Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 6 roků 2 měsíců #30219

Děkuji za odpověď ;) dotaz nespěchá - jedeme až 2014... ale protože jsem úplný laik a v Asii jsme ještě nebyli, tak už raději sbírám info teď... a hlavně se hrozně těším a tam mě to šíleně baví :woohoo: si o tom už teď tak přemýšlet a snít B) takže pokud bys mohl sehnat nějaké další info o tom Siladenu - tak bych byla ráda :-) uvažovala bych o něm... na ty další ostrůvky, které jsi doporučil jsem ani nekoukala - protože ubytování v drahém resortu si nemůžeme dovolit :dry: snad se bude dát na tom Siladenu bydlet za rozumné peníze..
Také někdo chválil ostrovy NP Wakatobi... ale žádné konkrétní info jsem nikde nenašla... tak nevím... jestli má cenu se hnát na druhou stranu ostrova??
A co ostrov Lembeh? Neznáte někdo??
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 6 roků 2 měsíců #30222

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jedinou rozumnou (a možná lepší) aletrnativou Bunakenu a okolí je v regionu Togianské souostroví, z Manada ještě jezdí loď na sever na ostrov Siau, Sangir atd., ale tam turisté prakticky nejezdí. O Togianech se tu už psalo docela dost - ovšem je zde na ně jiný expert :)

Na Siladen se zeptám. Je tam i velmi levné ubytování... tuším že Tante ("teta") Martha...

Lembeh nedaleko Bitungu - o tom jsem četl, že se tam jezdí potápět jen potápěči- fandové mikrosvěta (to jsou takoví ti malincí mořští koníci a další tvorové o velikosti 1 cm, ale tito potápěči, když vidí vzácný druh, jsou šťastnější, než kdyby okolo plul vorvaň :). Jinak pelagické druhy ryb (velké druhy z volného moře) byly v oblasti asi dost zdecimovány intenzivním lovem do jemných sítí.

Tok
administrator Tenggara

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 6 roků 2 měsíců #30223

Tog.ostrovy plánuji :-) to jsem se už rozhodla a se zmiňovaným expertem :-) jsem již v kontaktu :-) přemýšlím ale co dál? Jaké jiné ostrovy by ještě stály za návštěvu? V tom smyslu, že by zase byly o něčem jiném než Tongiany... třeba o větších /nebo prostě jiných/ podmořských potvorách a tak... měla jsem po Tongianech v plánu Bunaken, ale popis pláží mě zklamal... tak přemýšlím o nějaké variantě jiného ostrůvku u Bunakenu - s tím, že by člověk třeba přímo k Bunakenu dojel v rámci nějakého šnorchlovacího výletu.. ale možná se na Bunaken zbytečně vážu a nic extra tam není?? Proč je ale tolik vyhlášený??? Tak nemá smysl se po Tongianech hnát do Bunakenu? Nic navíc tam neuvidím?? Anebo se ubytovat na severovýchodní části Bunakenu a tam jsou už hezčí pláže??

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 6 roků 2 měsíců #30225

• Petra18
  • Petra18's Avatar
  • Fresh Boarder
Na Siladen jsme se byli podívat jeden den loďkou z Bunakenu a musím říct, že mě docela zklamal. V popisu bývá napsáno - white sand beach, ale nic takového se nekoná. Není tam sice na rozdíl od Bunakenu mangrov, ale o plážích se sněhobílým pískem se rozhodně mluvit nedá.Písek zcela stejný, jako na Bunakenu, ke korálu přes mělčinu při odlivu daleko, korál o něco horší. Ubytovacích možností málo, jeden předražený resort a něco málo navíc. Na Bunakenu sice klasické pláže nejsou, část pobřeží je krytá mangrovy. Vetšina ubytování ale malou plážičku má, a přes mangrovy bývá vysekaná cestička. Takže i když jsme objeli i okolní ostrovy, stejně bych volila Bunaken

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 6 roků 2 měsíců #30227

Petro děkuji za info... a kde jste na Bunakenu bydleli??

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 6 roků 2 měsíců #30228

• Petra18
  • Petra18's Avatar
  • Fresh Boarder
Byleli jsme v Bunaken beach resortu a byli jsme spokojeni. Je to takový střed - žádný superluxus, ale čisté zděné bungalovy s větrákem nebo klimatizací. Jídlo dobré, umístění vynikající - myslím si, že před nejhezčím korálem na šnorchlování.
Time to create page: 0.326 seconds