Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Zajímavá místa Filipíny

Zajímavá místa Filipíny 6 roků 9 měsíců #1361

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Toku,
máš nějaké typy na Filipíny? Zajímají mě hory, sopky, rýžové terasy, treky přírodou, vesničky místních obyvatel. Zatím mám nějaké typy na Palawan a Luzon, dle toho kolik se toho dá stihnout za 3-4 týdny.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zajímavá místa Filipíny 6 roků 9 měsíců #1364

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ve stručnosti - já jsem projel pouze krátce ostrov Bohol a kousek ostrova Negros. Rád bych se na Filipíny vrátil. Zkusil bych Mindanao a vysočinu Luzonu.

Palawan (a nedaleký Coron a Busuangu) zřejmě také, ale vzhledem k tomu, že neumím žádný z místních jazyků, tak mne láká poznávat odlehlé ostrovní kouty spíš v Indonésii, kde to jde jen s angličtinou těžko, což je pro mne plus - odradí to davy turistů :-)

(To, že jsem na různých místech Indo. byl už cca 10-11x nehraje roli, cesta k dokonalému poznání bývá dlouhá) :-)

Doufám, že se zde časem najde nějaký zcestovalý filipínista. Každopádně, i po krátké 2 týdenní návštěvě jsem si Filipíny oblíbil a pociťuju k té zemi dluh. Doporučuju.

Více info viz stránky László Wágnera - tady.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 6 roků 9 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Zajímavá místa Filipíny 6 roků 9 měsíců #1367

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ok, díky, mrknu do mapy. Mě by zajímaly hlavně kmeny Ifugao a další musím ještě nastudovat z průvodce.

Odp.:Zajímavá místa Filipíny 6 roků 8 měsíců #1449

• infrastellar
  • infrastellar's Avatar
  • Senior Boarder
Pre ryzove terasy:

Banaue + Batad. Na sever od Manily. Z Manily asi 8 hodin busom do Beaugio /tak nejak to bolo/. Potom jeepney do Banaue. Uz v Banaue su nadherne ryzove terasy. Dalsie krasne su v Batad. Tam sa dostanes z Banaue s jeepney, a zvysok cca 3 hodiny pesi. Batad je dedina, kam nejde nic, iba chodnik. Takze jeepney ta dovezie iba na koniec cesty, tam sa otaca a ide spat do Banaue.

Palawan:

Nadherne snorchlovanie na severe, v El Nido. Taktiez napriklad ostrov Cacnipa, daleko od vsetkeho, s romantickymi chatkami na plazi, v kokosovom haji. Je to malinky ostrov, je tam aj strava.

Bol som aj an Bohol, Cebu, a Boracay. Ak mas dalsie otazky, pytaj sa. Nejake fotografie najdes na www.infrastellar.net

ahoj

Marek

Odp.:Zajímavá místa Filipíny 6 roků 8 měsíců #1451

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
To větší (proslavené rekreační) město v Centrálních Kordillerách se jmenuje Baguio. Jinak, pokud směřujete na střední a severní Luzon, možná se vyplatí zvažovat i přílet s low-cost společností z Malajsie nebo Singapuru, low-cost letiště Clark (bývalý název) leží severně od Manily, tak byste vůbec nemuseli do města.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Zajímavá místa Filipíny 6 roků 8 měsíců #1458

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj Marku,

fotky máš krásné :-)
Díky za typy. Benaue a Batad máme v plánu. A také výstup na Mt. Pulag, Kabayan, výstup na Mt. Pulag, Twin Lakes National Park, Mt. Kanlaon National Park a Čokoládové kopce :-)
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.760 seconds