Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Cesta z Floresu na Bali

Cesta z Floresu na Bali 13 roků 5 měsíců #1049

• Veronika
  • Veronika's Avatar
  • Fresh Boarder
Prosím o informaci, kolik času je třeba pro cestu z Floresu na Bali, včetně návštěvy všech zajímavých míst. Co mi doporučujete na Nussa Tenggaře navštívit. Absolvoval někdo tuto cestu? Jak často jezdí lodě a kolik stojí jízdenka z Jávy na Flores? Stačí dva měsíce času pro tutocestu? Kdy je na Nussa tenggaře období dešťů?
Děkuji za odpověď
Veronika
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Cesta z Floresu na Bali 13 roků 5 měsíců #1050

• Sona
  • Sona's Avatar
  • Administrator
Ahoj Veroniko

Myslim, ze dva mesice jsou dostatecna doba, pokud chces navstivit vzdy nekolik mist na kazdem ostrove. Ja jsem takovou cestu kdysi absolvovala (jako ostatne spousta jinych navstevniku Indonesie - cesta z Javy pres Bali a dalsi ostrovy na Flores je jednou z nejoblibenejsich), jela jsem vsak az na Sumbu, kde jsem stravila tyden. Pocitej ale s tim, ze behem takove navstevy v tobe naroste presvedceni, ze na ten ci onen ostrov se jednou urcite vratis na delsi dobu 8-) Ja jsem se zamilovala do Lomboku (hlavne kvuli nadherne sopce Rinjani a uzasnemu jidlu - urcite zkus nasi pelecing, coz je ryze s vodnim spenatem, strouhanym kokosem, arasidy a pekelne palivou omackou sambal, a samozrejme ryby, dost lidi basni o mistnich plazich), moc zajimavy byl ostrov Sumba. Na tvem itinerari by se urcite mela objevit sopka Kelimutu s tremi jezery ruznych barev. Pravdepodobne nejlepsim zpusobem, jak poznat ostrovy je stravit nekolik dni ve vesnickach a pozorovat lidi, prirodu... Kolikrat je to mnohem zajimavejsi nez navsteva mistnich muzei, palacu apod. Z me zkusenosti byly nejkrasnejsi prave vylety do prirody nebo pozorovani vesnickych slavnosti.

Pokud se dobre pamatuju, s dopravou mezi ostrovy nebyl zadny problem - mezi ostrovy fungovala jednak doprava na velkych (vetsich) lodich, jednak se dalo prepravovat i mensimi drazsimi (ale snad rychlejsimi - nevim, nemam zkusenost) lodemi. Pouze na Sumbu jezdila lod mene casto, ale mela jsem stesti, takze jsem ani nemusela cekat nebo menit sve plany. Informace o doprave najdes urcite v kazdem pruvodci typu Lonely Planet, Footprints, Rough Guide apod.

Sona

Re: Cesta z Floresu na Bali 13 roků 5 měsíců #1051

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Aktualni ci temer aktualni jizdni rady ti mohu zjistit a zaslat, kdyz mi reknes odkud, kam a kdy hodlas cestovat. V oblasti Nusa Tenggara jsou to vice mene jen dve lodi spolecnosti Pelni (Pangrango a jeste jedna, jmeno jsem momentalne zapomnel).

Dalsi dve spolecnosti, ktere prepravuji pasazery a casto i auta mezi ostrovy jsou ADSP a Dharma Lautan Utama (provozuje sikovnou linku Maumere-Surabaya, cesta trva dva dny, o neco rychlejsi nez Pelni).

Web spolecnosti Pelni radne nefunguje, Dharma Lautan Utama ma web zde: www.dluonline.co.id/

Tok
administrator Tenggara

Re: Cesta z Floresu na Bali 13 roků 5 měsíců #1052

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zjistil jsem, ze na trase Surabaya- Maumere (vychodni Flores)- Kupang (Z Timor) a zpet se plavi lod Kirana II spolecnosti Dharma Lautan Utama. Kolega se s ni plavil nedavno a odjizdela v nedeli rano z Maumere a byla v Surabayi v utery rano...

Mimochodem, krasy Floresu popisuje jiny prispevek v tomto oddile.

Tok
administrator Tenggara

Re: Cesta z Floresu na Bali 13 roků 5 měsíců #1054

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Z Floresu na Bali se da take dostat letecky a to bud z Maumere (pred 2 lety 2x denne Merpati), nebo z Labuan Bajo (2x tydne take merpati).

Ja osobne jsem mel take naplanovanou Sumbu, ale lod jezdila jen 1x tydne a to jsem uz casove nedostal do meho planu.

Jinak zabavna cesta lodi z Floresu na Bali je se spol. Perama, plavba je na male lodi pro cca 20 turistu se zastavkou v Komodskem narodnim parku na Sumbawe a prilehlych ostruvcich. Perama to jezdi jako okruzni 5 denni plavbu z Bali na komodo a flores a zpet. Da se ale koupit jen listek na pul cesty.

Na flores doporucuji priletet do Maumere a pak ho autem nebo autobusem projet az do Labuan Bajo odtud jet lodi na Bali (pres komodo a rincu). Pokud se potapis zustan dele v L.Bajo jsou tam skvele lokality a minimalne dve funkcni bazy.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.341 seconds