Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Neklid v okoli Posa

Neklid v okoli Posa 14 roků 7 měsíců #1174

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Mnoha oficialni varovani nas upozornuji, nejezdete do Ambonu (Moluky), nejezdete do Acehu, nejezdete na Papuu. V techto mistech je ale nyni podle nasich informaci a osobnich zkusenosti nebezpecnost snizena na minimum a neprevysuje nebezpecnost prochazky po vecerni Jakartě (mozna krome par mist na Papui, kde operuje "povstalecka" OPM).

V soucasne dobe je ale opomijena oblast Poso v provincii Centralni Sulawesi, zdejsi puda ja ponekud horka, v lednu zde doslo k dvema rozsahlym operacim specialnich policejnich sil proti clenum teroristicke organizace Jemaah Islamiyah, pocet obeti se vysplhal na cca. 20.

Proto Vam pro Vase cesty doporucuje server Tenggara.Net maximalni obezretnost, zejmena pri prujezdu mestem Poso, napriklad neni vhodne zustavat pres noc, nebot emoce mezi muslimskou a krestanskou komunitou jsou po zarijove poprave 3 krestanu (trest smrti za organizovani etnickych cistek v roku 2000) a nedavne "bitve" teroristu s policii stale napjate.

Toto plati zejmena pro ty, kteri nemaji s cestovanim po Indonesii vetsi zkusenosti.

Poso se naleza v JZ casti rozlehleho zalivu Tomini, na hlavní silnici a turisticke trase z Makassaru, nejvetsiho mesta Sulawesi, pres turistickou oblast Tana Toraja, jezero Poso a oblibene Togianske ostrovy do Manada, metropole severu Sulawesi. Jina hlavni silnice pres ostrov Sulawesi prakticky nevede.

Kolega Ales Vostrak (Alda) mi prave poslal z Posa smsku:
Ted jsem na ceste do Ampany, prvni policejni kontrola. .... V Posu je ted nejhorsi situace za posledni roky. Pokracuju na Togiany...

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 13 roků 1 měsíc od Tok. Důvod: Upřesnění.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Neklid v okoli Posa - budte obezretni (unor 2007) 14 roků 7 měsíců #1179

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Jezis, ted bych nerad, aby to vyznelo tak, ze je to ted nebezpecne jezdit na Togiany. Situace je sice problematicka, ale pro turisty az takove nebezpeci nehrozi. Osobne bych ale doporucil zustat pres noc v Tentene, pripadne jet autem (100.000 Rp) z Palu primo do Ampany.

Policejni povoleni pro prujezd pres Poso se vydava na ceste a stoji 5000 Rp.

Ted nekolik dobrych zprav. Mezi Ampanou a Gorontalem jezdi dalsi dve lode, Lumba Lumba a Ferry. Lumba2 jede na trase Ampana, Wakai, Katupat, Malenge, Dolong a Gorontalo, ale Ferry pouze Ampana- Wakai- Gorontalo. Ostatni lode jako Sumber Hasil, Puspita Sari a Duta Samudera jsou beze zmeny. Pouze Duta byla minuly tyden v doku ... uz je ale zpet.

Ales

Odp.:Re: Neklid v okoli Posa je minulostí 13 roků 1 měsíc #1592

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Pro všechny zájemce o cestu na Sulawesi, a konkrétně pro p. Postráneckého:

Nedávno (červenec 2008) jsem se se vrátil z provincie Střední Sulawesi. Cestoval jsem i přes dříve problematické Poso. Situace je bezpečná a nic nenasvědčuje tomu, že by měl někdo zájem současný "klid a mír" zase narušit. Policejní operace na počátku minulého roku "vyčistila" líheň fanatiků/ radikálů a několik zbylých bylo zadrženo a odsouzeno.

Pendolo, Tentena, Poso, Palu, Ampanu atd. může člověk bez problémů navštívit, uvidí pouze pár ruin budov, ale ty lze občas vidět i jinde :-)

Přes jezero Poso podle mých zpráv už přívoz nejezdí.

Co mne zarazilo, je pokračující odlesňování v okolí jezera.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Re: Neklid v okoli Posa je minulostí 13 roků 1 měsíc #1595

• Dušan
  • Dušan's Avatar
  • Fresh Boarder
Omlouvám se zmatek, ještě jsem přes fórum nepsal..chci se podívat do oblasti Mamasa - doporučujete ? (v Toraja jsem již byl, mám obavy ze spousty turistů..) Dále chci na Togiany - byl jsem tam před 6 lety v období dešťů a byl to ráj..nyní ale čtu od více cestovatelů, jak se moc změnily k horšímu... Děkuji.

Odp.:Re: Neklid v okoli Posa je minulostí 13 roků 1 měsíc #1598

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Odpověď na téma Togiany zde, o Mamase / Toraje napíšu v jiném tématu.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.412 seconds