Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Kam na Moluky? + Flores, Komodo a Sulawesi

Re: Kam jet na Moluky 9 roků 2 týdnů #30099

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Jen bych doplnil, ze i na Molukach se da samozejme domluvit klasickou bahasou bez mistniho dialektu. Prirovnal bych to k tomu, ze se na morave domluvis i kdyz budes mluvit cesky. Na Sulawesi je take mozne slyset prvky z bahasa Ambon, klasicke prodluzovani slov ini, itu na íny, ítu (na malukach bagíny...).
Treba jen na Togianech je 5 ruznych jazyku. Bahasa Indonesia, Ta, Togian/Bugis, Kalia a Bajo ... a to si nejsou moc podobne.
Osobne mam Seram na trackovani rad. Diky malemu mnozstvi hadu je Manusela park plny nejruznejsiho ptactva. Na druhou stranu je ale fakt, ze je casove narocnejsi.
Z tohoto pohledu bych spis doporucil Sulawesi, kde se da taky vymyslet zajimavy track a zaroven to spojit s koupackou.
Kdy vyrazite do Indonesie?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Kam jet na Moluky 9 roků 2 týdnů #30100

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ohledně té bahasy máš pravdu - člověk, pokoušející o "standardní" bahasu nemusí říkat "dong su pigi", postačí klasické "(mereka) sudah pergi". Akorát někde v opuštěnější části souostroví, zejména pokud je u někoho hostem, je člověk vystaven jazyku zvláštnímu jako ryzí ostravština, možná víc (nechci se teď nikoho dotknout :-), je to jen příklad). Jinak na Molukách na "oficiálních místech" je samozřejmě snaha o bahasu standardní.

Manusela a ptactvo - to ano, akorát pytláctví funguje i tam, místní jsou v tom trochu drsní. Je to naštěstí dost odlehlé. Jestli se do Manusely už po letech zase trochu chodí na treky, mi není příliš známo. Já bych tam jel zas :-)

Jinak, stejně jako Aleš doporučuju Sulawesi. Určitě ti jako znalec poradí místa, kde na Togianech zašnorchlovat, kde se ubytovat :-) Trekovat se dá v Toradže a na centrálním Sulawesi, akorát v Lore Lindu to moc neznám(e), stejně jako v Morowali.

Tok
administrator Tenggara

Re: Kam jet na Moluky 9 roků 2 týdnů #30101

• dali_290
  • dali_290's Avatar
  • Fresh Boarder
Jedem uz 25 zari. Ale jak jsem psal tyden se zdrzim na Jave. Udelam tu Krakatou.

Na Dieng jsem chtel nejaky trek. Jel jsem jen tak do Sembunganu. Je to snad nejvyse polozena vesnice na Jave. Je to kousek od vesnice Dieng a konci tam i asfalt. Je tam jezero a nad nej jsem vyllezl. Ten kopecek je nejakych 300 m nad jezerm. Ale pohled to byl fantasticky ! Jezero hralo všemi barvami . Jen skda že tenhdy jsem nemel digital.

Jak se spojim na Alese ? Uz jsem se rozhodl. Udelam Sulawesi. Rozhodne si nechm poradit.
Ted jedu mimo CR . Zase se ozvu pristi tyden.

zatim diky za vsechny informace !

Re: Kam jet na Moluky 9 roků 2 týdnů #30102

• dali_290
  • dali_290's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj Aldo.

Jak bys to videl se Sulawesi kdybs na to mel tak 12 dni. Je to malo a je jasne ze neni mozno videt vsechno. Spise by me zajimalo kde se pohybovat aby se daly udelat nejake treky a taky snorchlovacka.
Pohreby toroju bych videt nemusel.
Ze sulawsi se musim dostat na bali. odtud odletam.

diky

zpet ve foru budu az v nedeli neb ted jedu do polska.

Re: Kam jet na Moluky 9 roků 2 týdnů #30103

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Toraju zrovna beru jako jeden z highlightu na Sulawesi. Jsou tam i hezky prochazky po okoli. Pokud chcete víc tracking, tak byl letěl do Palu, odtud park Lore Lindu přechod az do Tenteny. To zabere cca 3-4dny. Tentena vodopády a jezero Poso 1/2 dne. Otud bus do Posa a nasledne do Ampany, prespite a dalsi den lodi na Togiany (www.waleakodi.com). Na Togianech můžete dat připadne další track za mistnima endemitama (maly druh lidoopu žijící jen na Togianech), babirusy nebo rozsahle netopyri jeskyne. To nejlepsi je ale snorchlovani a odpocinek na tech nejkrasnejsich a lidupraznych plazich. Tam bych zustal co nejdyl. Z Dolongu (Waleakodi) pak jede přímo lod do Bubulanu a hned busem pripane autem letiste Gorontalo a odlet. Ted jsem totiz podobnou cestu plánoval pro kamarády a bylo mi dodatecne vycitano, ze jsem je nedonutil na Togianech zůstat dele :-)
Poslední Úprava: 9 roků 2 týdnů od Tok. Důvod: Překlepy.

Re: Kam jet na Moluky 9 roků 2 týdnů #30104

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
No, s tim lidoopem je to trochu prehnane. Mezi lidoopy se, pokud vim, radi gorily, orangutani a simpanzi, a ti na Tog. jak znamo neziji. Tusim, ze by se melo hovorit o primatech, neb se jedna o druh makaka, nebo se pletu?

Tok
administrator Tenggara
Time to create page: 0.350 seconds