Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Pantai Bira / ostrov Selayar

Pantai Bira / ostrov Selayar 10 roků 4 měsíců #1909

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Ma nekdo zkusenosti s potapenim/ubytovanim atd v techto lokalitach v jiznim Sulawesi? Potapeni by podle popisu melo byt hodne dobre (a jine nez na severu, jen se musi davat pozor na proudy), ale nevim, jak je to s ubytovanim a mistnimi dive-centry.
Dobra dostupnost z Makassaru, lodi z Pantai Bira na Selayar jsou myslim denne.
Mohla by to byl dobra a casove min narocna alternativa za Togiany, s navazanim na prelet z Makassaru do Manada pro severni Sulawesi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pantai Bira / ostrov Selayar 10 roků 4 měsíců #1910

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Mam zkusenosti s ubytovanim v Pantai Bira... relativne levne a nekolik moznosti na vyber - cela oblast se mi zdala byti dosti turisticky opustena, kdyz jsem ji pred lety navstivil (bylo to zari 2005 - tedy uz trochu davno.) Mezitim se mohl turismus trochu "sebrat", ale v oblastech jako je tato asi tezko.

Spojeni s Makassarem - 4 hodiny. Coz je na indoneske pomery relativne blizko, ale stale to zabere skoro pulden (cca 200 km relativne chudou a suchou krajinou).

S potapenim v teto lokalite zkusenosti nemam a na Selayaru jsem nebyl, mozna bych doma nasel jednu sikovnou brozuru na oblast atolu Takabonerate. Trajekt z Biry jezdi denne, asi se da i zjistit v kolik hodin, informace jsem si asi i zapsal, v te dobe jsem si vsechno psal jak autor z Lonely Planet :)

V oblasti jsou i dalsi zajimava mista, napr. stavba drevenych lodi v Tanahberu (a vlastne i nedaleko Bira),... a slysel jsem i o "puvodni" vesnici Kajang v tomto regionu, mozna cil pro jednu z dalsich navstev.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.332 seconds