Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Akce a projekty

"Spím jako mrtvola" Dopis od našeho spolupracovníka z Acehu

( 0 Hlasů )

Skupina dobrovolníků vyprošťuje ve městě Banda Aceh z trosek nebožtíka Skupina dobrovolníků vyprošťuje ve městě Banda Aceh z trosek nebožtíka
Skupina dobrovolníků vyprošťuje ve městě Banda Aceh z trosek nebožtíka

Po několika týdnech přinášíme první pozitivní zprávy. Ve městě Banda Aceh byl opět zprovozněn Internet, což výrazně napomáhá naší komunikaci s místními dobrovolníky. Sdružení Tenggara zůstává nadále jedinou českou organizací, která pracuje v Indonésii a přímo se podílí na obnově nejhůře postiženého Acehu. Našim dobrovolníkům jsme odeslali dalších cca 30.000 Kč ze sbírky, na kterou přispěli kromě našich členů i naši přátelé, kolegové a čtenáři serveru Tenggara.net.


Celý článek...
 

Priorita humanitární pomoci před dlouhotrvajícím konfliktem?

( 0 Hlasů )

Vedení separatistického Hnutí za nezávislý Aceh (GAM) vyzývá k jednání o neútočení s indonéskou vládou. V prohlášení toto stanovisko uvedl Mahmud Malik, ministerský předseda vlády rebelů. Prohlásil, že jeho lidé jsou ochotni jednat s Jakartou, aby tak rozptýlili obavy indonéské vlády o bezpečnost cizích humanitárních pracovníků operujících v Acehu při evakuačních pracích odklízejících následky nedávného ničivého zemětřesení a následných tsunami.

Celý článek...
 

Naše finanční pomoc již dorazila do Acehu

( 0 Hlasů )

V úterý 11.1.2005 se do Banda Acehu dostala první finanční pomoc ze sbírky zorganizované sdružením Tenggara. Prvních několik tisíc korun již bylo použito pro nákup základních psacích potřeb a školních pomůcek pro děti z rodin, které přišly o veškerý majetek. Zahájení alespoň provizorní výuky pro děti je spolu s pokračováním vyprošťování mrtvých těl hlavní prioritou, na kterou se dobrovolníci podporovaní Tenggarou zaměřují. Další částku dostane skupina dobrovolníků v nejbližší době.

Sdružení Tenggara se kromě přímé podpory dobrovolníků zaměřuje na informování tuzemských humanitárních organizací o situaci v Indonésii a rovněž se aktivně podílí na přípravě rozvojové pomoci Acehu ve spolupráci s Českou katolickou charitou.

Celý článek...
 

Situace v Acehu je stále komplikovaná / Situation in Aceh is still very complicated

( 0 Hlasů )

Další zemětřesení o síle šesti stupňů Richterovy stupnice dnes v noci znovu rozhýbalo půdu v Acehu, kterou už tři dny zkrápí soustavný déšť a v celé oblasti hrozí další záplavy. To jsou poslední zprávy od našeho terénního pracovníka Murtaly. Přes nelehkou situaci však pokračuje se svojí skupinou v práci. Tenggara mu dnes odeslala první finanční částku z naší pomoci.

Another earthquake came to Aceh last night (this time, 6 degrees of Richter scale "only"). And there has been a heavy rain for past three days so the whole region stands in danger of further flooding. These are the latest news we received from our field co-worker Murtala. Despite such difficult situation, he and his small team continue working. Tenggara sent him first part of our financial help today.

Celý článek...
 

Bantu Aceh!

( 1 Hlas )

Baiturrahman Mesjid, Banda Aceh, 2005 Baiturrahman Mesjid, Banda Aceh, 2005
Baiturrahman Mesjid, Banda Aceh, 2005

Kami, sekelompok mahasiswa sastra dan Bahasa Indonesia di Universitas Charles Praha (Rep. Ceko), bersama sama dengan "Tenggara" yang merupakan perkumpulan sahabat sahabat Indonesia, memulai mengorganisasi kegiatan yang bertujuan membantu secara langsung usaha penyelamatan korban di Aceh. Aceh merupakan propinsi di utara Pulau Sumatra yang paling parah tertimpa bencana alam baru baru ini. Gempa bumi pada bulan desember 2004 yang diikuti dengan gelombang tsunami yang dasyat telah menelan setidaknya 100,000 korban disana, dan memporak porandakan semua rumah dan kehidupan jutaan korban yang selamat. Usaha bantuan yang kami lakukan merupakan kerjasama langsung yang dikoordinasi oleh sahabat sahabat mahasiswa di Indonesia yang berada di lokasi sekarang.


Celý článek...
 


Strana 7 z 9