Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 1 měsíc #1935

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Není zač. K tomu ještě možná poslední rada:

8-10 dní na Papuy se mi zdá jako škoda času a námahy s cestováním. Nejsem si jist, zda cca 5 denní výlet do okolí Wameny nějak stojí za to. V okolí je draho, to zaprvé (např. základní cenový index - minerální voda - stojí tuším až trojnásobek), za druhé - na 5 dní by tak chtěl leckdo. Můj kolega, který na Papuu jezdí opakovaně a na více měsíců, se zná jménem s některými Papuánci, kteří se nechávají fotit na "exotické" fotky.

V roce 2002 jsem mohl věnovat Papue cca 3 týdny, navštívili jsme tedy cca na 10 dní okolí Biaku a na 10 dní okolí Manokwari (+ cca 3 dny Sorong).

Při cestování v Indonésii se mi osvědčilo věnovat cca 2 týdny jedné větší provincii (týden cestovat a týden někde pobýt), aby měl vůbec člověk šanci něco zažít. Hlavně moc "nepolykat kilometry" v poměru ke skutečnému poznávání.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 1 měsíc #1936

• ofcak1
  • ofcak1's Avatar
  • Fresh Boarder
Je mi to jasné,
cestujeme také hodně, ale do těchto končin se pouštíme poprvé. Chceme poznat jak to tam chodí a když nás to nadchne natolik tak se tam vrátit za pár let na delší dobu. Máme na cestě 2 úkoly. Jedním je Baliemské údolí se zastávkou na Biaku a okolí Floresu na potápění. Obojí je trochu z ruky, ale uvidíme po příletu jak seženeme letenky.Ostatní program se bude dotvářet jako vždy v rámci možností a financí:-). Láká nás prostě ochutnat něco z Papuy a pak potápění+šnorchlování, které je krásné asi po celé indonesii. Nechceme polykat kilometry, o to nám taky nejde.Chceme poznávat a v podstatě si i odpočinout. Ale na druhou stranu zase se nikde "neflákat" :-).

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 1 měsíc #1937

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
OK, jenom si uvědom (a to nechci "prudit" ani přesvědčovat, jenom píšu svůj názor, když už si otevřel diskusi), že je to způsob, který tady v Evropě považujeme za japonský. Je to jako přijet z Asie do Prahy, vystoupit tu na tři dny a zajet na pár dní do Finska, zpět a na pár dní do Řecka. Zvolit Papuu bez Floresu nebo Flores bez Papuy by bylo asi o trochu logičtější, ale takový už asi dnešní styl cestování prostě je.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 1 měsíc #1938

• ofcak1
  • ofcak1's Avatar
  • Fresh Boarder
Je mi to jasné, vše bude záležet na okolnostech až přiletíme. Třeba to skončí celý na Papue a Biaku. Také je to možné, spíš se chci zeptat, zda-li nemáte nějaký kontakt na někoho kdo zná okolí Wameny, kontakty a tak. Jakákoliv informace pomůže. Díky moc JB

Jinak s tím přirovnáním Japonců v Praze to bylo trefný :-) Je mi jasný, že jenom přelet z Denpasaru na Papuu je pěkná štreka.

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 1 měsíc #1939

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Bohužel nemám nic osobně, kromě jednoho známého v Kurimě, ale už jsem si s ním pár let nepsal.

Co můžu doporučit, je trek v Arfackých horách na Ptačí hlavě, k jezerům Anggi. Dá se tam i letět a jít pozvolna dolů pěšky. Nenosí tam koteky, chodí oblečení a nemají tam turisty. My jsme celý trek nedokončili, ale zajímavé to bylo - ovšem nevím, jaká je situace teď. Nebo ostrov Supiori SZ od Biaku, s téměř neporušeným pralesem. Strávili jsme tam asi 6 dní.

Denpasar-Flores-DPS-Jayapura-Wamena a zpět do DPS je přes 10 000 km. Pokud chce někdo při 3týdenní dovolené nalétat 35 000 km, tak OK :)

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 1 měsíc #1940

• ofcak1
  • ofcak1's Avatar
  • Fresh Boarder
Zajímavě zní ostrov u Biaku, máte nějaké podrobnější informce jak se tam dostat? Z Biaku lodí? popř. lehké cenové nastínění za kolik se tam dá dostat a jak je to daleko? Zní to dobře.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.395 seconds