Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Praktické informace

Sedmero zásad správného cestovatele ve vztahu k letenkám - do JV Asie i jinam

( 3 Hlasů )

Image Image Chcete vědět, jak by se měl chovat zodpovědný člověk, který chce předcházet problémům s letenkami? Pak si přečtěte následující doporučení !

Celý článek...
 

Svatba v Indonésii - jak přemoci úředního šimla

( 4 Hlasů )

Svatba v Indonésii? Čeká Vás stoh papírů Svatba v Indonésii? Čeká Vás stoh papírů
Svatba v Indonésii? Čeká Vás stoh papírů

Dobře si vzpomínám, kdy jsem sháněl informace o tom, co vše je třeba udělat pro svatbu v Indonésii a následné vyřízení trvalého pobytu manželky v ČR a nebylo to snadné. Kdyby někdo pojal stejný nápad (a takové případy se objevují), snad se mu budou následující zkušenosti hodit.

Celý článek...
 

Stolování a etiketa - Indonéská kuchyně (3. díl)

( 2 Hlasů )

V Indonésii se ne vždy "stoluje" u stolu V Indonésii se ne vždy "stoluje" u stolu
V Indonésii se ne vždy "stoluje" u stolu

V této kapitole se dozvíme něco o základní etiketě stolování, neboli jak Indonésané jedí a čeho se máme vyvarovavat, chceme-li se vyhnout společensky nevítané či zcela neúnosné situaci. Pokud mluvíme o stolování, je nutné mít na paměti, že Indonésané příliš nesdílejí naše zvyky ve smyslu prostřené tabule, lesknoucích se příborů či jídla aranžovaného na talířích. A dokonce často ani nejedí u stolu, ale "piknikovým způsobem" na rohoži či matraci. Společné jídlo je společné se vším všudy, tj. každý se obslouží ze společných mís, misek, talířů a džbánů.
Celý článek...
 

Stravování doma i na ulici - Indonéská kuchyně (2. díl)

( 2 Hlasů )

Stánek kaki lima- prodejce mladých kokosových ořechů Stánek kaki lima- prodejce mladých kokosových ořechů
Stánek kaki lima- prodejce mladých kokosových ořechů

Jedete-li do Indonésie, neočekávejte, že se budete živit smaženým sýrem, pivem, řízky, knedlíky, pizzou či hranolky jako doma. Některé z těchto pokrmů jsou sice v Indonésii k dostání také, ale dejte si je raději jenom v turistickém středisku pro zpestření každodenní rýžové "klasiky". Na většině míst v Indonésii je stejně ani nedostanete. Místních pochoutek je přitom k dispozici dost a dost. V této kapitole se podíváme, kam si na ně v Indonésii můžete zajít...
Celý článek...
 

Z historie indonéské kuchyně (1.díl)

( 3 Hlasů )

Díky vlivu Číňanů, Indů či Holanďanů byla indonéská kuchyně v průběhu staletí obohacena o různé ingredience, které natolik zdomácněly, že už se staly nepostradatelnou součástí lokálních pokrmů. V této kapitole se podívame, jak jednotlivé národy, které hrály významnou roli v indonéské historii ovlivnily chutě a stravovací zvyky ostrovanů.

Celý článek...
 


Strana 3 z 4