Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Aktuality

Velká část letiště v Medanu vyhořela

( 2 Hlasů )

[Medan, Indonésie]

Neslavně proslulé letiště Polonia v centru sumaterské metropole Medanu lehlo z velké části popelem poté, co odletovou budovu domácího terminálu zachvátil velký požár. Došlo k němu v sobotu 1.12. ve večerních hodinách. Letiště v Medanu přitom v minulosti postihlo už několik podobných "nehod" - v roce 2006 vyhořela část příletové haly na mezinárodním terminálu, rok předtím v září došlo k letecké katastrofě nedaleko letiště, které se nachází v samém centu města a patří k nejproblematičtějším a nejpřeplněnějším v Indonésii, jindy se na terminálu ozývala střelba při neodborné inspekci střelné zbraně cestujícího policisty.

V roce 2009 má být dokončeno nové mezinárodní letiště Kuala Namu dále od centra města. Mezitím však hodlá vlastník původního letiště, státní společnost Angkasa Pura II, provoz Polonie obnovit. Podle indonéských oficiálních činitelů si to vyžádá až tři měsíce alespoň v provizorní formě. Mezitím byl provoz na letišti v Medanu obnoven, k odbavení dochází ve stanech a provizorních budovách, ale většina letů se zpožďuje a počet pasažérů klesá.

Příčina neštěstí se "vyšetřuje", dosavadní stopy ukazují na závadu v elektroinstalaci v kombinaci s mimořádně laxním zásahem bezpečnostních pracovníků předtím, než se oheň rozšířil mimo jejich kontrolu. - tk -

 

 

Indonésie: zjednodušení vízového režimu pro turisty

( 4 Hlasů )

Cestujete-li do Indonésie za účelem turistiky na méně než 30 dní, nemusíte již žádat o víza na Indonéském velvyslanectví v Praze. Občané ČR i SR mohou od června tohoto roku obdržet víza přímo po příletu na indonéském letišti, případně přístavu (ostrovy Batam, Bintan atd.). Toto opatření platí již více než půlrok, tato zpráva se však dosud příliš nerozšířila a podle informací z vízového oddělení indonéské ambasády žádají lidé cestující do Indonésie o vízum často stále v Praze. Situaci neusnadňují ani turistické brožurky vydávané ambasádou, které obsahují zastaralé informace o vízovém režimu. Server Tenggara.Net tuto informaci dosud zveřejnil pouze jako odpověď dotaz čtenáře v diskusním fóru. Nyní tento malý "dluh" napravujeme.


Celý článek...
 


Strana 3 z 3