Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Akce a projekty

Večer indonéské kuchyně

( 0 Hlasů )

Chilli papričky, foto: Soňa Čermáková Chilli papričky, foto: Soňa Čermáková
Chilli papričky, foto: Soňa Čermáková

Snad každý, kdo se kdy vypravil do Indonésie si ze svých cest dobře zapamatoval jednu věc: skvělou, pestrobarevnou a velmi pikantní indonéskou kuchyni. Pro milovníky exotických pokrmů máme dobrou zprávu. Ve středu 5. dubna 2006 od 19 hodin proběhne v Klubu v Jelení v Praze ve spolupráci s občanským sdružením Tenggara „Večer indonéské kuchyně.“


Celý článek...
 

Indonéský den v Tróji

( 0 Hlasů )

foto: Zoologická zahrada Praha foto: Zoologická zahrada Praha
foto: Zoologická zahrada Praha

Občanské sdružení Tenggara se bude v neděli 26. března podílet na přípravě programu Indonéského dne pořádaném Zoologickou zahradou ve spolupráci s Botanickou zahradou v pražské Tróji. Tímto celodenním programem určeným pro děti i dospělé vyvrcholí Měsíc Indonésie a Indie, který se pokouší české veřejnosti přiblížit nejenom bohatou faunu a flóru těchto dvou nádherných asijských zemí, ale také jejich rozmanitou kulturu.


Celý článek...
 

Barvy života pro Indonésii

( 0 Hlasů )

Spoluzakladatelka nadace Kintari, Jana Vozábová, zdroj: Nadace Kintari Spoluzakladatelka nadace Kintari, Jana Vozábová, zdroj: Nadace Kintari
Spoluzakladatelka nadace Kintari, Jana Vozábová, zdroj: Nadace Kintari

Česko-indonéská nadace Kintari ve spolupráci s Indonéským velvyslanectvím v Praze pořádá v úterý 7. března 2006 v prostorách pražského klubu a restaurantu P.M. indonéský večer, jehož výtěžek bude určen na nákup školních potřeb a bot pro žáky základní školy Ngolang na indonéském ostrově Lombok. V rámci několikahodinového nadačního večera proběhne výstava fotografií s indonéskou tématikou a koncert gamelanového souboru z Polska. S několika tanci z Bali, Sumatry a Jávy vystoupí indonéští a čeští umělci.


Celý článek...
 

Z každého semínka vyroste život - Nadace Kintari

( 0 Hlasů )

Zakladatelé nadace Kintari, Jana Vozábová a Ing. I Gusti Made Aryantha, zdroj: Nadace Kintari Zakladatelé nadace Kintari, Jana Vozábová a Ing. I Gusti Made Aryantha, zdroj: Nadace Kintari
Zakladatelé nadace Kintari, Jana Vozábová a Ing. I Gusti Made Aryantha, zdroj: Nadace Kintari

Výstava Barvy života pro Indonésii doprovázená představením indonéské hudby a tance poprvé veřejně představí česko-indonéskou nadaci Kintari, která od roku 2005 pomáhá dětem v chudé části indonéského ostrova Lombok. Spoluzakladatelka nadace Jana Vozábová strávila v Indonésii více než rok svého života. Jak může taková zkušenost změnit lidský život, vnímání světa? O nadaci Kintari, malé pomoci velkého významu a mnoha párech bot se dočtete v tomto článku.


Celý článek...
 

Koncert gamelanu v NoD Roxy

( 0 Hlasů )

Stalo se to roku 245 našeho letopočtu. Na hoře Mahéndra se rozprostíralo království. Lidé jej nazývali Medhang Kamulan. Byl to on, jeho vládce, ctihodný Sang Hyang Guru, kdo vyrobil první Gamelan. Dali mu jméno Lokanata. Toho času se svět podle javánského kalendáře nacházel ve 167 cyklu, jehož chronogram říká: „slyšeti zvuku je ve světě“.

Pražský gamelan si vás dovoluje pozvat na možná na dlouhou dobu své poslední vystoupení, které se uskuteční ve středu 11. ledna 2006 od 19.30 hodin v klubu NoD Roxy. Klidnou hladinu jezer zvuků produkce gamelanu se pokusí v průběhu večera rozvířit taneční kreace z Jávy, Sumatry i Bali. Zastavte se společně s námi na cestě v novém roce a nechte se unést magickým zvukem gongů. Vstupné na koncert je 120 Kč.


 


Strana 3 z 9