Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Dalkove busy - Sumatra, Java

Dalkove busy - Sumatra, Java 16 roků 1 den #1132

• Libor
  • Libor's Avatar
  • Fresh Boarder
Zdarec, mohl by nekdo napsat sve zkusenosti s dalkovymi busy na Sumatre a Jave? Obecne, ma smysl platit "eksekutif" a klepat se co prijede za sunku, nebo to nestoji za to, a radeji rovnou vzit nejaky "ekonomi"?
Hodne lidi referuje o spatnych zkusenostech: bus za drahe prachy a uroven nizka nebo nejnizsi! ale ty prihody jsou vetsinou starsiho data
(4 roky a vice) a pokrok je pokrok, nezmenilo se neco k lepsimu, jaka je aktualni situace?
Nas se hlavne tykaji trasy Bukit Lawang - Parapat - Bukittinggi a Yogya - Denpasar (zrejme se zastavkou na Bromo, tak snad levne letenky vyuzijeme aspon nazpatek).
dik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Dalkove busy - Sumatra, Java 16 roků 1 den #1133

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Myslim, ze se dalkove busy vyplati, obecne je jejich kvalita relativne solidni, zadny Afghanistan - pokud tedy necestuji na nesmyslne dlouhou vzdalenost, jako treba Jakarta-Denpasar ci Jakarta-Medan, to potom je celkem drahe martyrium cenove srovnatelne s letadlem (kouzlo jsem v tom spatroval pred nejakymi 8-10 lety :-)

Mezi Medanem (Prapatem) a Padangem (Bukittinggi) jezdi slusne eksekutif busy, napriklad spolecnosti ALS ci ANS. Super exekutif byl skutecne velmi pekny, prostorny, pohodlny bus i se zachodem. V roce 2005 stal cca 140.000 Rp. Ceny se mozna mohly mirne obmenit. 23 hodin cesty (zpozdeni bylo jako bonus) jsem zvladl celkem bez potizi. Klimatizace, sedadla 2+1. Samozrejme ze nejake sedadlo ma rozbite sklapeni nebo tak, ale jste v Indonesii a nemuzete cekat zadny Singapur !
(Nezapomenout si vzit dovnitr dlouhy rukav a deku - kosa!)

Co se tyce mezi Yogyou a Denpasarem, je to podobna cena i pocet hodin (18h) a tusim ze i podobna kvalita, i kdyz jsem nevidel nejaky super eksekutif. Pokud pojedete napred na Bromo, pak jedte spolecnosti EKA napred do Surabayi na terminal Bungurasih (zvolit klimatizovany bus typu PATAS). Nasledne do Probolingga a nahoru na Bromo. Pozor at nejedete moc na noc, v noci je doprava na Bromo (Ngadisari, Cemoro Lawang) komplikovanejsi. Zpet do Probolingga a pak bud primo do Denpasaru, ci pres Banyuwangi s jednim prestupem.

Tok
administrator Tenggara

Re: Dalkove busy - Sumatra, Java 16 roků 1 den #1134

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Viz též jiný příspěvek. Pouze se od té doby trochu obměnily lety mezi Medanem a Padangem (leta tusim nove i spolecnost Sriwijaya).

Tok
administrator Tenggara

Re: Dalkove busy - Sumatra, Java 15 roků 11 měsíců #1135

• Libor
  • Libor's Avatar
  • Fresh Boarder
Diky Toku za odpoved, zejmena za podrobny itinerar na Bromo. Po navratu poreferuji o pripadnych aktualitach.
libor

Re: Dalkove busy - Sumatra, Java 15 roků 11 měsíců #1136

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Na jare jsem cestoval z Parapatu do Bukittinggi exlusivem. Byl to dost olitany mercedes (kdysi jiste luxusni). Na WC ktere tam bylo jsem se neodvazil jit. Cesta trvala 15 hodin +2hod zpozdeni. Na Indoneske pomery to byl vsak autobus celkem slusny. Trosku smradu, cestujici pokuruji celou cestu, deti vetsinou zvraci (v nasem pripade i dospeli). To vse se ale da prezit. Klimatizace fungovala velmi dobre a jela naplno, takze obleceni je opravdu vhodne. Co mi vadilo vice bylo to, ze do autobusu zatekalo strechou, takze jsem to mel i se sprchou coz nebylo uplne prijemne.
Pozor pokud bys jel z Parapatu, (pokud navstivis Samosir), tak listky na autobus se ti tam bude snazit prodat mistni soumen jmenem Majkl. Koupil jsem je od nej a az v Bukittinggi zjistil ze skoro za dvojnasobnou cenu. Ani na autobusovem nadrazi v Parapatu nejsou nikde ceny zverejneny. Myslim, ze cena by mela byt neco kolem 150.000 Rp my platili 280.000 a nebylo moc na vybranou. Autobus stavi jednou za 5 hodin, takze je vhodne se pripravit i na to. Shrnu to asi tak ze trida super exklusiv neodpovida nazvu jak by di ji nasinec predstavil, nicmene neni to nic co by se nedalo skousnout. Stastnou cestu.

Re: Dalkove busy - Sumatra, Java 15 roků 11 měsíců #1139

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Můj bus měl sice zpoždění poněkud větší než 2h (asi 4-5h), ale zase nesmrděl, lidi, pokud blili, blili ven a že lidi kouří a stelou pod sebe odpadky, je normálka, která se Tě nijak osobně nedotýká.

Pokud kouří přímo můj soused, zaznamenal jsem dílčí úspěchy, že na mojí žádost snížili frekvenci "pálení jedné od druhé". Chce to ale slušný, vytrvalý tlak, nejlépe umocněný nějakým vtipem,...

Není třeba se nějak obávat.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.329 seconds