Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Alor a okolie

Alor a okolie 10 roků 7 měsíců #1957

• modi123456
  • modi123456's Avatar
  • Junior Boarder
Zdravím všetkých,

v máji už tradične odchádzame do Indonézie, plánujem a radi by sme šli za potápanim na Alor. Z Jakarty by tam malo čosi letieť ale potom, neviem, dajú sa podnikať v okolí treky a vieme sa nejak po oceáne a suchu dostať až na Flores? Rozmýšľam totiž 7 dní stráviť potápanim, potom sa nejako dostať na Lembatu cez Pentar a odtiaľ na Flores a späť do Jakarty. Myslíte že je také niečo reálne?

Dík za rady
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Alor a okolie 10 roků 7 měsíců #1958

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj Modi. Nechal jsem to chvili bez odpovedi, ale nepredpokladam, ze by toto Forum sledoval pravidelne nekdo se zkusenostmi z oblasti Aloru. Cely web trochu skomira, takze ani odbornici na Alor ihned nereaguji :)
Takze: nebyl jsem tam a muj znamy, co Alor navstivil, se nehlasi (je kdesi v Indonesii a ja ani nevim kde). Nicmene vim, ze hlavni "brana" pro Alor je Kupang. Dost mozna jezdi lode z Kalabahi pres Pantar, Lembatu, Adonaru, Solor atd. do Larantuky - ale jak casto, skutecne nevim. Ja sam oblast "NTT" zatim neprocestoval. Pockejme, az se vrati Alda a prinejmensim o Lembate par slov rekne. Take mam znameho v Yogye, ktery je puvodem z Pantaru, ale presne spojeni asi nezna. Alor je celkem rozlehly, kopcovity a trekovat se tam zajiste da, ale nemam o tom prime zpravy z posledni doby.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Alor a okolie 10 roků 7 měsíců #1959

• modi123456
  • modi123456's Avatar
  • Junior Boarder
Ahoj, je mi jasne ze tam moc ľudí nechodí a infa je málo... uvidíme či sa niekto ešte ozve.... :D a keď nie, tak donesiem skúsenosti ja ....

ešte rozmýšľam aj Seram a ambon, ele v máji tam asi dosť prší a chceme potápať....

Odp.:Alor a okolie - nebo Ambon ? 10 roků 7 měsíců #1960

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Alor - řekl jsem všechno, co jsem věděl a slyšel :)

Ambon a okolí - nemyslím, že by tam pršelo. Já jsem jel v půlce května 2006 na ostrov Saparua na místní slavnost, tzv. Pattimurovu pochodeň (Obor Pattimura, 14.5., tuším). Bylo to velice zajímavé, i když jen odpoledne a večer. Místní tradice jsou v poslední době zase živé. Vozil nás místní Brimob v policejním voze, policisti kontrolovali, aby se něco nesemlelo, protože když se molučané trochu napijí a začnou kolem sebe mávat mečema... :-)

Počasí bylo solidní. Trochu někdy lilo, ale né pořád, spíš bych řekl 1x za tři dny na dvě hodiny. Problém mohou být spíš vlny než déšť - ale to byl také jen lokální problém na ostrově Nusa Laut. Seram - nevím přesně, ale v horách prší poměrně pravidelně. Do Ambonu bych nejezdil v červnu/červenci, možná srpnu.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Alor a okolie - nebo Ambon ? 10 roků 7 měsíců #1961

• modi123456
  • modi123456's Avatar
  • Junior Boarder
na Ambon a okolie bude asi najlepsi januar, februar...
www.worldweather.org/043/c00655.htm

ostaneme asi pri Alore, a uvidíme, možno nám bude na tie 3 týždne aj stačiť :)

Odp.:Alor a okolie 10 roků 6 měsíců #1962

• pavelcigi
  • pavelcigi's Avatar
  • Junior Boarder
Ahoj .
Dovolil bych si vyjádřit se nejprve k potápění na Aloru.
V Kalabahi jsou dvě potápěčské základny - německá Thomase Schreibera - po pravé straně silnice z letiště do města - nedá se přehlédnout.
Druhá - francouzská - na turistickém ostrůvku Kepa Kecil.
Podle neověřených informací na východní straně Pantaru nový hotel (francouzský) s potápěčskou základnou, přístup z Aloru.
Jako potápěč si bohužel dovoluji prohlásit, že jenom za potápěnímm se cesta na Alor nevyplatí.

Jinak Alor vřele doporučuji - minimum turistů - maximálně 10 a všichni soustředění na Kepa Kecil.
Spojení na Alor letecky bude jednoznačně přes Denpasar a Kupang, možná bude nutný jeden nocleh v Kupangu. Trajekt Kupang - Alor 2x týdně + Pelni.
Spojení Alor-Pantar-Lembata-Flores 2x týdně místním trajektem.
Pantar - nulová turistická infrastruktura, žádný stánek s jídlem natož jídelna, hotel. Bez nalosti bahasy snad ani nedoporučuji. Pokud vás ale někdo pozve do rodiny ...
Lomben - Lewoleba na trase trajektů Alor - Flores, do Lamalery bis-truk, motorka.
Z Floresu do Jakarty několik možností. Na Pelni asi nikdo nemá čas, takže letecky - nejfrekventovanější trasy Ende-Kupang-Denpasar-Jakarta denně , LabuanBajo-Denpasar-Jakarta denně.
Na ostatní letecká spojení z Floresu se nedá moc spoléhat.

Pod čarou - znáte Sumbu? Sice žádná potápěčská infrastruktura (alespoň jsem na nic nenarazil) , ale jinak bomba - asi nejlepší z toho mála co jsem v Indonésii zažil a viděl ....
Možná bych ze svého zakrnělého mozku vyždímal víc, možná bych našel i poznámky - kdyžtak na mailu pavelcigi/zavináč/centrum.cz
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.358 seconds