Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Indonéský film Malam Satu Suro

Indonéský film Malam Satu Suro 14 roků 8 měsíců #83

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Dostal jsem tip na indonesky film Malam Satu Suro, ma se jednat o nejakej horror shocker, ale udajne velmi kvalitni. Videl ho nekdo? Ma ho nekdo?

Ma nekdo tipy na Indo filmy? Nebo na Asijsky vseobecne? Diky

Tenhle prispevek jsem napsal hned do dvou oddeleni, proto prosim Admina at ho necha tam, kde si mysli, ze patri vic a ten druhej kliďo smaže. Ja jsem si nebyl jist ... :wink:
::professional londo::
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Indonéský film Malam Satu Suro 14 roků 8 měsíců #85

• samira
  • samira's Avatar
  • Senior Boarder
salaam, Don Bruno

Nektere indoneske filmy jsou dobre, dokumentu uz mene.
Za vsechny indoneske bych jmenovala vyrazneho rezisera: Garin NUGROHO, jeho filmy (snad krome jednoho) jsou povedene, dela i dokumenty (napriklad o genocide 1milionu "komunistu" v Acehu apod.), na Film. festivalu Indonesie (listopad 2004) byla premiera jeho noveho filmu RINDU KAMI PADAMU (Styska se nam po tobe), ktery je o kazdodennosti v zivote, lidkskych vztazich, islamu i dulezitych detailech kolem nas, cely film se odehrava na jedinem miste - jednom pasaru v jakarte, hudbu tvori jeden dva bubinky... a presto ten film dokaze potesit a i dojmout. Snad brzy prijde i do prodeje...a my si ho budeme moct prohlednout tady, jinak ted bezi v indo v kinech ;-)

Oblibenym je taky film PASIR BERBISIK (Septajici pisek), natocil: Nan Achnas, muj nejoblibenejsi film v bahase, a to ne jen proto ze jsou tam hezke momentky s javanskymi tanci... Doporucuji!

v indonesii je oblibena indicka, cinska a japonska kinematografie...
z japonskych, ktere jsem si loni privezla z Bandungu, muzu doporucit tyto;

Akira Terao: After The Rain

Yum Jung-ah: Hyponesis (intelligent thriller)

Takeshi Kitano : Zatoichi (contemporary Samurai film), + od tohoto rezisera asi nejsnaz sezenes filmy tady v evrope

Masaki Kobayashi: Kwaidan (4 povidky, o ritualech a poverach japonska, z historie i soucasnosti...) --> povidky:
1. Cerne vlasy
2. Zena na snehu
3. Bezuchý Hoichi
4. V salku caje

Z cinske mam filmovou verzi nejprodavanejsiho cin.komiksu The Storm riders, natocil Andrew Lau, 2004, hlavni hrdinove Cloud a Wind, kteri bojuji o zachranu sveta.

Pokud Te bavi akcni cinske filmy, pak k tem "lepsim" bych radila YOUNG And DANGEROUS, vysel snad uz 8.díl, já mám 6., cím vyssí cislo, tim lepsi efekty, natocil opet Andrew Lau.

Z japonskych veci jeste doporucuju "cartoon"produkci, dobre jsou SAKURA WARS.

tolik tech par zakladnich, kdyby te neco z toho vice zaujalo, rada se rozepisu o necem vic, nechci ti tu opisovat dlouhe seznamy nazvu :-)

samira

p.s. "Malam Satu Suro" jsem nevidela a ani ho zatim neznam :-)

Re: Indonéský film Malam Satu Suro 14 roků 8 měsíců #86

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Salam Samira si Kepala,
hele tak nepotkali jsme se nahodou v Jogji s Misou pred dvema lety? Byli jsme tam totiz na filmu , kterej se tykal te perzekuce komunistu.
Kitana mam celkem podchycenyho, shodou okolnosti pred 3 tydny na CT2 byl Kikujiro a tyden predtim Ve sparach jakuzy (a.k.a Brother)
o ty ostatni filmy bych mel zajem, specielne shanim jeden singapursky film s nazvem Chicken ricewar, videli jsme ho na Febiofestu pred asi 5 lety, ale byl vybornej.
ad. malam satu suro mitglied.lycos.de/uzumaki/reviews/malamsatusuro.htm
::professional londo::
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.366 seconds