Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena

Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 2 měsíců #1927

• ofcak1
  • ofcak1's Avatar
  • Fresh Boarder
Dobrý den všem ,
chtěl bych se Vás pozeptat na pár informací, které by nám mohli pomoci v naší cestě do Baliemského údolí. Vydáváme se ve 3 lidech na Papuu v půlce října. Rádi bychom podnikli tak 4-6 denní trek v okolí Wameny. Budeme v Indonesii cca 25 dni z toho tak 8-10 dnu na Papue počítáme.
Jelikož nechceme utrácet za organizované treky přes internet, jeví se nejlepší varianta vše zařídit až na místě ve Wameně. Ale nějak musíme pořídit letenky do Wameny. Přiltáme z Prahy na Bali do Denpasaru, pak zkusíme pořídil letenky s Garudou přes Makassar a Biak do Jayapury. Na Biaku hodlame vyridit Surat Jalan pro Baliemské údolí. Poté přeletíme do Jayapury. Samozřejmě, že si dáváme větší časové rezervy kvůli letům. Vše budeme zařizovat až na místě, jelikož něco zařídit jde těžce a když to jde tak je to nehorázně předražený, dle dřívějších zkušeností.

Shrnul jsem vše podstatné do bodů ,zajímalo by mne následující:

- letenka Denpasar Jayapura, shanet na místě ? nebo dopředu a jak?!
- jak nejlépe zajistit letenky z Jayapury do Wameny, zda koupit rovnou zpáteční nebo raději jednosměrné jako všude v Indonesii. A pak ve Wameně zpáteční+ přibližná cena.
- jestli byste doporučili rámcově pár treků, které by stáli za to. NEchceme jít s bandou turistů se podívat na mumii a zpátky, ale zabrouzdat i do odlehlejších míst. Samozřejmě asi s průvodcem, jelikož neovládáme indonézštinu.
- Nějaké tipy jak vybrat průvodce a ubytování ve Wameně
- Nutná výbava, jelikož se naše cesta neopírá pouze o Papuu, ale v dalších týdnech budeme vyhledávat potápění. Jakou výbavu nevynechat, zda je možné od místních zajistit třeba spacáky, kdyby to bylo nutné. Budeme mít nejspíš akorát letní spacák.
- Jakákoliv další informace, co by byla důležitá.

Velice děkuji za Váš čas a jakékoliv informace + přeji příjmný den :-)

JB
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 2 měsíců #1930

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zdravím, s Baliemským údolím bohužel nemám přímé zkušenosti, tak se vyjádřím pouze k dopravě a vybavení:

- pokud nespěcháte, můžete koupit letenku do Jayapury až na místě. Jiná možnost vám ostatně ani nezbývá, pokud Vám ji nepomůže obstarat někdo v Indonésii za lokální ceny. Online se dá koupit zpáteční s Garudou za cca 730 USD, což není rozhodně málo.

- na půjčení spacáku bych nespoléhal (místní nocují spoře oddění u ohně), pokud nepůjdete nějaký vysoko položený trek, asi by mohl stačit letní spacák, na místě určitě půjde vypůjčit i nějaká deka a zimu holt bude muset částečně i vydržet, kvůli komfortu tam asi nejedete (pokud ano, vemte lepší spacák). Já jsem v Arfackých horách nocoval přibližně ve 2000m a letní spacák stačil.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 2 měsíců #1931

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Pardon, letenka za 730 USD byla z Jakarty, ale z Denpasaru to bude podobne. Koupi na miste se usetri cca 1/3-1/2 nakladu, ovsem nektere lety mohou byt plne, zejmena behem svatku (napr. nyni ke konci zari - Idul Fitri).

O letenkach Jayapura- Wamena nemám nové informace, slyšel jsem, že už nelétá Merpati. Tedy pouze Trigana? Toto je nutné samozřejmě ověřit na místě, nějaké lety budou určitě.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 2 měsíců #1932

• ofcak1
  • ofcak1's Avatar
  • Fresh Boarder
Díky za stručné info,
máme lehce zjištěné, že bychom se do Jayapury měli dostat přes Sulawesi a náš Biak. Nejlepší je pokoupit letenky až na místě to určitě. Ještě jedna důležitá informace, smlouvá se i přeiceně letenek?

Díky za info
JB

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 2 měsíců #1933

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Do Makassaru (Ujung Pandang) se můžete přepravit s Garudou, Lionem ap. Z Makassaru létala na Papuu i spol. Batavia (do Jayapury přes Biak nebo Manokwari). Velmi pravděpodobně tam nyní létá i Lion. Teoreticky je na cestu DPS-UPG-BIK-DJJ možno koupit i 3 letenky s 3 společnostmi.

O ceně letenky se nesmlouvá (a nemělo by Vás to ani napadnout), ostatně, samotná letenka cenu obsahuje, stačí si to ověřit, dostáváte i doklad o zaplacení. Párkrát se mi stalo, že si agent přisadil nebo chtěl přisadit nějaké drobné, ale to to není nic zásadního. Stejně tak se nesmlouvá ve většině hotelů mimo turistická místa a pokud nejsou "rodinné", ani se nesmlouvá o ceně jídla, pokud je uvedeno v menu, nesmlouvá se za většinu organizovaných služeb nakupovaných přímo u poskytovatele (třeba o ceně poštovného). Smlouvá se u různých zprostředkovatelů a vždy, pokud vypadá cena příliš zaokrouhleně.

Pokud je cena přijatelná a na první pohled max. mírně nadsazená, nesmlouvám - může to být i urážlivé. Nevyplatí se hrdlit se do krve o každou korunu a může to být i arogantní.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Treky v Baliemském údolí + letenky Jayapura-Wamena 10 roků 2 měsíců #1934

• ofcak1
  • ofcak1's Avatar
  • Fresh Boarder
Děkuji za užitečné rady,
s tím smlouváním je mi to jasné, jenom mi šlo o to zda-li agenti si nepřidávájí ze zvyku k letenkám větší marži. A děkuji za tip na letecké společnosti, podobně jsme to měli zjištěné, ale něco je mít zjištěné z Čech a druhé zjistit jak to funguje na místě :-) supr. Díky JB
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.356 seconds