Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Doprava Balikpapan, trek Kutai a vylet u Jakarty

Doprava Balikpapan, trek Kutai a vylet u Jakarty 10 roků 5 měsíců #1862

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
tak porad vysperkovavam nas vylet do Indonesie na zari, uz mame letenky z evropy a zakladni plan (Sin, Kul, Sulawesi, prelet na Kalimantan, Kutai atd. a zpet) a mam ted posledni problemy (s tim, ze idealne bych koupil letenky/jizdenky predem, ale kamarad je ted na sumatre, tak by mozna koupil i nejake "non visa", plan mame celkem natesno, tak se bojim kupovat veci az za chodu, ale nevim, jetli to je s letenkama podobne jako v evrope, tzn. na poledni chvili - nejdrazsi a nejiste):

1) Doprava do Balikpapanu ze Sulawesi - je lepsi z Palu nebo Manada (makassar pokud mozno ne), moznosti (lode, letenky, ceny, casy, jsem uz z tech vyhledavacu uplne zoufalej)
2) Kutai - ma nekdo zkusenost, krome clanku zde na webu co jsem cetl nekolikrat :-) hlavne moznost delsich treku, treba na tri-ctyri dny.
2) nejlevnejsi a nejlepsi doprava z Balikpapanu do KUL. Odletame z Kul 3.10., jedinne asi z hlediska cen a moznosti letu pres Jakartu. Mate nejake tipy na tak jednodenni vylet v okoli Jakarty? Jakou aerolinku zvolit z hlediska cen, spojeni atd?
Diky moc za tipy
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Doprava Balikpapan, trek Kutai a vylet u Jakarty 10 roků 5 měsíců #1865

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Nakonec jsem to prehodil a na Kalimantan pojedeme asi pred Sulawesi a odtamtud Manado-KUL.
(nevsiml jsem si predtim tlacitka edit, tak proto novy prispevek...)
Myslim, ze to bude min hekticky zaver vyletu :-)
Cili ktera spolecnost je nejlepsi na let Java-Balikapan, Balikpapan-Makassar?
diky
Poslední Úprava: 10 roků 5 měsíců od travelus.

Odp.:Doprava Balikpapan, trek Kutai a vylet u Jakarty 10 roků 5 měsíců #1868

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Z Balikpapanu na Sulawesi? Dobrý spoj létá do Makassaru a do Palu (a do Manada). Do Makassaru je to více společností (Lion určitě + další - to je tvůj úkol, to přesně a aktuálně zjistit :) Do Palu létala Sriwijaya.
Tahle varianta vypadá o něco lépe, než obrácená - napřed treky, pak pláže :) Ovšem, na Sulawesi jsou také dobré treky, možná bych se nehnal na Kalimantan jen kvůli parku Kutai a zkusil pořádně prozkoumat Sul. (je to ostrov pořádně velkej, spousta zajímavých lokalit).

Delší treky v Kutai neznám, ale velice pravděpodobně budou možné. (Alespoň se o tom zmiňoval guru pro cesty po odlehlejší Indonésii, jistý Lászlo na fóru Thorn Tree). Můj švagr by se měl v dohledné době přemístit na post do města Sangatta nedaleko Kutai - tak se můžu zeptat, jestli nejsou nějaké informace.

Výlet v okolí Jakarty? Možná Bogor - botanická zahrada, dá se zvládnout za půlden při dobrém načasování. Jinak bych moc nepřeháněl, můžeš navštívit třeba nějaký ze zábavních parků (Ancol s mořským akváriem??) - ať trochu vidíš, jak se baví rodinky ze střední vrstvy v hlavním městě.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Doprava Balikpapan, trek Kutai a vylet u Jakarty 10 roků 5 měsíců #1869

• Radka
  • Radka's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,

my jsme letěli trasu Balikpapan-JKT letos v lednu, pro opačný směr to (snad pořád) bude platit taky, jinak by se jim ty letedla nekde musely hromadit... Nejlevnější byl Lion Air, cenu si na rupii přesne nepamatuju, bylo to kolem půl milionu při nákupu 3-4 dny předem (asi 1000 CZK). Ostatní společnosti měly letů méně a začínaly někde na 800tis. Lion lítal prakticky každé 2-3 hodiny a v našem případě i na minutu přesně. Na trase JKT - Makassar jsme taky s Lionem měli přes hodinu zpoždění a menší chaos se špatně ohlášeným terminálem, ale nakonec bez problému, dokonce byl nabídnut teplý catering. Cena za let při koupi asi 3 hodiny předem taky lehce přes půl milionu. Vždycky jsme letenky kupovali přímo na letišti, takže s prodejem přes internet neporadím.

Jo a Balikpapan bylo jediné místo na naší cestě, kde jsme opakovaně pocítili urputnou snahu cizince natáhnout, sice jsme se nedali, ale bylo to únavné a na závěr trochu otravné, protože jinak to byl v Indonésii z tohohle pohledu relax.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.307 seconds