Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: "Papua" z hlediska jazykového

"Papua" z hlediska jazykového 10 roků 7 měsíců #1735

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Pozorná čtenářka Tenggary Radka mi napsala email ohledně používání názvu Papua. Jelikož má z 99% pravdu, pokusím se dosavadní chyby v textu opravit a další už nedělat... ;)
Z nostalgie jsem se koukala na nové příspěvky na Fóru a zrovna jsou všechny o Papui a právě mě trklo do oka, že se tam vícekrát píše "na Papuy". Možná je to opakovaně překlep, ale pokud ne, s pravopisem se to má takto:

Jména zakončená na -oa, -ua (Nikaragua, Capua, Papua, Samoa, Balboa) spadají pod vzor „žena“, pouze v 3. a 6. p. mají tvary podle vzoru „růže“ (2.p. Nikaraguy, Capuy, Papuy, Samoy, Balboy – 3., 6.p. Nikaragui, Capui, Papui, Samoi, Balboi – 4.p. Nikaraguu, Capuu, Papuu, Samou, Balbou – 7.p. Nikaraguou, Capuou, Papuou, Samoou, Balboou).

Cituju z nedávno zprovozněné a zdokonalené internetové jazykové příručky Ústavu pro jazyk český AV (prirucka.ujc.cas.cz/).

Ty jsi na Fóru prostě velka autorita, a když lidi vidí, ze Tok píše "na Papuy", tak o tom nikdo nezapochybuje. Omlouvam se za šťourání :-), snad bude přijato shovívavě.

Šťourání, pozorné čtení a zpětná vazba se víc než cení! Ještě jednou dík. A s tou autoritou, to doufám nemyslíš nijak vážně. Chvalte a kritizujte kvalitu informací a názorů, ne autory samotné :)

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 10 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Formátování.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:"Papua" z hlediska jazykového 10 roků 7 měsíců #1738

• Radka
  • Radka's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,

vždycky jsem snila o tom, stát se všetečnou dopisovatelkou paní R. z Horní Dolní v rubrice Nad dopisy diváků, tak se mi to konečně splnilo!

I ani ypsilon nemá naštěstí na poznávání Papuy pražádný vliv, na Papui jsem nikdy nebyla a hned tak se na Papuu nedostanu, ale hrozně ráda si přečtu, co se dá na Papui zažít, tak, lidi, hlavně něco napište...

Radka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.328 seconds