specifikujte své zájmy a pak třeba přibude i konkrétní odpověď.

Tok
administrator Tenggara

Re: Kam do JV Asie? 15 roků 5 měsíců #1232

• glogloman
  • glogloman's Avatar
  • Fresh Boarder
Diky za rychlou odpoved!
Ten fin. limit je na 1 osobu, ale pokud budu moci jit nize tim lepe :D Nez jsem polozil tento dotaz, tak jsem stravil celkem hodne casu na netu kde jsem zjistoval co a jak. Ale prece jenom je lepsi se dotazat na konkretni cestu, mozna nekdo resil podobne dilema pred casem a tak muze byt nejak napomocny!
Cestu bych videl tak na kveten ,cerven nebo rijen az listopad.
S cestovanim jen tak bez cestovky zadne zkusenosti nemam. Nejdale jsem byl ve Venezuele , ale s cestovkou! Tzn., ze to bude moje prvni cesta jen tak na "passblink" a nechci nejak litovat! Jde mi o to, ze individualni cestovani po zvolene destinaci bude rozhodne pro nas vice naplnujici nez nejake vylehavani na hotelu u more, kde se clovek po tydnu uz nudi! A tak by nas zajimala nejaka doporuceni ohledne vyse uvedenych zemi pro novacky /v asii/ od Vas zkusenejsich.
Diky

Re: Kam do JV Asie? 15 roků 4 měsíců #1233

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Tak zaprvé, peněz máte dost a dost. Letenku do JV Asie bys měl s trochou štěstí sehnat (i s poplatky) do 25 000 Kč. Na místě se dá vyžít velice komfortně, řekněmě, za 20 dolarů za den (400 Kč), ačkoliv to může být podstatně víc i podstatně míň.
Za druhé, možná by Vám lépe vyhovoval systém několika míst, kde byste vždy na pár dní založil základnu a prozkoumávali okolí či region. Mezitím je možné se přesunovat, od dobře až výborně fungujících spojů v Malajsii po "klasickou asijskou dopravu" s mnoha hodinama zpoždění třeba v Kambodži.
Fakt vám teď najednou nevyčtu nic z křišťálové koule, musíte zadat pár parametrů. Například co Vás hlavně zajímá (příroda? kultura? lidé?) a jak jste "dobrodružně založeni", jinak je to trochu neefektivní.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Kam do JV Asie? 14 roků 5 měsíců #1468

• modi123456
  • modi123456's Avatar
  • Junior Boarder
V prvom rade pozdravujem vsetkych prispievatelov tohto uzasneho fora o indonezii.

5 - 28 maja 08 budem po prvý krat v Indonezii. Cim viac studujem a rozmyslam kam sa vydat, tym väcsi chaos mam v hlave. V podstate uz vyberam len medzi 2 moznostami:

1. prilet Jakarta, cim skor odlet na Flores-Maumere, pokus dostat sa na Lembatu /Lamalera - mozno k tomu by som potreboval poradit, ci je to realne a ci to stoji za to cestovat tam, ako casto sa lovia veleryby, ci sa da zucastnit lovu...) Potom samozrejme Moni a Kelimutu, a dalej na zapad do Labuan Bajo. V podstate podobne ako Ikan hiu v inom prispevku tu na fore, len opacnym smerom. Z Labuan Bajo by som chcel prenajat cln az na Lombok, vraj sa da na 4 dni vratane stravy, za nejakych 2.000.000 rupii? budeme 3 tak to nie je take strasne. Radi by sme mali zastavky na zaujimavych miestach, samozrejme povinne Komodo, Rinca a snad viete poradit, kde este sa zastavit a ako dlho? je ta cena realna pre troch? Potom ak zvysi cas tak rozmyslame ist na Gunung rinjani ak budeme vladat alebo miesto toho chvilu na Bali, potom Borobodur.... Bromu... proste na Jave. Potrebujeme brat antimalarika profylakticky alebo stacia sebou ako rezerva pre samoliecbu? Mam kupeny Lariam. Moskytieru mame brat sebou, alebo radsej kupime pripadne v Jakarte?, videl som v army shopoch na slovensku za nejakych 400 Sk.

2 varianta:
odlet do Medanu na Sumatre, pak do Ketambe a tam 5 dnovy trek v lesoch. Potrebujeme tu nejaku kempovu vystroj sebou, alebo sa da vsetko prenajat? Asi tu budeme potrebovat sprievodcu, kolko nas to bude stat? Dalej neviem, asi navrat do Medanu, potom lietadlom do Padangu a Maninjau + udolie Harau. viac asi nestihneme za tie 3 tyzdne... Su tu niekde nejake pekne plaze na relax pred navratom? Z padangu do Jakarty lietadlom? Mozno sa uz oplati aj busom s nejakymi zaujimavymi zastavkami? Na sumatre asi bude treba brat antimalarika.

Ideme do indonezie 1 krat, tak prosim o radu skusenejsich, ktory z tychto variantov je lepsi? Nemame zaujem o prilis prepchate miesta turistami, ale zas na prvy krat to nechceme s exotikou prehnat. Irian Jaya az neskor... :)

Dakujem vopred za rady.
Igor

Odp.:Kam do JV Asie? 14 roků 5 měsíců #1472

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ahoj Igore, promiň za zpoždění, Fórum je nyní trochu spící, protože jsme všichni nějak "busy".

Z tvého plánování plyne, že bys rád viděl několik rozmanitých oblastí, ostrovy, moře, něco zajímavého. Varianta dvě bude velmi vyhovovat. Kempovní vybavení na místě více méně seženeš... pokud snížíš práh pohodlí, nepotřebuješ prakticky nic. Stačí nějaká plachta, deka, případně moskytiéra (s malárií to není tak strašný... já tam při asi čtvrté cestě chytil horečku dengue, takže si nevybereš - riziko je ale nízký), svetr a dlouhé kalhoty - v džungli je k ránu zima.

Varianta 1 byla hodně překombinovaná a dopravně komplikovaná. Ve zkrácené formě se ale realizovat dá. Já sám jsem bohužel na Lembatě ani Floresu nebyl, takže moc neporadím, avšak jenom vím, že je to dost častá trasa. Co se týče půjčování lodí v Labuhanbaju, tak jenom vím, že jsou to dost velcí hajzlíci.

Snad jsem ti trochu poradil, kdyžtak se dále ptej...

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.379 seconds