Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Tenggara - Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

Staňte se indonéským bojovníkem !

Email Tisk
( 2 Hlasů )

Hra pencak silat na Vašem monitoru. Foto: archív Tenggara Hra pencak silat na Vašem monitoru. Foto: archív Tenggara
Hra pencak silat na Vašem monitoru. Foto: archív Tenggara

Kdo by se nechtěl stát alespoň na chvíli mistrem v indonéském bojovém stylu pencak silat? Můžete se buď vydat cestou tréninku a odříkání u znalce tohoto bojového umění Tomáše Kerle – viz článek.

Těm pohodlnějším z vás však bude zřejmě stačit alespoň počítačová hra – než se pustíte do obvyklé práce, nebude na škodu trochu se odreagovat :-)

Celý článek...
 

Rok v rajském pekle II. (Viking)

Email Tisk
( 10 Hlasů )

Motocykl Vespa zvaný Viking Motocykl Vespa zvaný Viking
Motocykl Vespa zvaný Viking

Pokud Vás minulý týden zaujal první díl seriálu "Rok v rajském pekle" v netradičním pojetí Heleny Rantiminputrové a pokud Vás zajímá, jak lze brázdit východní Jávu na motorce Vespa, neváhejte a podívejte se i na druhý díl z pětidílné série.


Celý článek...
 

Rok v rajském pekle I. (První postřehy ze života)

Email Tisk
( 10 Hlasů )

Zasloužený odpočinek po náročném studiu Zasloužený odpočinek po náročném studiu
Zasloužený odpočinek po náročném studiu

Vzhledem k množícím se dotazům týkajících se studijního programu DHARMASISWA jsme pro Vás připravili pětidílný seriál na pokračování "Rok v rajském pekle". Své zážitky (nejen) z pobytu na univerzitě v Malangu tu poněkud svéráznou formou autentických dopisů přátelům přibližuje spolupracovnice Tenggary Helena Rantiminputrová.

Na tomto místě Vás však varujeme, je to poněkud silná káva! Pokud někdo ztratí iluze o důležitosti tohoto programu pro svůj akademický rozvoj, pak jsme Vás varovali! Pokud se ovšem ke vzdělání počítá i "škola života", pak neváhejte, jste zde na správném místě...


Celý článek...
 

V tanci je celá naše historie

Email Tisk
( 3 Hlasů )

Murtala, výrazná osobnost v oblasti acežského umění. Foto: Martin Točík Murtala, výrazná osobnost v oblasti acežského umění. Foto: Martin Točík
Murtala, výrazná osobnost v oblasti acežského umění. Foto: Martin Točík

Rozhovor s Murtalou, ředitelem organizace TALO

Jdu za ředitelem Murtalou. Vstupuji do zasedací místnosti organizace TALO (Traditional Arts Lecturers Organization) vyučující acežské národní tance. Sympatický mládenec Murtala stojí před magnetickou tabulí, na které je vypodoben týdenní pracovní plán. Ostatní pracovníci, většinou učitelé tance, sedí na zemi v tureckém sedu, dychtivě vznášejí k Murtalovi dotazy a bratrsky na sebe pokřikují.

Nenásilně upozorňuji na mou maličkost...

Celý článek...
 


Strana 4 z 4