Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Výstup na Gunung Rinjani

Výstup na Gunung Rinjani 7 roků 8 měsíců #1080

• Roman Kroupa
  • Roman Kroupa's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj všem,
v půlce září se chystáme vyrazit za krásami Indonésie a jedním z našich plánu je pokusit se o výstup na Gunung Rinjani. Výstup bychom chtěli zvládnout bez průvodce a nechce se nám kvůli jdenomu treku sebou tahat stan. Povezeme sebou pouze vlastní spacáky plus nějake lehké vybavení na táboření. Proto by mě zajímalo zda je v lidských silách zvladnout výstup během jenoho dne, když bychom vyrazili hodně brzo ráno?
Výrážet chceme z Sembalun Lawangu, nahoru by to mělo cca 3km a v průvodci uvádějí že to trvá 10 hodin. Tak nevím zda náše představa není spíše z říše supermanů :) Byl jste tam někdo ? Jsou uváděné časy pravdivé a na co se máme připravit ?
Nejsme sice žádní Rakoncajové ale zkušenosti z podobných treku v podobných lokacích už máme. Tím nemyslím letní výstup v Roháčích :)

Druhá možnost je vyrazit na dva dny. Pak bych se rád optal zda někdo nevíte zda je možné zapůjčit si v informačním středisku stan ? Vím že v Asii je možné zapůjčit si úplně vše, je to jen otázka peněz. Tady si ale nejsem jist zda bychom si nemuseli pronajmout průvodce plus celou armádu nosiču.
Díky za odpovědi.

Roman
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Výstup na Gunung Rinjani 7 roků 8 měsíců #1088

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Romane, podivam se na mapku, jake jsou jednotlive etapy, ale proc tam chces tak behat? Kdyz nejsi Rakoncaj, tak kdo?

Podle mne na vrsku se normalni lidi ocitaji az treti den... je to skoro 3800m, prevyseni skoro 3 km.

Za dva bys to mozna stihnul, ale beres v uvahu faktory unavy, HORKA, apod.?

Chces byt na vrsku odpoledne, kdy je vse zahaleno v oparu a mracich??

Stan pujcit lze, to vim od pratel.

Snad se najde tady na Foru nekdo, kdo na vrsku Rinjani opravdu byl. Zkusim postupne rozhodit site...

Tok
administrator Tenggara

Re: Výstup na Gunung Rinjani 7 roků 8 měsíců #1097

• Roman Kroupa
  • Roman Kroupa's Avatar
  • Fresh Boarder
Mapku a plan vystupu mam v pruvodci a taky jsem si precetl dva cestopisy Cechu kteri nahoru lezli takze nejakou predstavu na co se pripravit mam. Prvni den bychom chteli vylezt k hrane krateru a tam prenocovat. Ma tam byt taboriste ale ted si zrovna nevzpomenu jak se presne to misto jmenuje. Proto jsem se zajimal o moznost pujcit si stan. Druhy den si pak hodne brzo privstat abychom stihli vychod slunka na vrcholu a vyhnuli se i bloudeni v mracich a zbytek dne stravit sestupem dolu. Chapu ze to vetsine lidi muze pripadat jako naprosta silenost, splhat se v podminkach ktere tam panuji na kopec s bezmala 3km prevysenim... Nekomu kdo ma ale hory a lezeni po kopcich jako svuj zivotni styl to proc tam cheme lezt vysvetlovat asi nemusim. Je to vsechno o lasce k horam a o touze je zdolavat :) Nejde ani tak o to jestli se dostaneme na vrchol nebo ne. Spise si myslim ze nejuzasnejsi bude prave ten samotny vystup a i kdyz se budeme asi cestou proklinat ze jsme se do toho vubec pousteli, nadavat si do pitomcu a vzpominat na valeni se na plazi nekde u more bude to jeden z nejsilnejsich zazitku z naseho pobytu v Indonesii a urcite na nej do konce zivota nezapomeneme :-) Faktory unavy a horka samozrejme beru v potaz. Proto jsem taky zminoval ze nahoru nechceme vylezt za kazdou cenu. Myslim si ale ze to nebude zadny velky extrem co by nas prekvapil. Absolvoval jsem uz podobne treky s 23kg batohem na zadech treba ve Venezuele takze vim co me ceka. Tady planujeme vyrazit hodne nalehko jen s nejnutnejsim vybavenim takze to bude o to lehci.
Jinak budu moc vdecny za kazdou radu, doporuceni nebo pripadne zkusenosti od lidi kteri se o tento vystup pokouseli. Informaci neni nikdy dost. Diky.

Re: Výstup na Gunung Rinjani 7 roků 8 měsíců #1099

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ok, tak doufejme, ze se tu vyjadri nejaky trekker, co na Rinjani byl.

Ja Te samozrejme nechci nejak podcenovat. Dva dny, pri fyzicke kondici a dobrem planovani asi mozne jsou, ale jeden den, to jsem se jen trosku podivil... Uznavam, ze jsem kopec videl jen z doliny.

Pred rokem jsem byl na Gunung Lawu, z 1200m do 3265m za cca 6-7 hodin, celonocni pochod a 4-5hod sestup. Ale Rinjani je jeste o fous vyssi a je to rozlehlejsi masiv.

A propos: chces sestoupit do Senaru, nebo stejnou cestou? Nevim, zda jsou tyto cesty stejne dlouhe... vic se chodi tusim z/do Senaru.

Mam kolegu, co byl alespon na krateru, tak se ho pro jistotu zeptam.

Tok
administrator Tenggara

Re: Výstup na Gunung Rinjani 7 roků 8 měsíců #1101

• Roman Kroupa
  • Roman Kroupa's Avatar
  • Fresh Boarder
Puvodne jsem planoval vyrazit ze Sembalun Lawangu a take se tam vratit, uz kvuli vraceni stanu. Podle pruvodce (Rough Guide) by to mela byt kratsi trasa nez ze Senaru, cca 10 hodin na vrchol. Je otazka v kterem z tech dvou vychozich bodu je vetsi pravdepodobnost ze se nam podari zapujcit stan. V tom ze se vyrazi vice ze Senaru mas pravdu. Mozna je tato vystupova varianta hezci... to ale v pruvodci nepisi.

Re: Výstup na Gunung Rinjani 7 roků 7 měsíců #1115

• Manfred
  • Manfred's Avatar
  • Fresh Boarder
Osobne jsem v kvetnu 2005 na Rinjani byl. Vyrazili jsme ze Senaru a tam se take vratili s tim, ze trek ani nebyl planovany na zdolani vrcholu, ale "pouze" k prenocovani u brehu jezera Segara Anak uprostred krateru.
Nikde jinde v Indonesii jsem se nesetkal s takovou vybavenosti a profesionalitou, jaka je dostupna v zakladnim tabore v Senaru. Je zde moznost zapujceni veskereho vybaveni = spacaky, stany a varice, pronajmuti pruvodce i nosice (a kuchare v jedne osobe). Pokud umite indonesky, nosic samotny poslouzi jako pruvodce. K dispozici jsou i informacni letaky o vesnici Senaru, hore Rinjani a mapky. Aktualni situaci s vami prodiskutuji strazci parku.
Stan osobne povazuji za nutnost na tomto treku, protoze na hore to po vecerech dost "fouka" a v noci je poradna klendra i ve stanu a spacaku.
Pokud se rozhodnete zdolat vrchol, je asi rozumnejsi zacit vystup ze Sembalun Lawang , prenocovat pod vrcholem a casne z rana se na nej vydat. Vetsinou si lide nechavaji vybaveni u taboriste a na vrchol jdou nalehko. Od lidi, co tam byli, jsem slysel, ze je to asi ta nejobtiznejsi cast cesty, nebot pevna puda pod nohama temer neni a tak se skrabete na vrchol kolem hodky a pul stylem tri kroky nahoru a dva zpet....a pokud vam ani nepreje pocasi, tak to radeji ani nezkouset... Pokud ale mate stesi, priroda je vam naklonena a mate dost sil, vsichni se shoduji na tom, ze je to jeden z nej treku, ktere kdy dali a svoji obtiznosti se neradi k necemu neprekonatelnemu.
Kdyz uz ale na Rinjani jste, tak bych nikam nepospichal a stravil minimalne jednu noc u jezera. Muzete zde rybarit a obohatit tak svuj jidelnicek a k nezaplaceni jsou take horke prameny, tunky a jezirka s vodopady, ve kterych rychle zregenerujete sva tela....Ten, kdo ma cas a dost jidla, se u jezera muze zdrzet i nekolik noci a dat si relax. Dale se pak muzete vratit pres severni stranu krateru do vesnice Senaru. To se zvladne za jeden den. Rinjani trek center vam take muze zajistit i presun zavazadel (nebo vas samotnych) z jednoho zakl. tabora do druheho.

kouknete na stranku www.lombok-network.com/rinjani/index.htm kde najdete informace o trekovani a charakteristice teto hory i moznosti ruznych cest...

Sam doufam, ze si nekdy najdu cas a prostredky a ze se na horu vratim a zkusim prave vystup ze Sambalun Lawang.

Jeste pro Romana: trek dle meho nazoru je mozne absolvovat bez pruvodce i nosice, zapujceni samotneho stanu je mozne (ale na lehko rozhodne nepujdete). Chce to byt pouze dobre fyzicky pripraven.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.773 seconds