Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Sulawesi od severu k jihu 2008 - poznámky z cesty

Sulawesi od severu k jihu 2008 - poznámky z cesty 11 roků 2 měsíců #1882

• martinvx
  • martinvx's Avatar
  • Fresh Boarder
Po roce zdravím přátele Indonésie, známý se chystá na Sulawesi tak jsem vytáhl zapomenuté poznámky z naší loňské cesty po Sulawesi s Infrastellarem. Jsou tam i ceny, tak se to třeba bude někomu hodit. Brali jsem to od severu na jih - z Manada do Makasaru, se zastávkou na Togianech. Poznámky končí příjezdem do Tana Toraja - popis Tana Toraja a zpáteční cesta přes Makasar jsem už nějak nezvládl :) Fotky z naší cesty jsou tady: http://vacoviny.cz/indonesie_2008/

EDIT: v příloze je zapakované PDFko, originál PDF neprošlo
Přílohy:
Poslední Úprava: 11 roků 2 měsíců od martinvx.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Sulawesi od severu k jihu 2008 - poznámky z c 11 roků 2 měsíců #1883

• martinvx
  • martinvx's Avatar
  • Fresh Boarder
Tak snad se podaří vložit správnou přílohu :)

SOubor Přílohy:

Název Souboru: Denik_Indonesie-e03149088e3128a278e974c9f5eae32f.zip
Velikost Souboru: 80622

Odp.:Sulawesi od severu k jihu 2008 - poznámky z c 11 roků 2 měsíců #1884

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Diky za odkaz, az tom (opet) pojedu, urcite si informace prostuduju. Do okolí Gorontala - národního parku Bogani Nani Wartabone bych se chtěl někdy podívat. Jsou tam nějaké možnosti vidět třeba babirusu, anou, ptactvo, apod.?

Jeste mozna: mohli bychom si "pujcit" par fotek v siri cca 800 px do galerie na doplneni fotek Aldy ze Sulawesi ?

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Sulawesi od severu k jihu 2008 - poznámky z c 11 roků 2 měsíců #1885

• martinvx
  • martinvx's Avatar
  • Fresh Boarder
Jestli si dobre pamatuju, tak mistni nam tvrdili, ze na zvirata je lepsi Tangkoko a na prales jako takovy je lepsi Bogani Nani Wartabone. A je fakt, ze v NP Bogani Nani Wartabone byl prales poradna dzungle a zvirata jsme tam prakticky nepotkali. Na sledovani zvirat jsme se ale s rangerem nedomlouvali, tak mozna by nas zavedl na jina mista. Kazdopadne tam meli nekolik vezi na sledovani ptaku, takze urcite tam neco k videni bude.

Fotky sem na web muzete klidne pouzit. Z okoli Gorontala toho mam urcite vic, tak jestli bude chvilka, hodim to nekam na web.

EDIT:
Dumoga Bone prejmenovali na Bogani Nani Wartabone nekdy ted, nebo v tom mam zmatek?
Poslední Úprava: 11 roků 2 měsíců od martinvx.

Odp.:Sulawesi od severu k jihu 2008 11 roků 2 měsíců #1886

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Děkuju. Cesta za babirusou asi vyžaduje více stopařského umu, než v případě černých makaků v Tangkoko.

Co se týče názvu NP, vžitý název je Dumoga Bone, ale před pár lety mu byl dán název nový, Nani Wartabone byl místní hrdina z období 2.světové války, který údajně dosáhl odsunu Japonců z Gorontala a nezranila ho žádná kulka. Jak to bylo doopravdy, nevím :) Jelikož je Gorontalo nová provincie, musí se nějak profilovat, a místní hrdinové-ikony k tomu dobře slouží, i v názvech národních parků. Jiné národní parky podobné "heroické" názvy pokud vím nemají. A já jsem puntíčkář, tak jsem to takto uvedl.

A dík za ty fotky, ještě se nějak domluvíme. Chystáte se s Markem do Indošky někdy znovu ??

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Sulawesi od severu k jihu 2008 11 roků 2 měsíců #1887

• martinvx
  • martinvx's Avatar
  • Fresh Boarder
Diky za vysvetleni, prave jsem si rikal, ze s tim novym nazvem jsem se nesetkal, tak jsem musel trosku googlit jestli jsme tam vubec byli.

Do Indonesie bych rad jeste mrknul - letos jsem mel dokonce v planu Kalimantan, ale nejak to nevyslo. Marek to ma ted s cestovanim trosku horsi - nastali mu rodicovske povinnosti a hlavne zarizoval nove bydleni ... ale verim ze dlouho bez cestovani nevydrzi.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.468 seconds