Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Zdravotní pojištění v Indonésii

Zdravotní pojištění v Indonésii 16 roků 2 měsíců #1046

• Veronika
  • Veronika's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
v srpnu odjíždím studovat na rok do Indonésie, a tak se chci zeptat, jestli v Indonésii existuje zdravotní pojištění jako v ČR, nebo zda je lepší se pojistit v ČR před cestou?
Četla jsem na internetových stránkách UGM, že nabízí svým studentům pojištění a bezplatnou zdravotní péči. Platí to i pro cizince? Studoval jste tam někdo? Máte s tím někdo zkušenosti?
Děkuji za odpověď
Veronika
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Zdravotní pojištění v Indonésii 16 roků 2 měsíců #1047

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ja bych rekl, ze je asi lepsi pojistit se doma. U C.Pojistovny se to da i pres internet, za cca 26 Kc na den. Zaroven se da odhlasit pojisteni v Ceske republice, pokud souvisly pobyt mimo CR presahne 6 mesicu.

Uz jsem tu (v Indonesii) jednou byl hospitalizovan, mel jsem VIP pokoj, dokonce i kolega mel tim padem byleni (=hlidani maroda) zdarma, protoze jsem ho prohlasil za rodinneho prislusnika. Asistencni sluzba Ceske pojistovny to vsechno uhradila, zavolali mi z Prahy, ze Singapuru a z Jakarty a bylo to, platili za mne asi 2 mil. Rp.

V jinych pripadech mi ruzna drobna osetreni, chripky ap. (prohlidka+ antibiotika) proplatila pojistovna az doma, ale zcela bez problemu.

O celorocnim pojisteni cizincu u mistnich pojistoven nevim, pokusim se ale zeptat.

Nemyslim si ale, ze mistni pojisteni bude zahrnovat nejake "nadstandardni" sluzby (cisty pokoj ap.) a ze bude vyrazne cenove vyhodne...

Tok
administrator Tenggara

Re: Zdravotní pojištění v Indonésii 16 roků 2 měsíců #1048

• Veronika
  • Veronika's Avatar
  • Fresh Boarder
Díky za odpoved, zatím jsem se u několika pojišťoven jen dotazovala. Musím konstatovat, že zjistit informace o pojištění léčebných výloh je nadlidská práce. Většinou má pojišŤovna na internetu nějakou informaci, na přepážce se dozvím něco jiného a na informační telefonní lince zase něco jiného. Toto byl právě případ ČP, tam jsem se dokonce i na přepážkách dozvěděla různé informace. Tudíž ČP, pro mě nepřichází v úvahu.
Veronika

Re: Zdravotní pojištění v Indonésii 16 roků 2 měsíců #1053

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ja jsem si nestezoval, CP a jeji asistencni sluzba proplatila co mela, hospitalizaci i drobne osetreni. A da se to uzavrit odkudkoliv po internetu, se slevou. Pokud treba presne nevis, zda si pobyt nezkratis ci neprodlouzis, je to velmi vyhodne.

Budes v Yogye studovat na ISI, UGM, ci UNY?

Tok
administrator Tenggara

Re: Zdravotní pojištění v Indonésii 16 roků 2 měsíců #1057

• Veronika
  • Veronika's Avatar
  • Fresh Boarder
Studovat budu na UGM, co se týče pojištění, tak mi nejlepší přijde Kooperativa. Je nejlevnější a na rozdíl od ostatních pojišťoven pojišťuje i teroristické útoky a živelné katastrofy.
Veronika

Re: Zdravotní pojištění v Indonésii 16 roků 1 měsíc #1064

• Sona
  • Sona's Avatar
  • Administrator
Mate nekdo zkusenosti s cestovnim pojistenim u platebnich kart? Nedavno jsem byla v cizine a uplne jsem zapomnela na to, ze se nemusim pojistovat extra, kdyz mam vlastne pojistku u sve platebni karty. Zajimalo by me, jaky servis tato pojisteni poskytuji. Kdyz jsem se ptala na podrobnosti v bance (Ceska sporitelna, karta Visa), napriklad mi rikali, ze v pripade kontaktovani asistencni sluzby se vola na zpoplatnene cislo. Je ale pry i mozne volat na ucet volaneho, pripadne si naklady na volani nechat pozdeji proplatit (coz mi ale prijde zbytecne komplikovane). takze jake mate zkusenosti?
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.371 seconds