Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Moluky, Papua - Biak ci Aru ?

Moluky, Papua - Biak ci Aru ? 13 roků 9 měsíců #819

• sany
  • sany's Avatar
Ahojik vsichni.
letos se chystame do Indonesie na Maluky-Biak,Aru a na horu Puncak Jaya. Nemate s temito misty nake zkusenosti :?: Co je lepsi Biak nebo Aru? Pomozte. dik Sandra
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Moluky, Papua - Biak ci Aru ? 13 roků 8 měsíců #821

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Na vystup na Puncak Jaya je potreba povoleni, to jen mimochodem, a neni to jen nejaka jednoducha okecavacka.

Biak - Papua je mirne kopcovity stredne velky ostrov cca 60x30 km, vnitrozemi odlesnene, koraloveho puvodu, vsude ostre skaly. Pomerne hodne obyvatel etnika Biak- Numfoor. Pamatky z 2.sv.valky, nekolik hezkych mist ke koupani, snorchlovani atd. (Wardo, Korem, Bosnik, ostrovy Padaido) a krasna mista na ostrovech kolem. Snadne spojeni z Jayapury.

Aru - Moluky ma spatne spojeni snad ze vsim, mozna ze jedna z Pelni lodi jede z Timiky, jestli tam vede vase cesta. Obcas letadlo z Ambonu ci lod z Kei. Byl tam muj kolega. Nizko polozene, mangrovniky.

Srovnavate hrusky a jablka, i kdyz z Vaseho pohledu je to podobne, ostrovy kde je slunicko a pekne more. Na obou urcite najdete hezke plaze a kyvajici se palmy nad nimi.

Muzete specifikovat dotaz? Co od tech ostrovu ocekavate, co vas nejvic pritahuje?

Jenom bych podotkl, ze nemusi platit, ze "cim je ostrov dal od Jakarty, tim lepsi".

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Re: Moluky, Papua - Biak ci Aru ? 11 roků 8 měsíců #1360

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Toku,

tak snad jsem ve správné kolonce:) ohledně Seramu. To je ale trošku z ruky a jak jsem se někde dočetla, na Moluky je třeba měsíc a ne 10 dní vyměněných místo Siberutu. Ale věřím, že tam musí být nádherná ne tak dotčená příroda. Tak snad příště :) Jdu ještě do sekce Filipín, zda náhodou nemáš nějkaké typy i tam.

Odp.:Re: Moluky, Papua - Biak ci Aru ? 11 roků 8 měsíců #1363

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Co se týče Seramu, tak "už jsi doma", ano, Moluky.
Ovšem tento příspěvek je o souostroví Aru :-) Indonésie je velký kontinent.

O trekování v Manusele jsou nějaké rady (moje,shodou okolností :-) ) zde.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 11 roků 8 měsíců od Tok.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.341 seconds