Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Dlouhodobý + trvalý pobyt , imigrace do ID

Dlouhodobý + trvalý pobyt , imigrace do ID 4 roků 9 měsíců #1963

• pavelcigi
  • pavelcigi's Avatar
  • Junior Boarder
Máte někdo nějaké tipy, poznatky, rady, zkušenosti?
Varianty - trvalý pobyt a sňatek
- trvalý pobyt a podnikání
Chystám se sice mámit nějaké informace na ambasádu, ale rád bych tam přišel už trochu poučen a vyzbrojen.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dlouhodobý + trvalý pobyt , imigrace do ID 4 roků 9 měsíců #1965

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
No, jestli máš nějaký vhodný tip na sňatek, nebo vhodný typ na business, tak o zkus... ovšem u toho prvního tě upozorňuju, že dlouhodobý či dokonce trvalý pobyt nedostaneš. Musel bys být žena, to by pak bylo možné, dokonce by Ti manžel musel povolit výjezd z Indonésie ven, aby se vízum nestalo neplatným. Jako možná varianta je i program dharmasiswa - studium, ale to jsi zrovna propásl.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Dlouhodobý + trvalý pobyt , imigrace do ID 4 roků 9 měsíců #1966

• pavelcigi
  • pavelcigi's Avatar
  • Junior Boarder
Zkusím tedy business - stejně by mi asi vyhovoval nejvíc. Oženit se nakonec můžu vždycky, že?
Žádost o studijní vízum jsem nejen pro lerošní rok zmeškal, ale ani jsem mu nějak nevěnoval pozornost - v mém věku ...
Udělám si tedy výlet do Prahy, protože komunikace s ambasádou na dálku nějak nefunguje ...

Odp.:Dlouhodobý + trvalý pobyt , imigrace do ID 4 roků 9 měsíců #1968

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Nevím tedy, zda jsi dejme tomu čtyřicátník či padesátník, ale bývaly časy, kdy se na studijní program hlásili už značně "odrostlí" třicátníci. Já sám jsem byl ve 29 letech před lety nejmladší :)

Business - schůdné to je, ale podnikat jenom kvůli vízu...to se mi zdá zvláštní. Pokud ti stačí půlrok, sežeň si pozvání, každý měsíc pak můžeš vízum prodlužovat.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Dlouhodobý + trvalý pobyt , imigrace do ID 4 roků 9 měsíců #1970

• pavelcigi
  • pavelcigi's Avatar
  • Junior Boarder
Správný odhad - věkem se pohybuji v kategorii 40-50 let. Možná bych se zkusil zapojit do studijního programu příští rok - pokud by nebyla jiná cesta.
Business je podle mne ta nejsprávnější cesta - stejně bych se musel nějak živit. Chtěl bych se v Indonezii usadit natrvalo s maximálně jedním vycestováním ročně - na návštěvu.
Poznámka o prodlužování víza na pozvání je zajímavá - pokud by bylo možno vše řešit v Denpasaru (asi ano) nebo ještě lépe v Kupangu (možná snad), ale jak říkáš - je to krátkodobé řešení stejně jako vycestování. A pas má tak málo stránek ....

Odp.:Dlouhodobý + trvalý pobyt , imigrace do ID 4 roků 9 měsíců #1971

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Jestli te to tahne do provincie NTT, zkus vymyslet plan a ja zkusim zkonzultovat se svagrem, co a jak by se dalo udelat. Delal sefa dopravnich policistu postupne v jednom kraji na Z Timoru, pak na Roti, pak za Z Sumbe a skoncil v Ende na Floresu, nez sel na policejni akademii do JKT, odkud ho nasledne preveleli do zajimavejsi a movitejsi oblasti - na Kalimantan. Mozna ma stale nejake kontakty v NTT, ovsem nerad bych neco sliboval...

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.830 seconds