Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav

Odp.:Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 5 roků 2 dní #1906

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
>travelus> Levné potápění v Indonésii? No, ceny které jsou uvedeny nejsou nijak extra drahé, např. v celé východní Indonésii (Moluky, Papua) je to ještě dražší. Nejnižší ceny jsou tam, kde je stabilní přísun potápěčů, to je příklad např. Tulambenu na Bali. Jinak, v odlehlých lokalitách, kam nejezdí příležitostní potápěči- batůžkáři, ale jen užší klientela, si musí majitel/investor také něco vydělat. Schválně se podívej na ceny na Papui -Raja Ampat, ceny jsou mnohem vyšší - platí se za exkluzivitu...

>Alda> znáš i ostrovy MIMO Bunaken? Ne že by mne to nějak extrémně zajímalo, ale jen pro pořádek :)

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 1 rok 5 měsíců #30212

• Petra18
  • Petra18's Avatar
  • Fresh Boarder
Je podle Vás toto místo vhodné i na dovolenou s dětmi 7 a 9 let? Chtěli bychom někam vyrazit letos v srpnu. Ideální by bylo místo, kde by se dalo dobře šnorchlovat z pláže a zároveň i potápět. Nebo mi doporučíte něco jiného ?
Díky moc za rady

Odp.:Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 1 rok 5 měsíců #30213

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ano, děti 7 a 9 let jsou už docela velké na cestování, samozřejmě je vhodné neutahat je jako koťata. Kamarád v létě pobýval mj. nedaleko Manada/ Bunakenu, na ostrůvku Siladen, s dětmi cca 7 a 5 let a velmi si to pochvaloval, klidná alternativa. Mám zjistit podrobnosti?
Já jsem byl s ročním špuntem v "eco-resortu" v místě zvaném Pulisan na samém konci Sulawesi nedaleko NP Tangkoko, šnorchlovat se tam dá "z lodi", ale ne přímo na pláži, tam toho moc k vidění není....
V obou místech je dostupné i potápění.
No a nebál bych se těch Togianů, jet tam přes Gorontalo (kolega Alda jezdí každý rok sem: www.waleakodi.com)

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 1 rok 5 měsíců #30214

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Na cestování s detmi bych se určitě přikláněl k togianum. Bezpečný přístup u snorchlovani par metru od piscitych plazi je pro ne vhodnější nez občas problematicky vstup do moře na bunakenu. Pro predstavu jsem tam nedávno udělal tohle jednoduché panorama pláže. 360.io/xny8qX
360.io/LhEaWc

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 10 měsíců 2 týdnů #30217

Ahoj!!! Mě by dost zajímalo, jak jsou na tom ostatní ostrovy NP Bunaken. Zajímám se o šnorchlování.... hledám ale krásné pláže s příjemným ubytováním, relaxem, čistotou a šnorchlem přímo z pláže.... samotný ostrov Bunaken asi nebude to pravé... v NP Bunaken jsou ale další ostrovy, tak třeba by se něco takového našlo tam?? Není tady někdo, kdo byl i na jiných ostrovech než přímo na Bunakenu?? Předem moc děkuji za info!!

Moře a potápění kolem MANADO - aktuální stav 10 měsíců 2 týdnů #30218

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Myslím, že kromě Bunakenu je doporučitelný ještě malý ostrov Siladen (několik málo možností ubytování). Kolega si to velmi pochvaloval, byl tam s dětmi. Jak moc dotaz spěchá? Mohu se zeptat.
Jinak, nejsem si vědom, že by na dalších ostrovech a ostrůvcích jako Manado Tua (sopka), Nain a Mantahege bylo nějaké ubytování, jezdí se tam spíš na šnorchlovací a potápěcí výlety.
Také stojí za zmínku ostrovy Bangka, Gangga, Talisei... na dohled ze samého cípu Sulawesi.
Ovšem je tam jediný "resort", a to extra drahý... www.ganggaisland.com/
Byl jsem též před 3 lety v oblasti Manada (resp. cca hodinu cesty od něj) v malém "ekoresortu" zvaném Pulisan "na pevnině" Sulawesi, což nebylo špatné, i když šnorchlování "nic moc", resp. "skoro nic", pokud člověk trochu nepopojel.

Tok
administrator Tenggara
Time to create page: 0.810 seconds