Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Praktické informace

Rok v rajském pekle I. (První postřehy ze života)

( 10 Hlasů )

Zasloužený odpočinek po náročném studiu Zasloužený odpočinek po náročném studiu
Zasloužený odpočinek po náročném studiu

Vzhledem k množícím se dotazům týkajících se studijního programu DHARMASISWA jsme pro Vás připravili pětidílný seriál na pokračování "Rok v rajském pekle". Své zážitky (nejen) z pobytu na univerzitě v Malangu tu poněkud svéráznou formou autentických dopisů přátelům přibližuje spolupracovnice Tenggary Helena Rantiminputrová.

Na tomto místě Vás však varujeme, je to poněkud silná káva! Pokud někdo ztratí iluze o důležitosti tohoto programu pro svůj akademický rozvoj, pak jsme Vás varovali! Pokud se ovšem ke vzdělání počítá i "škola života", pak neváhejte, jste zde na správném místě...


Celý článek...
 

Výběr pojistky na cesty je nadlidský úkol

( 3 Hlasů )

Chystáte se vyjet do zahraničí a pro tento pobyt si chcete smluvit takové zdravotní pojištění, které bude co nejlépe odpovídat rizikům spojeným s cílovou destinací? Rozhodli jste se, že si sami porovnáte ceny a podmínky jednotlivých pojistek a najdete si tu nejvýhodnější? Pak se připravte na to, že telefonát či osobní návštěva pojišťoven, popřípadě jejich internetových stránek, rozhodně nestačí.

Celý článek...
 

Po Indonésii na motocyklu

( 7 Hlasů )

Image Image

Jezdíte rádi na motorkách? Láká vás poznávání cizích krajů v sedle motorového oře? Bojíte se asijského provozu? Vše co jste chtěli vědět o životě motocyklisty v Indonésii a nástrahách indonéského provozu se dozvíte v naší rukověti motocestovatele.


Celý článek...
 

Kolik to stojí? - Ceny v Indonésii

( 12 Hlasů )

Image Image

V minulém roce se indonéská vláda odhodlala k velmi nepopulárnímu kroku: zvýšení cen pohonných hmot, resp. snížení státních dotací, díky nimž byla cena benzínu na indonéském trhu dlouhou dobu nejnižší v celé Asii. Debatu o vládním návrhu provázely demonstrace, nicméně rozhodnutí se nedalo s ohledem na ekonomickou situaci země a vývoj cen ropy na mezinárodním trhu odvrátit. Od 1. října 2005 tak ceny pohonných hmot stouply o průměrných 108 procent, v těsném závěsu se zvýšily i ceny spotřebního zboží.

Protože údaje o cenách spotřebního zboží, potravin a služeb uváděné ve většině tištěných průvodců se zakládají na situaci před tímto zvýšením, přinášíme v následujícím článku přehled aktuálních cen, který by měl návštěvníkovi Indonésie pomoci připravit se lépe na cestu.


Celý článek...
 

Cestujeme do Indonésie: Víza

( 6 Hlasů )

Razítko indonéského imigračního úřadu stvrzující vstup a výstup z Indonésie, Foto: Martin Točík Razítko indonéského imigračního úřadu stvrzující vstup a výstup z Indonésie, Foto: Martin Točík
Razítko indonéského imigračního úřadu stvrzující vstup a výstup z Indonésie, Foto: Martin Točík

Vaše cesta do Indonésie začne nejspíše na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze na Smíchově. Aby tam Vaše cesta i neskončila, připravili jsme následující článek. Najdete v něm informace nejen o podmínkách vstupu do Indonésie, ale i informace o velvyslanectvích a konzulátech v Indonésii.

AKTUÁLNĚ: Některé informace v tomto článku jsou zastaralé. Indonésie vydává od června tohoto roku občanům ČR a SR turistická víza do 30 dnů nejen na zmíněném velvyslanectví v Praze, ale také přímo na letišti v Jakartě, Denpasaru, Surabayi, Medanu, Padangu atd. Aktualizaci článku připravujeme.


Celý článek...
 


Strana 2 z 4