Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Mystics in Bali - pokleslý žánr

Mystics in Bali - pokleslý žánr 14 roků 7 měsíců #189

• Don Bruno
  • Don Bruno's Avatar
Nezna nekdo film s nazvem Mystics in Bali? Zadny umeni to nebude, je trosku Leyak mystiky v pokleslem zanru. Kdyby nekdo ten film mel, pripadne znal, necht se mi prostim ozve. Vice info : www.midnight1.com/dvdr2.asp
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Mystics in Bali - pokleslý žánr 14 roků 7 měsíců #190

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Dekuju za upozorneni, cemu se vyhnout. Podle popisu to vypada na hnüsnou perverznost. Hned vedlejsi film na zminenem odkazu nabizi "all of the violence, rapes, beheadings, torture, brutality and hardcore sex", tak o cem bude asi ten tvuj? Fuj!
Zkus priste najit neco lepsiho, tohle uz priste smaznu :) !! Uvedom si, ze tohle je rubrika "Kultura a umeni" a ne "Zvrhlost..."

Tok
administrator Tenggara

Re: Mystics in Bali - pokleslý žánr 14 roků 7 měsíců #196

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Hele sorry, ale spousta fanousku Pana Prstenu Petera Jacksona za Bad Taste nebo Braindead asi taky moc nepochvali. Zkus mi prosimte naznacit, jak "kultura" ano a jaka ne ? K Malam Satu Suro jsi to mohl pripsat a ja uz bych s timhle neotravoval.
Apropos: k jinym nez temhle indoneskym filmum jsem se nedostal :wink:
::professional londo::

Re: Mystics in Bali - pokleslý žánr 14 roků 7 měsíců #200

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Zacatky Petera Jacksona by se daly mozna pripsat mladicke nerozvaznosti? :) Ne, vazne, nechci si delat patent na rozum, a diskuse je free ... ale co je moc to je moc, obsah odkazu je dost perverzni. Porad se modlim, aby se sem nepristehovali zabijeci diskusi z Idnesu, Novinek apod. :-) Jinak take it easy, samozrejme pis co chces, delal jsem si trochu srandu, nejsem zadna slecinka! Mozna by me zajimaly ty povery a vira v duchy na Bali a jinde, jestli o tom neco vis? Vim ze na Jave je napriklad bila postava v rubasi velmi hroziva a obavana :shock:

Tok
administrator Tenggara

Re: Mystics in Bali - pokleslý žánr 14 roků 7 měsíců #201

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Jasne v klidu, ale počítej s tim, že Peter Jackson ma spoustu fanoušku pravě díky jeho mladické nerozvážnosti a jak já můžu vědět, že zbytek fóra nefandí filmů s hektolitry sirupu a vyhřezlými plastovými střevy, navíc, když se to odehrává v Indo. :lol:
O obávané postavě v bílém rubáši jsem neslyšel (nebyl to domácí z Yusranu?) Jen nás oblboval jeden Australan (doktor, alternativní medicína, muž kolem 50), že jeho kamarádi, co píšou pro jeden surfařskej magazín se v Kutě zhoubovali/ zduněli/opili a vyrazili k moři, kde je po cestě potkalo něco, co nelze ani vyslovit, protože z toho tuhne v žilách krev. :(

Jo a ještě, kdyžs komentoval vedlejší film na zmíněném odkaz, tak můj soused hned vedle miluje plíčka/pajšl znamená to, že jsem podobné zvíře ? :lol:
::professional londo::

Re: Mystics in Bali - pokleslý žánr 14 roků 7 měsíců #203

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Uznávám, že argumentace pokleslostí sousedního filmu z nabídky neobstojí, ale co takhle zacitovat...
UNCUT 86 minute LBX import print of aka ‘Leák/Balinese Mystic’ the amazing and outstanding 1981 Indonesian horror film from H. Tjut Jalil. Cathy Kean, an American anthropologist, comes to Bali to study it’s folklore. Cathy is interested in finding out more about Leyak, a very powerful and dangerous form of Balinese black magic. She befriends Mahendra and persuades him to help her. A few days later, they travel to an isolated spot in the middle of the night and await the arrival of the Leyak priestess. The hideous, old, witch with foot long, claw-like nails finally makes her appearance with a cackling howl. She agrees to take Cathy on as a pupil. Over the next few weeks Cathy learns mystic mantras, spells, dances, etc. and tells Mahendra she learns “how to think like another life form”. Cathy becomes afraid of this dark magic and tries to end the pact with the witch. The witch will not end the pact as she needs Cathy. She needs Cathy to get her blood, but not all of her – just her head! The witch claps her hands and suddenly Cathy’s head pulls itself off her body and rises several feet into the air (with her lungs and internal organs still attached!). The witch has turned Cathy into a Penanggalan. A Penanggalan (well known in Southeast Asian folklore) is a flying head, vampire type of creature who must feed on blood. The witch needs Cathy’s head to find and drink the blood of victims. The Penanggalan must supply her with blood meals in order to obtain immortality. A highly recommended film with amazing visuals that must be seen to be believed! With Ilona Bastian, Yos Santo, Sofia Wd, Debbie Dewi and Itje Trisnawati. Directed by H. Tjut Jalil

Myslím, že tohle okamžitě někoho zaujme :-)

Teď trochu vážněji, možná by bylo docela zajímavé diskutovat o fenoménu čarodějnictví, pověr, duchů, magie, atd... pokud k tomu má někdo co říci. V Indonésii i jinde existuje nejrůznějších pověr totiž nepočítaně!

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.294 seconds