Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Baliem Valley Cultural Festival

Baliem Valley Cultural Festival 11 roků 8 měsíců #1337

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahojda lidičky,
ráda bych se zeptala těch z Vás, kteří víte nějaké podrobnosti o výše uvedeném festivalu na Irian Jaya, který se každoročně koná ve dnech 9-12.8., nebo ještě lépe pokud jste na festivalu někdo byl, moc prosím o jakékoliv zprávy. Letos se tam chystám, tak budu vděčná za jakékoliv informace. :) Díky moc.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baliem Valley Cultural Festival 11 roků 8 měsíců #1338

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zkusím se pozeptat... několik "kolegů" Papuu párkrát navštívilo, ale vlastně nevím, zda tento "festival" navštívili.

Jaké konkrétní info potřebuješ ?

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Baliem Valley Cultural Festival 11 roků 8 měsíců #1339

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
No jako co je vlastně na festivalu vidět, zda to stojí zato. Je to propagováno (alespoň tedy indonéskou cestovkou) jako největší kulturní akce Baliemského údolí...Tak se rozhoduji zda koupit kvůli tomu letenku o 14 dní dříve a podívat se na festival. Díky za jakékoliv info.
Poslední Úprava: 11 roků 8 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Baliem Valley Cultural Festival 11 roků 3 měsíců #1560

• pavelcigi
  • pavelcigi's Avatar
  • Junior Boarder
Předem podotýkám, že na festivalu jsem nebyl, ale je to zřejmě jedinečná šance jak nahlédnout pod pokličku kultury Papuy - viz oficiální informace.
Minimálně v okruhu cca 50 km od Wameny je Papua převálcovaná Indonézií, takže já osobně bych viděl 3 varinty:
1. jedno-dvoudenní výlet do Jiwika a Akima, vytáhnout peněženku, fotit a točit ....
2.Baliem Valley Cultural Festival
3.trek z Wamena na jižní pobřeží (finančně a logisticky pro jednotlivce prakticky nedostupný)

Ve městě a v okolí je možné potkat papuánce v kotekách (ženy v tradičním oděvu jsem nezahlédnul, ale je možno si zaplatit). Ti ve městě se snaží prodat suvenýry turistům - podle jejich vyprávění se snaží získat peníze na oblečení, aby se mohli vrátit do svých vesnic, odkud je vyštvali. Ve vesnicích v okolí lze zahlédnout domorodce v kotekách při práci na poli nebo při cestě z/do hor, jsou to vesměs strarý chlapi, ty mladší už Indonézie pohltila.
Při treku denní vzdálenost cca 20km, pochoduje se mezi turistickými ubytovnami, je třeba počítat s min 60 US na den za průvodce.
Pokud vládneš bahasou, stálo by za zkoušku sjednat si průvodce třeba v Jiwice, samozásobit se ve Wameně a vyrazit na východ....
Sorry - trošku mimo téma.
Já bych s festivalem rozhodně neváhal

Odp.:Baliem Valley Cultural Festival 11 roků 3 měsíců #1563

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Papua neni pohlcena Indonesii, Papua zkratka JE Indonesie, at se nam to libi nebo ne. Dalo by se rict, ze do tohoto temato nemam co povidat, v centralni oblasti jsem ani nebyl (pouze zatim, Biak, Manokwari a okoli). Muj pevnej nazor je ten, ze mi pri cestovani nezalezi na "tradicnosti odevu", tj. treba kotece. Jina vec ale je, jak turismus a jine vnejsi vlivy (rozlicne druhy propagandy v zapasu o dusi "domorodce" ) ovlivnily chovani lidi. Proto rad navstevuju "neokazaly", obycejny mista a malokdy jsem se zklamal. Dost obecnych uvah, chtel jsem uz jen vyjadrit udiv nad cenou 60 USD za den - fakt dost, kdyz si predstavim castku v Rp. Bahasa a prilezitostne najimani pruvodcu ve vesnicich urcite znacne pomuze.

Zdravim z Qataru (mezipristani na ceste do Indo.) a dik za postrehy - treba muzem nekdy promluvit i osobne.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 11 roků 3 měsíců od Tok.

Odp.:Baliem Valley Cultural Festival 11 roků 3 měsíců #1564

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj, díky za rady. Nemáš pls nějaký typ na trek na sever od Wameny? Např. zda se dá letět do Eli lin? My jih neplánujeme. Jo s cenami průvodce počítám, už jsem slyšešla, že v posledních letech velmi podražili ale co se dá dělat, sama se neznámýma horama prodírat fakt nebudu a průvodce bude tedy samozřejmností. I když si budeme spíše najímat nějakého mluvícího místního než průvodce anglicky mluvícího z nějaké cestovky.
No trek denní vzdálenost cca 20 km to asi myslíš tempo domorodců viď. V horách rozhodně takovéto tempo není a běžně lidi evropani chodějí z Wameny do Anggruku což je 40 km přes hory, řeky, močály... za 7 dní (za 3 dny to ujde zdravý Papuánec) včetně Michala Janatky - známého Martina T. Tak by mě docela zajímalo co je to za trek že ujdete 20 km za den. To leda někde na rovině v Indonésii ale ne v horách džungli na Papue. A to že jsem komunikovala už s několika lidma co tam byli. Běžné je prý např. půl dne se brodit po kolena v bahně a ujít za ten půlden třeba 4 km atd. nevedou tam žádné turistické pěšiny jsem slyšela. Ale ráda se obohatím o další zkušenosti.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.333 seconds