Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Let do Kupangu / Západní Timor

Let do Kupangu / Západní Timor 11 roků 7 měsíců #1503

• ldedek
  • ldedek's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
jedeme v létě do Indonésie a máme zpátečku do Jakarty. Hned po příletu z Jakarty chci odletět daleko pryč a do Jakarty se vracet.
Co jsem koukal po možnostech, nalezl jsem možnost letět do Kupangu / Západní Timor.
Batavia dokonce umožňuje online nákup letenky a celkem budu platit 800 000rp, letenka stojí 500 000rp
Chci se zeptat. Je toto dobrý nápad, z Kupangu bych se měl dostat jednoduše do Ende?
Stojí za to trochu procestovat Západní Timor když už tam budu, respektive je to bezpečné místo?
Je ok koupit letenku online, je nutné to pak nějak ověřovat, platit další taxy?
Z Kupangu do Ende letět, plout? Cena? Bohužel našel jsem letecké společnosti co to létají, ale nejde online rezervovat ani nic, tak nevím jakou cenu můžu čekat.
Respektive jiné nápady jak z Jakarty do Ende?

Díky moc za každou radu
Luboš
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Let do Kupangu / Západní Timor 11 roků 7 měsíců #1504

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zkuste z Jakarty do Denpasaru a následně do Ende s Merpati nebo se společností TransNusa.
Kupang je asi celkem OK, nevím o tom, že by to bylo něco nebezpečného... Z.Timor je zajímavý "tradiční společností"... celkem chudý kraj.
Omlouvám se za stručnost.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Let do Kupangu / Západní Timor 11 roků 7 měsíců #1505

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ještě dodatek, online se asi nic koupit nepodaří...

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Let do Kupangu / Západní Timor 11 roků 6 měsíců #1518

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Osobne me Timor moc nebere. Je to ale dobry vstupni bod na Alor. Loni jsem tam jel z Maumere lodi, kdyz jsem nemohl sehnat levne letenky z Floresu. Doprava Kupang-Flores je zajistovana lodemi "ferry" a Pelni, takze pomerne casto.
Pred 10ti lety se mi na Timoru libila navsteva a audience u lokalniho vladce ve vychodni casti Zapadniho Timoru. Je to misto bez jakekoli dopravy a mistni povetsinou ani neumej indonesky.
Letenky obsahuji palivovou taxu. Letistni se plati primo na letisti (kazde za trochu jinou cenu - podle velikosti). Nejvetsi JKT a Denpasar stoji 30.000 rp na vnitrostatni lety ... takze to neni drahy.
Alda
Poslední Úprava: 11 roků 6 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Let do Kupangu / Západní Timor 11 roků 6 měsíců #1521

• ldedek
  • ldedek's Avatar
  • Fresh Boarder
Díky moc, letenky už jsem koupil, takže se tam asi chvíli okolo Kupangu budeme motat a pak se přesuneme letadlem nebo ferry na Flores.
Timor tě moc nebere, mohl bys třeba jen doporučit kam se tam podívat, co zkusit?
Mluvil jsi o Aloru, má smysl se tam z Timoru vydávat, co je tam zajímavého? Jak dál na Flores nebo zpět?

Díky
Luboš

Odp.:Let do Kupangu / Západní Timor 11 roků 6 měsíců #1523

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Z Kupangu bych se podival treba na ostrov Rote. Neni to daleko, jsou tam prijemne plaze a more vhodne na surfovani, ale i na bezne koupani.
Alor je nadherny misto na potapeni a snorchlovani.
Osobne bych Flores nevynechal. Kelimutu stoji za navstevu (o tom uz jsem tady psal) a okolni tradicni vesnice take patri k tomu lepsimu v Indonesii.
Alda
Poslední Úprava: 11 roků 6 měsíců od Tok. Důvod: Formátování.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.303 seconds