Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Ostruvky kolem Papuy a jake o nich mame informace

Ostruvky kolem Papuy a jake o nich mame informace 12 roků 1 měsíc #1290

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Toto je téma speciálně na přání Štěpána alias fajnera - oživení diskuse (nejen o) Raja Ampat, ale i o ostatních ostrovech u pobřeží Nové Guineje.

Co se týče Čtyř rádžů, tak bohužel nikdo z nás v téhle oblasti nebyl. Já sám jsem plán vloni zrušil... neměl jsem nikoho "do party"... a kolega, který se tam chystal letos, skončil nakonec pouze na Sulawesi. Informace o R.A. samozřejmě nějaké jsou... doufám, že je zde budeme moci zrekapitulovat.

Co se týče Biaku, je to dobrá základna pro výpravy po Rajčím zálivu (Teluk Cenderawasih). Celkem dobré spojení (na papuánské poměry!) je s Manokwari, Nabire "na pevnině" a do Serui na ostrově Yapen.

Já osobně mám dobré zkušenosti s ostrovem Supiori severozápadně od Biaku- je dokonce s Biakem propojen mostem přes úžinu - je divoký, téměř nekácený (r.2002) a téměř bez obyvatelstva. Je to jeden z nejmenších kabupatenů v Indonésii.

Dále bychom tu měli nějaké info o Yapenu, což je také prý nádhera. Pozor na malárii. Potřebuješ nějaké bližší informace? Mimochodem, známý kamaráda Honzy je tamní bupati.

Jestli má někdo info o ostrovech Numfoor, Num, Rumberpon, Mioswaar, ostrovech Auri atd., tak si je rádi poslechneme.

Nezapomeň také na Papuu - mainland, konkrétně na hory nad Manokwari (Pegunungan Arfak)

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.503 seconds