Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Doprava na Papuu

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 1 měsíc #1638

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Vítej z cest...!

No, zajisté je Papua finančně náročnější, ale ceny, které uvádíš, jsou astronomické. 55 mil. - tj. asi 100 tisíc, to se docela protočí panenky, i když je to částka na skupinu... Co to bylo za trasu?

Loď 20 mil. - pro zajímavost, odkud kam?

Pro bouju: myslím, že na Papuy je možné se pohybovat i o něco levněji... levné to není asi nikdy, ale čím kratší návštěva a nabitější program, tím rychleji peníze mizí. Já jsem navštívil pohoří Arfak nedaleko Manokwari, náklady byly velmi snesitelné, v centrálním pohoří je to ale asi jiná písnička...

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 1 měsíc #1639

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
No ja jen uvadim aktualni ceny... 55 mil. byla cena za Kombai Korowai - stromovi lide 5 denni trek cisteho casu plus 4 dny cesty - 2 dny cesty tam a dva dny cesty zpet. Me to vzhledem k narocnosti cesty neprijde prehnane, kdyz mas skupinu jako jsem meli mit my, ze nas melo byt 5, tak je to 20 tis. na osobu. A podivat se k tomuto kmenu za to alespon z meho pohledu stoji. No, kazdy tam hleda neco jineho.
20 mil. lod byla cest tam a zpet z Dekai - doprava ke Korowajum a Kombajum. Nas bylo nejdriv puvodne na tento trek 5, ale kdyz uz jsem meli vse zarizene, odpadli 3 lidi kvuli zvysenemu riziku tropicke malarie, ktera tam ciha v bazinach vsude. V horach je v tomto smeru bezpecneji. A ve dvou bychom tu cenu neutahli.
Nakonec jsem sli tedy k Yalium do hor na 9 dni cisteho casu. Ceny jsou opravdu aktualni. Napr. letadlo jedna cesta do Kosareku 9 mil. vzdy zalezi s kolika lidma jedes a mezi kolik lidi se cena deli. Cena treku se lisi od toho co chces videt.
Napr. aktualni ceny za navstevu tajemneho Mamberama se pohybovaly okolo 200 tis. kc - nejdrazsi v tom byla doprava lodi po rece plne krokodylu.
Zda se ti to neuveritelne? Ale je to tak. A to jsme domlouvali vse s mistnaky. Ne pres cestovky. Napr. doprava k Danau Habema byla smluvena s ridicem dzipu - Javancem na 5 mil. A chces nebo nechces. Kdyz chces udelat jen 1 denni vylet, nezbyva ti nic jineho. Ono to neni na Papue tak jako v ostatnich castech Indonesie - smlouvani. Tam se proste smlouvat neda. Chces nebo ne - tak jednaji majitele dripu - pristehovalci z Javy, Sulawesi... Jak rikam, zalezi na tom, co chces videt.
Byli tam i taci lide, kteri byli nadseni z Dani tribe treking - v okoli Wameny cca do 20 km - pohlceno civilizaci, lide si nechavaji platit za vse - i fotky jejich honaji. A tak si lide vzali 5 denni trek v tomto uzemi - na den vychazi pruvodce 350 000 IDR a pak zalezi na tom zda potrebujes jeste za 150 000 IDR nosice. A pak jeli tito lide domu a nadseni ze zazitku. Rikam, zalezi za cim tam clovek jede. Kdyz chces narocnejsi akci, stoji to holt penize. My si vzali Dani treking 1 den po Baliem udoli, jeliko jsem cekali na festival a meli jsem den volna. Bylo to fajn, ael vic dni by se mi to nelibilo. Dle mych predstav velmi slaby odvar od toho co clovek uvidi daleko v horach - jak priroda, tak lide. My jeli hlavne kvuli tomuto.
Poslední Úprava: 11 roků 1 měsíc od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 1 měsíc #1640

• bouja
  • bouja's Avatar
  • Fresh Boarder
Diky vsem za informace! Ukazalo se, ze si budeme muset na Papuu chvilku pockat, protoze bychom ji nasledujici leto nebyli chopni zaplatit. Nicmene se ji nechceme vzdat, takze budeme planovat a setrit. Jeste jednou diky ;)

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 1 měsíc #1641

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Myslím, že když si nebudeš vybírat zrovna náročné a navíc populární podniky typu Korowai-Kombai (kde je nezbytné počítat, že se každý zprostředkovatel bude chtít "napakovat"), pronajímat letadlo apod., tak na Papuu klidně můžeš odcestovat. Je poměrně dost možností, co podniknout, ostrov je obrovský. Můžeš pro začátek navštívit třeba oblast Arfackých hor u Manokwari (zatím nevím o nikom, kdo by tam z Čech byl, krom mé partičky v roce 2002), pochod od řeky Prafi k jezerům Anggi (tam jsme nedošli, ale dá se to). Je to zaručeně bez turistů.
Další rady poskytne doufám zanedlouho kolega, který prošel na vlastní pěst různé oblasti kolem Mamberama a při hranicích PNG, škoda se nepodělit, ale chce to 100% aspoň mírnou pokročilost v indonéštině.
Ostatní oblasti východní Indonésie jsou také parádní a stojí za vidění.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Doprava na Papuu 10 roků 9 měsíců #1721

• PepaS
  • PepaS's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj JanoX,
20.brezna odletame na Papuu s tim, ze chceme podniknout jeden stredne dlouhy trek v okoli Wameny. Nejpravdepodobneji cca 7 denni trek z Anggruku do Wameny bez pruvodce. Budeme radi za jakekoliv informace z okoli Wameny a take Biaku, kde se chceme zdrzet zhruba 4 dny a potapet se. Jake treky jste podnikli Vy a kolik Vas to stalo.
Dekuji za info
Pepa

Odp.:Doprava na Papuu 10 roků 9 měsíců #1722

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj Pepo,
jo Anggruk trek by mohl byt dobry, jen jestli ma s na svuj termin letadlo objednane, jelikoz my tam byly v srpnu a do řijna byly lety plne...i kdyz jsem nabizeli znatelne vic penez, proiste smula... takze jsem se tam nedostali, jelikoz se nam nechtelo jit do Anggruku a pak tyden stejnou cestou zpet. Cena letu je 9 milionu IDR - jedna cesta. Samozrejme pokud vas lezti vic, cena se deli - jako kdyz sezenes vic turistu, mistnaci neplatí.
My meli 9 denni trek za 16 milionu kompletne s dopravou, pruvodcem a dvema nosici - meli jsem kazdy 30 kilove krosny a tak bychom s nima asi tezkym terenem neprosli, alespon ja teda ne. Bylo to super, ze jsme nikde nebloudili - misty byly cesticky neznatelne a ze jsme mohli prostrednictvim pruvodce komunikovat s lidmi, kteri indonezsky umeli leda tak Nama saya... a tim to koncilo, takze on nam prekladal a bylo to fakt super. :P
Pak jsem jeste delali trek v okoli Baliemu, to bylo take fajn poznat kulturu Daniu, ale nekteri jsou opravdu nehezky zkazeni turistama a nekompromisne vyzaduji penize i za vyfoceni jejich honaje!! No ale s tim se musi tak nejak pocitat, fotky osoby- 1 foto 5-20 tisic IDR - 1 osoba. To jsou taxy se kteryma jsme se setkali a bylo to normalne na treku, nemyslim tim skanzen Jiwika - tam byli nejlevnejsi - 4 tis.= 1 fotka.

Biak - je fajn vyjet na Padaido islands, opustene ostruvky s kokosovejma palmama, bilym piskem a spoustou musli. Bez davu turistu. Opravdu padada. Jeden 2 denni najem lodky je 4 mil. My tam byly 4 dny a en nam trvalo nez jsme se k lodi dostali - takze jsem pak na ostrovech travili 2,5 dne - oni totiz pocitaji 2 denni vylet - 4 mil. - jeden den jedes tam a druhy den ve 14 hod. zpet = 2 dny na ostrove. My byly 3 dny, za lod jsem si priplatili 500 tis. a takze v nasem meritku jsem tam byli na ostrove 2,5 dnů. Na potapeni to je tam uplne skvele, my tedy jen snorchlovali, ale Italove vedle nas se potapeli a rikali ze to bylo fakt bomba. Byli tam na potapeni tyden a jezdili z ostrova na ostrov. Skoda ze jsme meli jen ty 3 dny jelikoz kdybychom nemeli letenky, tak bychom jiste zustali dele. Pokud mate stan, dostatek pitne vody a jidla, muzete se nechat vysadit na nejakem opustenem ostrove a rict aby pro vas lodi treba za 2 dny prijeli. Proste pri vice casu se da podnikat leccos. J.
Time to create page: 0.463 seconds