Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Napříč Flores

Napříč Flores 11 roků 4 měsíců #1826

• Petr Káňa
  • Petr Káňa's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj Toku a ostatní,
myslíte si, že by se dal najmout řidič s nějakým autem např. z Ende nebo Maumere přímo do Labuanbajo? Jednalo by se o zpáteční cestu (z LB do Ende pocestujeme po vlastní ose s patřičnými zastávkami) a LB poplujeme přes Sumbawu na Lombok.
Zajímalo by mě, jestli by to stihl za dva dny a kolik by to mohlo stát (včetně jeho zpáteční cesty)?
Díky moc.
Poslední Úprava: 11 roků 4 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Napříč Flores 11 roků 4 měsíců #1827

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Loni jsem se bavil s lidma, zo si najali auto z Moni do Labuanbaja. Na cenu jsem se jich ale neptal. Predpokladam, ze neni problem ani z Maumere.
Celou trasu lze pomerne bezproblemove absolovovat i busem.
2 dny sice bez problemu staci, ale je to velka chyba takhle pospichat. Kelimutu, horke prameny v oblasti Moni nebo tradicni vesnice urcite stoji za zastavku.
Poslední Úprava: 11 roků 4 měsíců od Tok. Důvod: Formátování.

Odp.:Napříč Flores 11 roků 4 měsíců #1828

• Petr Káňa
  • Petr Káňa's Avatar
  • Fresh Boarder
Díky za informaci - nerozuměli jsme si - já pocestuji z LB přes Bajawu, Moni, Ende do Maumere - mám na to asi 5 dní, ale pak se chci vrátit do LB, protože chci zpátky busem a ferry přes Sumbawu. Nechci tedy letět, ale přitom se co nejrychleji dostat z Maumere do LB.
Díky za informaci.
Poslední Úprava: 11 roků 4 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Napříč Flores 11 roků 4 měsíců #1829

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
S cestováním po Floresu a pronajímáním vozidel pro skupiny má dobré zkušenosti zdejší kolega "Manfred", pokusím se ho kontaktovat do Mexika, kde z povzdálí sleduje hysterii kolem "nové chřipky". Třeba dodá nějaké kontakty. Zeptám se též švagra, dělal před 2 lety v Ende policejního náčelníka. Spěchá ta odpověď ?

Já bohužel nejsem vůbec kvalifikovaný o Floresu mluvit - přiznám bez mučení, že se tam teprve chystám.

Obecně platí - čím horší silnice, zapadlejší oblast, dražší benzín a méně konkurence, tím vyšší cena. Tady by to nemuselo být tak zlé. Tipuju půlmilión za den plus benzín...otázkou zůstává, co zpáteční cesta, kdo ji zaplatí.

Mimochodem, tuto trasu musejí jezdi i mikrobusy / kijangy typu travel, ty bych volil. Dobrý poměr cena/ pohodlí / rychlost.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 11 roků 4 měsíců od Tok. Důvod: Překlep.

Odp.:Napříč Flores 11 roků 4 měsíců #1830

• Petr Káňa
  • Petr Káňa's Avatar
  • Fresh Boarder
Díky Toku,

ne, ta odpověď až tak nespěchá, letenky mám na konec června....
budu rád za tu informaci, ale tak ti pořád uvažuji, že čas je dražší než peníze a nakonec se asi rozhodnu pro návrat z Ende nějakým érem!
No uvidíme.
P.

Odp.:Napříč Flores 11 roků 4 měsíců #1831

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Letadlo nebude nijak dramaticky drahé, pro jednu či dvě osoby se pronájem auta asi nevyplatí. Je otázka, co a jak poletí. Nelétá to každý den, a kdo ví, zda přímo. Asi bude nutné zkusit Merpati, případně TransNusa. Lety do Maumere či Ende ale mnohdy létají hlavně přes Waingapu na Sumbě nebo Bimu na Sumbawě, nevím, zda létaj do Labuanbajo. Kdyžtak bude nutná veřejná doprava. Většinou je praktické letět z DPS do Maumere či Ende a pak po vlastní ose pomalu zpět.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.317 seconds