Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Doprava na Papuu

Doprava na Papuu 11 roků 1 týden #1631

• bouja
  • bouja's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
nemate nekdo "aktualni" informace o cenach letenek v Indonesii? Jak se nejlevneji dostat na Papuu? Jestli je lepsi volit cestu pres Jakartu nebo napr. pres Denpasar (kam jsou z Evropy levnejsi letenky). Moc dekuju za info nebo za radu!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 1 týden #1632

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Spíš přes Jakartu, ale nebude to velký rozdíl, stejně to všechno létá přes Makassar. Z tohoto pohledu se může jevit jako vhodná i cesta Kuala L.-Makassar s Air Asia, pokud by například let z Evropy do KL byl levnější než do JKT / DPS.

Záleží na tom, kdy pojedeš. Myslím, že letenku z Jakarty do Jayapury můžeš očekávat tak za 2,5-3 mil.Rp., pokud nebude nějaký výrazně levný, nebo výrazně drahý let, jako například Lebaran - konec Ramadánu (právě nyní).

Ty máš levnější letenky do DPS než JKT ??

Jo, ještě poznámka: cesta na Papuu je podle všech zkušeností finančně náročná, takže letenka tu není tak zásadní položka, nějakých 0.5 mil.Rp nehraje velkou roli.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 6 dní #1633

• bouja
  • bouja's Avatar
  • Fresh Boarder
Nakonec jsem zjistil, ze z DPS bych se dostaval dost spatne, takze to pada. Jakarta bude asi nejschudnejsi. Zatim jenom sonduju dopredu. Leteli bychom az v lete 09. Ale finance jsou pro nas rozhodujici, takze chci zjistit co nejvic uz ted.

Financne je Papua urcite narocna, ale drtiva vetsina nakladu jsou letenky Evropa - Indonesie - Papua. Nebo se pletu?

Ta cena 3mil je za zpatecni nebo jednosmernou?
Poslední Úprava: 11 roků 6 dní od bouja.

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 5 dní #1634

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Cena 3 mil. bude cena jednosměrná, v Indonésii se zpáteční lety vlastně nevyskytují, je téměř point-to-point systém, letenka zpět se musí kalkulovat zcela znova.

Letenka Evropa-Papua bude určitě nadpoloviční část nákladů, nicméně záleží, co na Papui budete dělat. Pokud "poznávací výlet" s trekováním, pak to dramatické peníze stát nebude. Umím si ale představit náročnější akce s pronájmem letadla či lodě, které by znamenaly zásek do rozpočtu.

Předpokládám ale, že podnikání takových akcí je spíš ojedinělé.

Vemte v úvahu i dražší ceny ubytování, jídla, místní dopravy, všeho, než na Jávě a obecněji, než ve zbytku Indonésie.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 12 hodin #1636

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj,

ja letela pred 2 mesici Jakarta- Jayapura za 3,2 mil. IDR a zpet overstop Biak a Makassar to vyslo okolo 6 mil. jelikoz jsem nemohla cekat 5 dni na levnejsi let.

Ceny ve Wamene jsou proti zbytku Indonesie zavratne... lahev vody 20 000 IDR coz je skoro 40 Kc. Jidla jsou take draha, ale na treku se da jist s domorodci keladi a bataty. Ubytovani jsem meli nejlevnejsi ve meste za 200 000 IDR a dostali jsem spinavy plesnivy pokojik s vodou v mandi hnedou tak, ze nebylo videt vice nez na 3 cm a v noci nam prselo do pokoje stropem. Ale jinak jsem si moc nestezovali, jelikoz jsem nebyly ochotni platit dvojnasobne ceny za jine lepsi hotely.

Podstatnou polozkou v treku je doprava - lod 20 mil., letadlo cca 10 mil. a dzip okolo 5 mil. pokud tedy nechcete jit pesky tam a pesky zpet. Ono v okoli cca 50 km od Wameny to je pohlceno civilizaci, za temi pravymi domorodci se musi trochu dale. Ale zalezi na tom co tam vlastne chcete delat a co je pro vas dulezite.

Overstop Biak - je fajn vyjet na Padaido islands, opustene ostruvky s kokosovejma palmama, bilym piskem a spoustou musli. Bez davu turistu. Opravdu padada. Jeden 2 denni najem lodky je 4 mil. Vylety opravdu stoji za to.

Jinak kazdopadne si priprav dost penez, ale opravdu to stoji za to. My jsem jen litovali, ze nam vypadl jeden clovek a nebylo nas vic, jelikoz jsme si pak nemohli dovolit trek co jsme chteli a co vychazel s dopravou 55 mil. IDR na 5 dni. To byla velka skoda, ze nas nebylo vice a nepodelili jsem se o tu cenu. Ale i na jinem treku jsem videli uzasne lidi a prirodu.
Poslední Úprava: 10 roků 11 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Doprava na Papuu 11 roků 11 hodin #1637

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
No a samozrejmne to chce indonezstinu. A ta je dobra i pokud mas pruvodce, ale chces jen sam alespon zakladne komunikovat s domorodci. Jako ze pruvodce je k nekterym kmenum nezbytny a myslim, ze by se tam ani nikdo nej tak bez pruvodce nevydal.
Time to create page: 0.530 seconds