Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi

Re: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi 7 roků 11 měsíců #30114

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
...psal jsem dlouhou odpověd a zase me to před odesláním odhlasilo a smazalo. Tak možna nekdy jindy...
A.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi 7 roků 11 měsíců #30115

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Alda napsal:
...psal jsem dlouhou odpověd a zase me to před odesláním odhlasilo a smazalo. Tak možna nekdy jindy...
A.

Ahoj, tohle jde na vrub administrátora... tj. teda asi na moji hlavu. Systém má nastaven "session" na 15 min., změnil jsem to na 60 min., ale asi to bylo málo - škoda, mrzí mne to, určitě to dopálilo a diskusi to taky neprospělo. Nyní je to nastaveno na 5 hodin, doufám, že o tak dlouhý diskusní příspěvek se už nikdo nepokusí. ;)

Tok
administrator Tenggara

Re: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi 7 roků 11 měsíců #30117

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Flores je mozna navstevovanensi, ale urcite ne zajimavejsi nez Sulawesi. Na Floresu a ostruvcich vychodne o nej jsem byl nekolikrat, takze nasledujici info neni zprostredkovane, ale pouze moje zkusenosti. Flores neni nezajimavy... ostatne Kelimutu a okoli Moni radim do prvni dvacitky zajimavosti, ktere bych v Indonesii doporucil. Dal na vychod me tam uz ale nic moc neoslovilo. Respektive Solor, Lembata, Adorana jsou tak nejak prumerne mista... takovej lepsi prumer, ktere mi ale za tu pakarnu s cestovanim (spatna doprava mezi ostrovy) a vyssi ceny nestoji.
To uz bych videl jako vyrazne lepsi vychtavku cestu po centralnich molukach - souostrovy Sula, Taliabu, Mangole. Ty ostruvku jsou mnohem lepsi (mrkni do sekce fotogalerie) a cesta, ta se k memu prekvapeni ukazala jako relativne bezproblemova. Jen je treba mit na pameti, ze se musis registrovat na vsech policejnich stanicich po ceste... i kdyz po moji posledni navsteve uz si asi budou davat na turisty pozor a radsi od nich nic pozadovat nebudou :-). Na Mangole je dokonce letiste s levne lety s Merpati na Ternate... jednou tydne lod na Balgai -> Kenari(Sulawesi) a dalsi spojeni na Halmaheru, Ternate a Ambon. Sanana ma udajne letiste taky... to jsem ale nevidel. Taliabu nema skoro nic, ale je z nich asi nejzajimavejsi.

Re: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi 7 roků 11 měsíců #30118

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Trochu bych to upřesnil... "Balgai" bude asi souostroví Banggai, Kenari bude asi město Kendari, ale nezdá se mi to pořadí těchto míst. Podle mne jezdí ze Suluského souostroví několik druhů lodí. Jedna na JZ do Kendari (JZ Sulawesi), jedna na Z na Banggai a případně dál do Luwuku a možná do Manada/ Bitungu; ještě další může jezdit na Buru nebo Ambon a poslední na Ternate, což je správní středisko provincie Severní Moluky, kte které patří i region (kabupaten) Sula.

Co se týče letiště, měl jsem dojem, že není na Mangole, ale právě na malém ostrově Sanana, který je regionálním centrem. V roce 2006, kdy jsem byl na Ternate, do městečka Sanana létala tuším 2-3x týdně Trigana, za cenu cca 650 000 Rp, už to může být dávno jinak.

Na Soloru, Adonaře, Lembatě či Aloru jsem nebyl, je to jedna z nejchudších oblastí v Indonésii, turisticky zde údajně není nic tak mimořádně atraktivního (jak říká Aleš), na Alor se jezdilo za potápěním, Lembata byla zase známá lovem vorvaňů... ovšem vorvaně tam neloví každý den... Měly by tam být i různé tradiční vesnice s tkalci (ikat).

K těm dalším věcem, jak píše dali_290, se ještě někdy krátce vyjádřím...

Tok
administrator Tenggara

Re: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi 7 roků 11 měsíců #30119

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ještě k souostroví Sula - o regionu píše i web East-Indonesia.info:

K leteckému spojení píše László Wagner: By 2011, there were no longer any flights to Sanana from either Ambon or Ternate, but NBA operated twice weekly flights from Ternate to Mangole.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 7 roků 11 měsíců od Tok.

Re: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi 7 roků 11 měsíců #30120

• dali_290
  • dali_290's Avatar
  • Fresh Boarder
Coby si tedy Aldo dal mezi 20 nejzajímavějších míst v Indonésii ?
Ja zvažuji jestli si napřesrok nedělám zase výlet. Když to tak zvažuji tak bych jel asi konečně na Moluky. Jel bych zase na Komodo a Flores a odtud pak na Moluky. Času ale dost takže proč ne někam jinam.
S tou chodobu na Soloru , Aloru ... to možná nebude tak horké. Země šla ekonomicky hodně nahoru. Snad se to týká i zmíněných ostrovů.
Time to create page: 0.390 seconds