Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Zprávy a komentáře

Neštěstí a zázrak u ostrova Lembongan

( 8 Hlasů )

Petr Vašíček (36) a Zdirad Žák (26). Foto: archív Tenggara Petr Vašíček (36) a Zdirad Žák (26). Foto: archív Tenggara
Petr Vašíček (36) a Zdirad Žák (26). Foto: archív Tenggara

8. listopadu loňského roku se vydali Petr Vašíček (36) a Zdirad Žák, zvaný Vikin (26), se skupinou svých přátel na ponor k ostrovu Lembongan jihovýchodně od Bali. Ponor vedla zkušená potápěčská instruktorka Monika Jeglíková z nové české potápěčské základny MM Diving, nacházející se na nedalekém ostrově Penida. Nic nenasvědčovalo tomu, že se díky nešťastné shodě okolností odehraje neuvěřitelné drama se šťastným i nešťastným koncem...

Celý článek...
 

Život před tsunami? Už si nevzpomínám

( 6 Hlasů )

Pan Ibrahim s rodinou, Aceh, Calang. Foto: Markéta Kutilová Pan Ibrahim s rodinou, Aceh, Calang. Foto: Markéta Kutilová
Pan Ibrahim s rodinou, Aceh, Calang. Foto: Markéta Kutilová

Dva roky po ničivé vlně jsou obyvatelé indonéské provincie Aceh odkázáni hlavně na pomoc světa. Pomohla i Česká republika.

Celý článek...
 

Yogyakarta po zemětřesení: nejhorší už je za námi

( 2 Hlasů )

Provizorní škola, foto: Martin Točík Provizorní škola, foto: Martin Točík
Provizorní škola, foto: Martin Točík

Od ničivého zemětřesení, které na konci května tohoto roku postihlo středojavánské město Yogyakarta a jeho okolí uplynul jeden měsíc. Stejně náhle jako toto neštěstí naplnilo přední stránky novin, ustoupilo opět do pozadí - alespoň v České republice. Pro několik set tisíc lidí v okolí Yogyakarty však stále představuje tíživou každodenní realitu. Tito lidé mnohdy nemají jinou možnost než začít úplně znovu. Tenggara by alespoň některým z nich chtěla v rámci svých skromných možností pomoci.


Celý článek...
 

Stav památek po zemětřesení

( 3 Hlasů )

Yogyakarta a její okolí je vyhledávanou zastávkou zahraničních turistů a domácích výletníků také díky svému starobylému architektonickému dědictví. Mezi největší historické skvosty patří buddhistická stúpa Borobudur, hinduistický chrámový komplex Prambanan, hrobky místních vladařů v Imogiri či palác sultána Kraton. V nedávném zemětřesení mnoho z těchto památech utrpělo škody. V následujícím přehledu se podíváme, v jakém stavu se nyní památky nacházejí.


Celý článek...
 

Aktuality z Yogyakarty

( 2 Hlasů )

Především pro potřeby těch, kteří se chystají v několika příštích dnech navštívit Indonésii, přinášíme v následujím přehledu informace o situaci v hlavních turistických místech v Yogyakartě a jejím okolí.


Celý článek...
 


Strana 1 z 5