Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Jihovýchodní Sulawesi

Jihovýchodní Sulawesi 10 roků 7 měsíců #1822

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Nedávno jsem dostal dotaz k cestování a potápění v provincii Sulawesi Tenggara (JV Sulawesi).

Bohužel jsem sám nebyl ani "na pevnině" (Kendari), ani na ostrovech (Muna, Buton, Kabaena...), na souostroví Tukangbesi... Přitom je to asi škoda, jednu poměrně rozsáhlou oblast takto vynechat (ať mi někdo řekne, že se Sulawesi dá "procestovat" za 3 týdny! :-)

Zkušenosti z této oblasti budou velmi vítány !

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jihovýchodní Sulawesi 6 roků 2 měsíců #30220

Nebyl jste někdo na ostrovech NP Wakatobi??

Jihovýchodní Sulawesi 6 roků 2 měsíců #30221

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zatím vím jen o jednom člověku, který byl na Pulau Tomia (část souostroví Wakatobi - Tukangbesi), ale nejsem s ním moc v kontaktu. JV Sulawesi je vůbec celkem nenavštěvovaná oblast... Na jihu Sulawesi se ještě dá jet na Pantai Bira (JV konec JZ "nohy" ostrova) a odtud na ostrov Selayar a dále na souostroví/ atol Takabonerate. Taky NP. Obojí ale nepatří k nejdosažitelnějším ostrovům u Sulawesi. Na zvážení ještě stojí ostrovy Banggai (tam projížděl kolega Alda). Ovšem nejsnadněji navštívit lze Togiany, Bunaken a okolí, možná i ostrovy Siau a Sangir na sever od Manada. Já byl na Sulawesi asi 4-5x, nepletu-li se, ale málokdy jsem měl takový dostatek času, abych se pouštěl do odlehlejších míst. Na Togianech jsem byl 3x a vždy "uspokojily", počkej co ti na to řekne kamarád - Aleš. Má tam na ostrově Waleakodi potápěčské vybavení, řekne Ti podrobnosti.

Tok
administrator Tenggara

Jihovýchodní Sulawesi 6 roků 2 měsíců #30224

Tady to frčí :-) s Alešem jsem už v kontaktu :-) takže lidi, kteří navštíví Sulawesi, jezdí na šnorchl a potápění hlavně na sever... Bunaken či Togiany... NP Wakatobi vypadá zrovna nádherně - podle fotek... ale hnát se někam kvůli tomu, že jsem viděla našperkované fotky - to se mi zrovna nechce... lepší jsou opravdové zkušennosti a postřehy cestovatelů. Kouknu ještě na ty ostrovy Banggai... já bych prostě ráda bydlela a šnorchlovala na 3 odlišných a krásných místech v oblasti Sulawesi. Jediným místem, pro které jsem rozhodnutá jsou Togiany - pro Waleakodi :-)) .. .ale hledám dál :-)
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.354 seconds