Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Dotaz na mista vstupu do Indonesie

Dotaz na mista vstupu do Indonesie 15 roků 7 měsíců #828

• ludek
  • ludek's Avatar
  • Fresh Boarder
Chystáme se do Malajska a Indonesie, na Borneo-Kalimantan. Pro cestu z M do I je povolen pouze 1 přechod (ze Sarawaku). My se potřebujeme dostat trajektem ze Sabahu - Tawau do Tarakanu. V průvodcích je to popsáno jako standardní cesta, ale na ambasádě mi řekli, že to není povolený přechod a nesmíme tudy. Myslíte, že to můžeme risknout? Cestoval tudy někdo?

Díky za odpověď.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Dotaz na mista vstupu do Indonesie 15 roků 7 měsíců #829

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ja jsem jel pouze pres Sarawak, takze nevim presne. Ale mam dojem, ze v minulosti pres tento prechod (Tawau- Nunukan) jedna kolegyne cestovala a vyslo to. Slysel jsem i o jinych lidech, ze normalne projeli. Dokonce pry je ten prechod zcela novy, takze asi fungovat by mel, lidi z Malajsie tam urcite jezdi.

Zejmena pokud budes mit vizum uz z Prahy, melo by to zrejme projit. Na ambasade samozrejme nepovidat, kudy presne jedes. Jina situace by nastala, pokud bys byl z visa-free zeme a zadal o vizum az tam na hranicich. To by teprv asi neslo. Zkus kdyztak jeste patrat napr. na thorntree.lonelyplanet.com

Jinak, samozrejme moji radu neber na 100%. Je v tom mirny risk.

Tok
administrator Tenggara

Re: Dotaz na mista vstupu do Indonesie 15 roků 5 měsíců #867

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Zdar Ludku, tak co... vysel prechod Tawau - Nunukan, ci nikoliv??

Tok
administrator Tenggara

Re: Dotaz na mista vstupu do Indonesie 15 roků 5 měsíců #871

• Martin
  • Martin's Avatar
Ahoj, chtel bych se zeptat na vyse zmineny prechod hranic z Tawau na Kalimantan. Neni mne trochu jasne (ponevadz na LP foru se bavi vetsinou lide z visa free zemi), zda si mohu vizum zridit v Tawau nebo Kota Kinanbalu a pote v klidu projit a nebo jestli je ten prechod pouze pro visa free zeme.

V pripade ze by to neslo a clovek by jel na tu zapadni cast Kalimantanu, tak v Etiongu (nebo jak se ten prechod jmenuje) je dostani indoneskeho viza na miste v pohode ? (nebo by slo mozna zaridit v Kuchingu).

Nevim totiz jak resi ambasada v CR to, kdyz chce clovek do Indonesie vejit pesky a zase pesky vyjit a nema zpatecni letenku protoze je zbytecna.....

Diky za odpoved Martin

Re: Dotaz na mista vstupu do Indonesie 15 roků 5 měsíců #875

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Martine,

planoval jsem odovedet na tvuj dotaz, a take jsem tak ucinil, ale...

...ale bohuzel, 10 vterin pred tim, nez jsem klikl na spravny knoflik k odeslani, vypli v cele ctvrti (Solo, stredni Java) proud. To je realita dnesni Indonesie. Vypadek kazdy druhy den. Umis si predstavit, jak jsem se musel premoci napsat druhou odpoved...

V zasade: ze Sarawaku pres prechod Tebedu / Entikong na Zapadni Kalimantan projit a projet muzes, pokud mas vizum z Prahy, KL ci indones. konzulatu, jako je v Kuchingu (nebo v Kota Kinabalu, ale ne v Tawau ci jinde na Borneu).

Musis ukazat doklad o ceste zpet z Indonesie, do te doby ti udeli vizum (letenka a podle mne by mela stacit i jizdenka, jako napr. Pontianak-Kuching, ci lodni listek z Nunukanu do Tawau, nevim ale jestli jej v KK sezenes). Podle mne max. 30 dni, zadas-li mimo CR.

S prechodem Entikong jsem si jisty, ze by mel fungovat, sam jsem projel.

O Tawau Nunukan si jiz nejsem jisty, ten clovek co se na to ZDE pred casem ptal, uz neodpovedel.

Martin "Tok"

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.382 seconds