Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Sumatra, Java, Bali - unor a brezen ´07

Sumatra, Java, Bali - unor a brezen ´07 15 roků 5 měsíců #1224

• Libor
  • Libor's Avatar
  • Fresh Boarder
Zdar,
vzhledem k tomu, ze jsem tady hojne cerpal rozumy pred cestou, pokusim se to castecne vratit a napsat par obecnych postrehu z 6ti tydenni cesty po Sumatre, Jave a Bali:

- pokud nekomu nevadi odlet z Vidne (a jiz neni mladeznik), vrele muzu doporucit Qatar Airways. Letenku jsem poctive vyhrabaval na netu asi mesic, nakonec jsem jednoznacne nejlevnejsi zakoupil primo na strankach www.qatarairways.com, a to dokonce i s nejlepsimi casy. (Student agency mi i po korespondenci stejnou letenku nabidla o 2.000 Kc draz.) A k tomu servis Qataru byl velmi, velmi uspokojivy.

- Indonésie je velka a stale plati, ze se vse stihnout neda, ale levne mistni letenky urcite umoznuji videt toho vice nez drive. Letenky jsme kupovali vetsinou na posledni chvili (max den predem) a presto byly ceny velice prijatelne: od 600 Kc (Denpasar – Jakarta, Lion Air) po 2.000 Kc (Banda Aceh – Jakarta, taktez Lion Air), samozrejme vcetne poplatku. Se spozdenim odletu je ale nutne pocitat.

- nevim jakym zazrakem, ale prakticky jsme se nesetkali s predrazovanim lokal busu bilym tvarim! Byli jsme pripraveni na nejhorsi, ale bez problemu jsme kupovali listky primo v busech a za ceny pro mistni. Vyuzivali jsme je hlavne na Sumatre a castecne na Jave (Medan, Bukit Lawang, Parapat, Banda Aceh, Solo, ... ) - ze by job prostredniku a nahanecu na autobusovych nadrazich vzhledem k totalnimu nedostatku turistu vyhynul? Spis jsme ale meli jenom stesti.
To plati v nasem pripade 100% i pro bema, ceny jsme si overovali u mistnich spolujezdcu a NIKDY se nas nepokusili soferi vzit na hul. (Na rozdil treba od Barmy, kde nam to unavne handrkovani o cenu jakekoliv dopravy lehce kazi vzpominky na tuto zemi.)

- nepochopili jsme logiku v cenach za ubytovani: tam kde zoufale chybi turiste a chcipl tam pes je ubytovani drahe, to zejmena na Sumatre (extrem na Wehu na Iboah, kde za rozpadajici se a naprosto prazdne „cottages“ chteli po urputnem smlouvani 100 tisic rupek), a naopak na turistickem Bali v Padang Bai i Ubudu je nadmiru slusne ubytko bez problemu k mani za 60 tisic rupek!

- jak tady jiz nekde zminoval Tok: ani hodne „nezavisli" cestovatele by nemeli dopredu zavrhovat Bali. Pokud se clovek smiri s vetsi mirou turismu a civilizace, muze tu na druhou stranu potkat zase odlisnou kulturu nez ve zbytku Indonesie a samozrejme taky velice mile lidi. A navic Padang Bai je fakt prijemne misto. (Podotykam: nebyli jsme v Kute!)

Suma sumarum: STALO TO ZA TO!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.348 seconds