Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Zprávy a komentáře

Zemětřesení v Yogyakartě

( 1 Hlas )

Domy kolem univerzity ISI v Yogyakartě, Foto: Luděk Felcan Domy kolem univerzity ISI v Yogyakartě, Foto: Luděk Felcan
Domy kolem univerzity ISI v Yogyakartě, Foto: Luděk Felcan

V sobotu časně ráno se začala otřásat zem v oblasti města Yogyakarty, kulturního centra ostrova Jáva a oblíbené turistické destinace. Do dnešního dne bylo hlášeno kolem pěti tisíc mrtvých, další tisíce lidí utrpěly zranění nebo ztratily své domovy. O situaci v Yogyakartě a jejím okolí nám napsal náš spolupracovník Martin Točík, který již téměř rok studuje v Surakartě a nyní se společně s několika dalšími českými studenty snaží v zasažené oblasti pomoci. Jeho krátká zpráva se týká situace bezprostředně po zemětřesení.


Celý článek...
 

Zemětřesení přišlo ve spánku

( 1 Hlas )

Zemětřesení v Imogiri Zemětřesení v Imogiri
Zemětřesení v Imogiri

Když javánské město Yogyakarta a jeho okolí zasáhlo minulou sobotu ráno zemětřesení, vydalo se několik českých studentů pobývajících v této oblasti okamžitě do města, aby pomohli jeho obyvatelům překonat bezprostřední následky katastrofy. Jedním z těchto studentů byl také spolupracovník Tenggary, Martin Točík, který již téměř rok studuje na univerzitě v Surakartě. Jaká je podle něj situace ve městě? Mají se turisté této oblasti vyhnout? Na tyto a další otázky přinášíme odpovědi v následujícím rozhovoru.


Celý článek...
 

Nová demokracie prochází zkouškou ohněm

( 1 Hlas )

Dne 20. května 2006 oslavil Východní Timor, bývalá indonéská provincie a nejmladší stát světa, čtyři roky samostatnosti. Radost oslavujících však letos kalil strach a zoufalství, neboť do jejich vlasti se po sedmi letech opět navrátilo násilí.


Celý článek...
 

Víza po příjezdu pro další země EU a Středního Východu

( 0 Hlasů )

Cestovní pas ČR, zdroj: MV ČR Cestovní pas ČR, zdroj: MV ČR
Cestovní pas ČR, zdroj: MV ČR

Indonéská vláda se rozhodla udělovat občanům dalších třinácti zemí v Evropě a na Středním Východě vízum po příjezdu (visa-on-arrival) a přilákat tak více turistů k návštěvě souostroví. Státní ministr kultury a turismu Jero Wacik uvedl, že si vláda stanovila za cíl, aby tento rok navštívilo Indonésii více než šest miliónů turistů. V minulém roce přijelo do Indonésie asi 5,3 miliónu turistů, jejichž pobyt přinesl Indonésii zisk ve výši 5,3 miliard amerických dolarů.

Česká republika se však zatím na seznamu neobjevila, a zatím ani není známo, že by Indonésie o tomto pro české občany vstřícném kroku uvažovala.


Celý článek...
 

Případ dětské obrny v Indonésii: vláda chystá rozsáhlé očkování

( 0 Hlasů )

Indonéská ministryně zdravotnictví Siti Fadilah Supari a malá oběť obrny. Foto: www.pikiran-rakyat.com Indonéská ministryně zdravotnictví Siti Fadilah Supari a malá oběť obrny. Foto: www.pikiran-rakyat.com
Indonéská ministryně zdravotnictví Siti Fadilah Supari a malá oběť obrny. Foto: www.pikiran-rakyat.com

Indonéská vláda rozhodla, že nechá do července tohoto roku očkovat až 5,2 miliónů dětí do věku pěti let proti dětské obrně (poliomyelitis). Reagovala tak na případ dvacetiměsíční holčičky z vesnice Girijaya v kraji Sukabumi na Západní Jávě, u které byla nemoc diagnostikována v únoru tohoto roku. Jedná se o první případ dětské obrny v Indonésii od roku 1995.


Celý článek...
 


Strana 2 z 5