Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Moluky - aktuální informace?

Re: Moluky - aktuální informace? 14 roků 7 měsíců #123

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Diky za informace, o tom otocenem obdobi destu jsem uz nekde cetl. A tu knihu jsem si koupil taky v Singapore. Na nic jineho o Molukach jsem nenarazil. Nakonec ale jak je videt, tak se toho da pozjistovat celkem dost. Doprava mezi mensimi ostrovy je nejak (alespon po indonesky) organizovana? Nebo sis ji domlouval s mistnimi indivindi? Navstivil jsi muslimskou nebo katolickou oblast?
btw: Pelni vim ze je lahudka jeste jsem tim nejel, ale tesim se na to, clovek musi taky trochu trpet, jinak by to nebylo ono..
dik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Moluky - aktuální informace? 14 roků 7 měsíců #124

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj fajnere, jsem rad, kdyz se o Molukach dozvim taky neco noveho, nebo potvrzeni veci, o kterych jsem treba zatim jen slysel.

Co se tyce otoceni obdobi destu, je to v kazde casti Moluk trochu jine, treba na severnim a jiznim pobrezi Seramu je to dosti odlisne. Jinak, jak rikas, hlavni problem nebyva dest, ale vitr a vlny. Napriklad na Bandach je nejlepsi sezona v rijnu. V Ambonu nejvic prsi v cervnu-srpnu - tam to JE obracene.

Periplus je australske nakladatelstvi. Z cestovni literatury ani nic jineho neexistuje, novy Lonely je o neco lepsi nez drivejsi edice, uz proto ze se na te nove podilel Laszlo Wagner. Ten sjezdil vsechno mozne, i treba ostruvky Maluku Tenggara Jauh, jako je napr. Damar, Kisar, Teun, Nila a podobne...

Do Bandaneiry letalo vzdy v utery letadlo z Amahai (Seram), nikoli z Ambonu, je to informace z brezna 2004. Nevim jak to funguje ted, uz jsem tam rok nebyl, ale muzu poslat SMSku "kamosce" z jedne cestovky v Ambonu (kdybyste tam nekdo jeli, tak CK Noerifah Perdana, ulice Sam Ratulangi 3, vyridte ze pozdravuje Mistr Martin :-) )

Tok
administrator Tenggara

Re: Moluky - aktuální informace? 14 roků 7 měsíců #125

• fajner
  • fajner's Avatar
  • Fresh Boarder
--> Ikan hiu:
Myslim, ze vsude se da nejak dostat, do kazdyho mesta neco jede a pokud chces fakt daleko, tak lide z odlehlych vesnic/ ostrovu jezdi na trhy jednou tejdne urcite, chce to mit cas a domluvit se. Nebo lze pronajmout motorovej clun- na Kei jich bylo dost, 2000/ litr benzinu, na Kei Besar uz to bylo 4000Rp. A pokud nezbude nic jinyho, tak kanoe a padluj, ale jen pokud nejsou vlny. V jednom mi to slo, ale ve dvou je uz tezky udrzet stabilitu. Na volne more urcite ne.
Vubec na Molukach jsou vetsinou vsechny komodity drazsi, vse import z Javy. Snad krome ryb, tech maj dost, ja nic jineho nejed.

Na Kei je to 2/3 muslimu, 1/3 krestane, ja byl jen s muslimama. Vesnice obyvaj vetsinou jen prislusnici jednoho nabozenstvi, kdyz ne tak je rozdelena na "atas" a "bawah" nebo tak nak ( zalezi na terenu :D ) a sou vlastne dve. Jinak na Kei byly problemy v r. 1999 jen asi dva mesice zemrelo kira2 100 lidi dle mistnich. Ted uz je klid takze zadnej strach.

Me lidi v Tualu rikali, ze pristavaci plocha v Bandaneire je rozbita a letiste neni v provozu. Nevim, z vic zdroju to nemam.

Na Kei nejvic prsi leden - duben, nejlip tak zari- rijen.

Pokud jde o malarii a tyfus, oboji sem chytl tam, bral sem profilax mexaquin koupenej v Indo, pak pri zachvatu chloroquin, kdyz horecky nesly dolu nastoupil lariam a v nemocnici sem dostal este fansidar, nakonec dolecovali na Bali a dali mi maltron nakej nejnovejsi lek, z Ciny prej...
Zachvat sem mel o pulnoci, ale rano sem nastoupil do nemocnici az v jedenact, byla zrovna nedele a nemocnice krestanska, takze se modlili... Na mistni pomery este dobra, postavili ji tam Holandani (v Langguru) Pobyl sem osm dni, pet dni na kapackach, nakonec platil asi
1 300 000Rp.
Co me pustili, tak sem druhej den letel dolecit na Bali, z Tualu sem to stih za jeden den prestup v Ambonu - letiste pekne, asi nove? Akorat daleko z mesta a musi se lodi - a v Makassaru - celkem myslim kol 1 600 000, ale slo by levnejc, z Makassaru sem letel drahou garudou za 580 000.

tak zatim fajner

Re: Moluky - aktuální informace? 13 roků 7 měsíců #840

• Ternate, Tidore, Bacan &a
  • Ternate, Tidore, Bacan &a's Avatar
I have put 12 pages on my site filled with 80 photo's of 9 VOC, Portuguese and Spanish forts in the North Moluccas.

Here is the URL

http://www.londoh.com/voc_loc_ternate1.htm

Hope you will enjoy this

Salam dari Solo

Londoh

Odp.:Moluky - aktuální informace? 11 roků 7 měsíců #1445

• pavelcigi
  • pavelcigi's Avatar
  • Junior Boarder
Chtěl bych navštívit Moluky :-)(Ambon,Seram,Banda) a mám mnoho otázek.
Z nich nejdůležitější jsou:
1.konec dubna,květen - počasí bude spíš OK nebo ne?
2.jaká je v těchto oblastech zdravotní situace ve stupnici 1-10 (špatná až tragická) a z toho plynoucí nutnost profylaxe (mám očkování proti tetanu, zatím jsem si vždycky dovezl jen pár kartonu Sampoerna mild)
3.jaká je pravděpodobnost (a odkud z téhle oblasti nejvyšší) narazit na "Perintis" na Flores (nejlépe západní) a nebo Sumbawu (východní),případně jaká je předpokládaná cena za cestu
A... spousta dalších otázek...Pokud máte někdo praktické zkušenosti z poslední doby, uvítán jakýkoliv postřeh.

Odp.:Moluky - aktuální informace? 11 roků 7 měsíců #1453

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Původně jsem si myslel, že cestuješ s CK Karavela, ta se tam chystá také v květnu... ale když se ptáš jen na centrální část, tak asi ne.

1. počasí bude OK, v horách (Seram) bude asi pršet, jestli plánujete...

2. nevím, co myslíš tou stupnicí 1-10 "špatná až tragická"... nemá to být dobrá až tragická? s těmi kartony to taky moc nechápu, jako že nebyl zatím žádný suvenýr v podobě nemoci? Je třeba dávat pozor na malárii.

3. Pseudo-pravidelný Perintis mezi Molukama a Floresem (a už vůbec ne Sumbawou) nejezdí. Je možné, že chytíš nějaký Pelni spoj ze Saumlaki do Kalabahi (Alor) a na Timor, dále místními spoji na Flores. Taky létá letadlo jednou týdně z Ambonu na ostrov Kisar, odkud je to na Nusa Tenggaru "co by kamenem dohodil". Ovšem o dalších spojích nic nevím, budeš muset čekat třeba týden. Na Wetar zajíždí loď ze Saumlaki- také zřídka.

Toť asi pro tuto chvíli vše...

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.375 seconds