Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Akce a projekty

Kurzy indonéského bojového umění Pencak Silat

( 4 Hlasů )

Foto: Tomáš Kerle Foto: Tomáš Kerle
Foto: Tomáš Kerle

Od září 2006 se budou konat v karlínském domě dětí a mládeže Spektrum kurzy tradičního indonéského bojového umění Pencak Silat. Zúčastněte se i vy!


Celý článek...
 

Průvodce po Indočíně a Jihovýchodní Asii v češtině

( 0 Hlasů )

Průvodce Jihovýchodní Asie – pevnina, nakladatelství Svojtka & Co, Průvodce Jihovýchodní Asie – pevnina, nakladatelství Svojtka & Co,

Češi, kteří cestují do oblasti pevninské Jihovýchodní Asie, mají nyní k dispozici hned několik knižních průvodců. První z nich vydalo pražské nakladatelství Svojtka & Co. již v roce 2003 v rámci překladové edice známých turistických průvodců Lonely Planet pod názvem Jihovýchodní Asie – pevnina. Před pár měsíci se v knihkupectvích objevil obdobný svazek další známé překladové edice Rough Guides, vydávané v brněnském nakladatelství Jota, nazvaný Jihovýchodní Asie. V řadě překladových průvodců Lonely Planet se před dvěma měsíci objevil překvapivě i samostatný svazek věnovaný Laosu.


Celý článek...
 

Jedovatí hadi a internet

( 0 Hlasů )

Beseda rodilé Indonésanky se studenty Gymnázia Gutta Jarkovského v Truhlářské ulici v Praze, foto: Soňa Čermáková Beseda rodilé Indonésanky se studenty Gymnázia Gutta Jarkovského v Truhlářské ulici v Praze, foto: Soňa Čermáková
Beseda rodilé Indonésanky se studenty Gymnázia Gutta Jarkovského v Truhlářské ulici v Praze, foto: Soňa Čermáková

Není pochyb, že znalost a pochopení cizích kultur a zvyků je v dnešní multikulturní společnosti velmi důležité, neboť pomáhá vytvářet prostor pro komunikaci a přispívá tak k prevenci konfliktů a neporozumnění mezi jednotlivými etniky. A protože dáváme za pravdu moudrosti našich předků o tom, že "co se v mládí naučíš, ve stáru jako když najdeš", snažíme se rozšířit povědomí o indonéském způsobu života také mezi studenty českých škol. Tentokrát jsme navštívili pražské Gymnázium Gutta Jarkovského.


Celý článek...
 

Na obnovu Yogyakarty vybráno 45 000 korun

( 0 Hlasů )

Gamelan, foto: Helena Hošková Gamelan, foto: Helena Hošková
Gamelan, foto: Helena Hošková

Radost a nadšení - takové byly naše pocity, když jsme přejeli očima prostorný sál v Dlouhé ulici 37, kde se v úterý 13. června sešlo kolem 200 lidí, aby podpořili indonéské město Yogyakarta nedávno stižené silným zemětřesením. Téměř plný sál, kde vedle sebe postávaly distingované dámy, mladí nadšenci pro vše indonéské i ti, kteří sem možná jen zabloudili na svých toulkách večerní Prahou, totiž dával tušit, že na obnovu poničené oblasti Tenggara přispěje neočekávaně vysokou částkou. Rychle se šířící zprávy z pokladny přinesly jistotu: výtěžek benefice dosáhl 45 000 korun!


Celý článek...
 

Benefiční večer pro Yogyakartu

( 0 Hlasů )

Image Image

Zemětřesení v Yogyakartě a jejím okolí nenechalo určitě nikoho, kdo sem kdy na svých cestách Indonésií zamířil, lhostejným: na město, které dýchá uměním, v každém svém pohybu nechává návštěvníka nahlédnout do fascinujícího světa javánské mystiky a tradic a tepe energií místních studentů, není lehké zapomenout. S každou novou zprávou o zmařených životech a materiálních škodách v nás proto sílil pocit, že musíme alespoň trochu pomoci ulehčit jeho obyvatelům velké břímě smutku a zoufalství ze ztráty blízkých, domovů i majetku. Pokud se k nám chcete v tomto úsilí připojit, navštivte v úterý 13. června Benefiční večer pro Yogyakartu.

Celý článek...
 


Strana 2 z 9