Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Akce a projekty

Dětem postiženým přírodní katastrofou přispěli i školáci z Benátek nad Jizerou

( 0 Hlasů )

Symbolický šek na 10.000 Kč od žáků benátské ZŠ Symbolický šek na 10.000 Kč od žáků benátské ZŠ
Symbolický šek na 10.000 Kč od žáků benátské ZŠ

15. dubna 2005 se ve středočeských Benátkách nad Jizerou konala další ze série přednášek zástupců sdružení Tenggara o Indonésii, tentokráte určená pro žáky druhého stupně dvou místních základních škol (ZŠ Husovo náměstí a ZŠ Pražská).

V rámci přednášky byly zástupcům sdružení předány dva symbolické šeky v celkové hodnotě 26 200 Kč, které věnovali žáci a učitelé během lednové sbírky na pomoc indonéským obětem ničivé přírodní katastrofy. Tenggara tímto všem aktivním školákům, učitelům i vedení obou škol ještě jednou děkuje.


Celý článek...
 

Kralupy opět přispěly na Aceh

( 0 Hlasů )

Tenggara přebírá šek na 16.000 Kč Tenggara přebírá šek na 16.000 Kč
Tenggara přebírá šek na 16.000 Kč

Počátkem roku proběhl úspěšně třetí ročník benefičního hudebního festivalu Lednový Underground, jehož hlavním pořadatelem je obecně prospěšná Společnost pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s. v Kralupech nad Vltavou. Část výtěžku letošního ročníku byla věnována Tenggaře, která obdržené peníze použije na humanitární aktivity v Acehu.


Celý článek...
 

Stále pomáháme v postiženém Acehu: aktivity Tenggary jsou populární (nejen) mezi dětmi uprchlíků

( 0 Hlasů )

Tenggara podporuje děti z uprchlického tábora v Banda Acehu. Foto: Michaela Kupková (2005) Tenggara podporuje děti z uprchlického tábora v Banda Acehu. Foto: Michaela Kupková (2005)
Tenggara podporuje děti z uprchlického tábora v Banda Acehu. Foto: Michaela Kupková (2005)

Dva měsíce po ničivém zemětřesení už se naše aktivity v Acehu dobře zaběhly. Výše příspěvků na kontě sdružení Tenggara překročila částku 110 tisíc korun a většina těchto peněz již byla poslána do Acehu, kde jsou využívány na pomoc obětem tsunami se zvláštním zřetelem na děti. Sbírkové konto je stále otevřeno a současně se rozbíhají další aktivity, a sice navazování spolupráce s velkými humanitárními organizacemi.


Celý článek...
 

Tenggara dopravila potraviny uprchlíkům do odlehlé oblasti Acehu

( 0 Hlasů )

Image Image

Po dlouhých dvou týdnech přinášíme opět zprávy z Acehu. Náš přítel Murtala se svojí skupinkou "Tenggara Aceh" v minulém týdnu dopravili dvě tuny potravin skupině uprchlíků v oblasti Lamno/ Aceh Jaya, kteří do té doby nebyli v dosahu oficiální pomoci, pouze živořili jako uprchlíci u svých příbuzných, kteří jsou však také mnohdy bez majetku. Tenggara je podle našich informací stále jedinou českou organizací, která finanční prostředky pouze neshromažďuje na svém účtu, ale odesílá je průběžně do postižené oblasti.


Celý článek...
 

Děti z Kralup pomáhají postiženému Acehu

( 0 Hlasů )

Tenggara by tímto chtěla vyjádřit poděkování žákům základní školy Generála Klapálka v Kralupech nad Vltavou, kteří se po nedávné přírodní katastrofě v jižní a jihovýchodní Asii rozhodli postižené oblasti podpořit uspořádáním finanční sbírky.


Celý článek...
 


Strana 6 z 9