Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Moluky-počasí, info

Moluky-počasí, info 10 roků 10 měsíců #1667

• rona
  • rona's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
v srpnu nebo v září plánujeme cestu na Moluky. A teď jsem se dočetla,že tam je opačné období dešťů než v ostatních částech Indonésie. Chceme jet hlavně na ostrov Seram. A je možné přeletět ze Seramu na ostrov Flores? Diky
Poslední Úprava: 10 roků 10 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Moluky-počasí, info 10 roků 10 měsíců #1669

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Seram je hornatý, vrcholy dosahují 2500- 3000 metrů, zejména centrální část, která vás asi zajímá. Já tam byl v prosinci a každé odpoledne lilo čtyři hodiny jako z konve, nikdy ale celý den.

Přeletět ze Seramu na Flores? Samozřejmě, že by to šlo, za pár tisíc dolarů s pronajmutým letadlem. :) Píšu o tom trochu v nadsázce, protože otázka je opravdu také hodně nadsazená. Představa, že se v Indonésii, kde stěží létají nějaké spoje mezi ostrovy mimo Jávu, "uživí" linka mezi 2 velmi řídce zalidněnými ostrovy, není reálná. Muselo by se letět zřejmě po trase Ambon - Makassar - Denpasar - Flores. Na Seram létá letadlo z Ambonu cca jednou týdně, loď každý den, tuším alespoň 2x.

Moje víceméně univerzální rada na Indonésii zní: vybrat si jednu oblast (jednu, dvě, nebo tři provincie) a věnovat jí nějaký čas bez velkého přelétání. Takto jsem byl třeba na Severních Molukách, stačilo asi 15 dní, viděl jsem jenom menší část souostroví, ale cestu jsem si velice v poklidném tempu užil.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 10 roků 10 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.

Odp.:Moluky-počasí, info 10 roků 10 měsíců #1673

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Srpen-Zari Seram neni moc vhodnej. O tomle ostrove plati, ze je obdobi destu obracene nez zbytek indonesie. Byl jsem tam v lednu a a mosty jeste byly poradne zdevastovany po predchozich podzimnich destich.
Po poledni se na horama zacaly delat mraky a vetsinou prselo, ale nebylo to tak strasny. Rano je pak zase hezky. U more je pak obvykle fajn pocasi po cely den.
Cesty na Seramu jsou narocny i bez povodni. Jako nejucinejsi se mi nakonec ukazalo chodit potokama a rickama (mistni to tak delaj taky). Bez pruvodce a macety uz bych tam priste znovu nesel.
cestovatele.asmat.cz/clanek.php?Clanek=30-moluky-2004&Od=2
Spojeni na Flores tam primo neni (resp. je tam 2x do mesice Pelni z Ambonu pres Kupang, ale bylo by to na dlouho) Jedina moznost pouziti cerne magie. Lide ze Seramu se udajne za pomoci magie dokazou dostat na ostrov Adorama. Budu rad, kdyz mi date vedet, jestli je tahle cesta pruchodna :-)

Odp.:Moluky-počasí, info 10 roků 10 měsíců #1674

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Alesi, asi si pletes ostrov Adonara a americkej obchod s fototechnikou Adorama :-)

Nicmene, ten Seram, mas docela pravdu, zejmena s chozenim potokama... nektery dny treku jsem byl mokrej po pas a to ani treba neprselo. Seram je totiz typickej tim, ze ricky jsou v kopcich docela male a uzke, pokud tedy nejsou rozvodnene za deste.

Jinak, v Ambonu je nejdestiveji v cervnu a v cervenci, bude to platit castecne i pro Seram, J pobrezi.

Nekdy bych tam zas zajel :-)

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Moluky-počasí, info 10 roků 9 měsíců #1679

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
jj mas pravdu, uz jsem z tech fotaku zblblej :-)
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.331 seconds