Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Ampana - nové letiště ?

Ampana - nové letiště ? 8 roků 1 týden #30124

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Rád bych se pozeptal, zda někdo nemá informace o tom, v jakém stádiu je příprava stavby (stavba ?) malého letiště / letištní dráhy u Ampany. Člověk hledající na internetu, zjistí z relativně nedávné doby, že něco takového se má realizovat nebo již realizuje, ale jak už to bývá, zprávy jsou zcela nejasné.

Kdyby měl někdo informace z první nebo druhé ruky (ne "jedna paní povídala"), prosím o informaci zde na Fóru.

Jinak, zmiňuje se o tom např. tento přehled: travellinginindonesia.com/togian-island.html a různé zprávy v indonéském tisku.

Letiště v Ampaně by rozhodně zlepšilo možnosti dopravy na Togiany (dosud 10-15 hod. od letiště v Palu či Gorontalu), i když jejich "odlehlost" dosud znamená, že ostrovy zůstávají relativně nezničené.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Ampana - nové letiště ? 8 roků 4 dní #30125

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Že by nevěděl ani Aleš ? Nebo už jezdí jen od severu ?

Tok
administrator Tenggara

Re: Ampana - nové letiště ? 7 roků 11 měsíců #30126

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Nechtel jsem se do toho tematu moc pripojovat, protoze mam pouze spousty nepotvrzenych a protichudnych informaci. Nekdo tvrdi, ze uz na vlastni oci videl v Ampane postavenou ridici vez s pristavaci plochou a z jinych zrdoju jde spi o plan do budoucna, ktery se vubec nemusi realizovat. Letos jsem o tom mluvil s ouradama z cestovniho ruchu ... dokonce v celem s jejich velitelem pro centralni sulawesi :-) ... a ani ten mi nedokazal rict nic konkretniho.
Ono to bude podobny jako s ferry Tuna Tomini. Nekolik let jsem poslouchal zarucene zpravy o tom, ze lod prave vyplouva z Gorontala ... nicmene jednoho dne, kdy uz to nikdo necakal dorazila :-) (ted to trochu zlehcuju, protoze pro ferry bylo nutne nejdriv vybudovat ve Wakai specialni pristav.
...a kdyz uz jsme u tech rumors, v Malenge se ma udajne stavet pristav pro nove ferry. Ma udajne stat na miste Rudyho losmenu, ktery by timto "padnul za vlast"
Jeste bych rad opravil informaci, ze to na togiany trva z libovolneho letiste 10-15 hodin. Kdyz pominu, ze z Luwuku se da za pomoci charteru dostat na ostrovy za par hodin, tak je tady jeste ferry Tanjung Api, ktera jezdi kazdou sobotu rano z Bumbulanu (pristav 2 hodky autem - pripadne autobusem z letiste Gorontalo) na ostrov Waleakodi (Dolong) a trva ji to pouze cca 5 hod.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.319 seconds