Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Akce a projekty

Rozšiření sekce FOTOGALERIE

( 117 Hlasů )

Pláž na ostrově Kei Kecil. Foto: Aleš Vostřák Pláž na ostrově Kei Kecil. Foto: Aleš Vostřák
Pláž na ostrově Kei Kecil. Foto: Aleš Vostřák

Jedním ze slabých míst původní i současné verze tohoto webu byla sekce FOTOGALERIE. Tuto slabinu jsme začali napravovat s přispěním Aleše Vostřáka, spolupracovníka Tenggary a spolutvůrce grafiky na tomto webu.

V posledním týdnu jsme fotogalerii rozšířili o cca 100 fotografií, mimo jiné z ostrovů Bangka, Belitung, Bali, Sumba a Sulawesi.


Celý článek...
 

Barvy života pro Indonésii 2007

( 0 Hlasů )

Jménem našich spolupracovníků ze sdružení Kintari Vás zveme na Indonéský víkend v Praze. Již tuto sobotu máte možnost shlédnout druhý ročník benefičního večera Barvy života pro Indonésii, jehož výtěžek půjde ve prospěch nákupu školních pomůcek a dětského oblečení v chudých oblastech ostrova Lombok. V neděli pak můžete shlédnout ztvárnění eposu Mahábhárata v podání Kintari performance group s tradičními i moderními tanečními prvky.

Celý článek...
 

Školka pod horou Merapi slavnostně otevřena - TISKOVÁ ZPRÁVA

( 3 Hlasů )

Budova školky, rekonstruované sdružením Tenggara. Foto: Luděk Felcan Budova školky, rekonstruované sdružením Tenggara. Foto: Luděk Felcan
Budova školky, rekonstruované sdružením Tenggara. Foto: Luděk Felcan

Po zemětřesení v okolí města Yogyakarta (Indonésie) 27. května 2006 se do obnovy postižené oblasti zapojilo i české občanské sdružení Tenggara. Z prostředků získaných jako výtěžek benefičního večera konaného v Praze dne 13. června 2006 a z finančních příspěvků soukromých dárců realizovalo sdružení dva projekty přímé pomoci obětem zemětřesení.


Celý článek...
 

Školka pod horou Merapi: Stavba střechy zahájena obřadem

( 0 Hlasů )

Stavba školky ve vesnici Pacing 6.října 2006. Foto: Martin Točík Stavba školky ve vesnici Pacing 6.října 2006. Foto: Martin Točík
Stavba školky ve vesnici Pacing 6.října 2006. Foto: Martin Točík

Sdružení Tenggara pokračuje v realizaci projektu Školka pod horou Merapi, jehož cílem je přispět k obnově předškolní výchovy v oblasti, těžce poškozené květnovým zemětřesením. Tři týdny po zahájení prací je budova školky ve vesnici Pacing přibližně z poloviny dokončena. V javánské tradici je nejdůležitější částí stavby vyzvednutí a umístění střešní konstrukce, které předchází malá slavnost ngunggahke suwunan. Je to chvíle, kde se sejdou významní členové vesnice a společně se pomodlí za úspěšné provedení a budoucí odolnost stavby.


Celý článek...
 

Školka pod horou Merapi: Tenggara stále pomáhá Indonésii

( 1 Hlas )

Vesnice Pacing se nachazi pod horou Merapi... Foto: Martin Točík Vesnice Pacing se nachazi pod horou Merapi... Foto: Martin Točík
Vesnice Pacing se nachazi pod horou Merapi... Foto: Martin Točík

Tři měsíce po zemětřesení v Yogyakartě se Tenggara konečně dostává k realizaci hlavní části pomoci obětem zemětřesení. Ve vesnici Pacing v kraji Klaten, na dohled od majestátní sopky Merapi na Střední Jávě, se hodláme významnou měrou zasadit o nové postavení zničené školky. Hlavním rysem projektu je vytěžit z minima maximum a umožnit obnovení předškolní výchovy dříve, než přijdou první říjnové lijáky, zvěstující půlroční období dešťů. Podaří se nám to?


Celý článek...
 


Strana 1 z 9